GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Polislere kim para verdi?

Tarih
31 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu
31 Ekim 2014...
Yaklaşık 2 ay önce İstanbul’daki yasadışı dinleme operasyonu doğrultusunda aralarında dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın da bulunduğu 32 polis gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 5’i ise tutuklanmıştı.
17 ve 25 Aralık sivil darbe girişiminin mimarlarından olan Saygılı, daha sonra aralarında benim de bulunduğum 50’ye yakın ismi ’18 Aralık Hukuka Darbe Örgütü’ olarak nitelemiş, hatta bizi Lahey’e bile şikayet etmişti. Listedeki isimler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tutun da İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya kadar bir çok isim vardı.
Neyse konumuz bu değil!
Saygılı ve diğer polislere yönelik yapılan operasyon günlerinde Çağlayan Adliyesi’nde çok esrarengiz bir olay yaşandı.
Emniyete gelen, ancak açığa kavuşturulamayan ihbar şöyle:
Soruşturmanın avukatlarından biri gözaltındaki polislerden birine para verdi. Bu polis de, Çağlayan Adliyesi’nin nezaretinde gözaltındaki polislere bu parayı dağıttı. İhbar üzerine emniyet hemen bir inceleme başlattı. Polis için bu görüntüler çok önemli olduğundan hemen savcıdan istendi.
Çünkü bu görüntü, ‘örgüt’ yapısının daha da netleşmesi için bir delildi. Ancak polise, “Biz bunları 15 gün saklıyoruz. Görüntüler için zaman geçti. Elimizde yok” cevabı verildi. Emniyet yetkilileri ise şaşkın bir şekilde, “6 gün olmamıştı olayın üzerinde geçeli” diyor.
Görüntüler izlenemediği için ihbarın doğruluğu kanıtlanamadı.
Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;