EKONOMİ

Murat Kelkitlioğlu : Pensilvanya’dan Bank Asya’ya yeni talimat

Tarih
04 Eylül 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu
4 Eylül 2014... ‘Paralel örgüt’ün operasyon ekibine yönelik soruşturmalar sürerken, diğer yandan örgütün mali kaynaklarından biri olan Bank Asya mercek altında. Aylarca Ziraat Bankası ile katılım bankacılığı konusunda görüştükleri bilgisini yayarak, Borsa’daki manipülasyonlarla ayakta durmaya çalışan bu banka, şu anda çok zor durumda.
Örgütün marifetlerinin deşifre olmasıyla birlikte yüksek montanlı mevduat çekişinin yaşanmasıyla birlikte likidite sıkıntısı yaşayan Bank Asya’yı kurtarmak için son bir çaba içerisine girildi. Daha önce de böyle bir çaba yaşanmıştı. Pensilvanya’dan gelen talimatla, cemaate yakın bütün işadamlarına mevduatlarını bu bankaya yatırmaları istenmişti.
Ancak bu talimat da, bankanın ayakta durması için yeterli olmadı.
Bunun üzerine son dönemde Pensilvanya’dan yeni bir talimat daha geldi.
Bu talimat hem örgüt mensuplarına, hem de büyük bir panik içinde olan Bank Asya’ya gitti.
BES’İ KULLANACAKLAR
Peki yeni talimat ne?
Pensilvanya, Bank Asya yetkililerine, ivedilikle bireysel emeklilik kampanyası başlatmaları talimatı verdi. Aynı anda bir başka talimatla da, cemaat üyelerine bu ürünleri alma emri gitti. Şu anda bunun hazırlığı yapılıyor. Buradan toplanacak parayla likidite sorununu aşmaya çalışacaklar.
Görüldüğü gibi, ‘paralel örgüt’ ve unsurları köşeye sıkışmış durumda. Giderek kan kaybediyorlar. Toparlanabilmek için zamana ihtiyaçları var.
Önce Katarlılar’la satış görüşmeleri yapan ancak bunda da hayal kırıklığına uğrayan, sonra da Ziraat Bankası’nın ismini kullanarak günü kurtarmaya çalışan Bank Asya yetkilileri, şimdi de bireysel emeklilik silahını kullanmaya başlayacak.
İzleyip göreceğiz, ne kadar başarılı olacaklar!
Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;