GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Pensilvanya ve abisi mutlu

Tarih
09 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

9 Haziran 2015

Başta ne söyledik? Sandıktan çıkan millet iradesine, amasız ancaksız saygı göstereceğiz. Önemli olan milletin verdiği mesajı çok iyi anlayıp çok iyi analiz etmek. Önümüzdeki günler, kimlerin mesajları nasıl algıladığını ortaya koyacak. 

Seçime katılan siyasi partilerin tutumunu ileriki günlerde daha net analiz etme fırsatı bulacağız. Bugün sevinç nidaları atan, boyundan büyük laflar edenlere birkaç lafım olacak. 
Seçim öncesi kurulan ittifakın en büyük destekçisi olan dünya basınını görmeniz lazım! Siyasi partilerin başarı veya başarısızlıklarını yorumlayacaklarına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dillerine dolamışlar. ‘Erdoğan engellendi’, ‘Erdoğan küçük düşürüldü’ başlıkları atıyorlar. Bu başlıklar, gerçek derdin, tasanın ne ve kim olduğunu açıkça ortaya koyuyor. 
Sadece onlar mı? 
Bir dönem fütursuzca üyelerini ‘KCK operasyonu’ adı altında içeri attıkları HDP’nin barajı aşmasını, zil takıp oynayarak kutlayan ‘paralel örgüt’ün Pensilvanya’daki liderinden de ses geldi! 
Bakın son sohbetinde ne diyor? 
“Firavun da kendini çok güçlü görüyordu; Hazreti Musa ve bir avuç Musevî karşısında gark olup giderken, döndü sığındı ama artık iş işten geçmişti”. 
Şimdi sormak lazım! 
Senin Pensilvanya’dan büyük paralar harcayarak kampanyalarını desteklediğin bağımsız adaylarına ne oldu? Benim görebildiğim kadarıyla bu adaylardan hiçbiri TBMM’ye giremedi. HDP’nin barajı aşması, sizin için olsa olsa bir teselli olabilir. 
Gözden kaçırdığınız bir nokta daha var! Bu seçimlere Recep Tayyip Erdoğan girmedi, yavaş hemen atlamayın! Duyar gibi oluyorum; ‘Erdoğan o kadar miting yaptı’, ‘Tarafsızlığını yitirdi’ şeklinde sesler yükselmeye başladı. 
Ben de bu arkadaşlara sesleniyorum! Çok değil, üzerinden daha 10 ay bile geçmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu milletten yüzde 52 oy aldı. AK Parti, onun liderliğinde bu seçimlere gitseydi nasıl bir tablo çıkardı tahmin edebilirsiniz. 
Unutmadan seçim öncesi oluşturulan ittifakın en büyük destekçisinin kim olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyan, Pensilvanya’nın da en büyük dostu İsrail’in seçim sonuçları değerlendirmesini de takdirlerinize sunmak istiyorum; 
Haaretz gazetesi: Erdoğan’ın başkanlık hayalleri sonsuza dek bitti. Meclis'e giren HDP, Erdoğan’ın özellikle dış politikasını ve içerde azınlıklara yönelik tutumunu düzeltmeye zorlayacak. 3 partinin İsrail’le ilişkiler konusunda net bir prensibi yok.


Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • GİRESUN

  09 Haziran 2015 22:06
  0 0
  BİZ BUNLARA ŞAHİT OLDUK... NEDEN BÖYLE OLDU? CUMHURBAŞKANININ YANINDAKİ İNSANLARI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ...
 • giresun

  09 Haziran 2015 22:05
  0 0
  NEDEN AKPARTİ İÇİNDEKİ ESKİ MİLLETVEKİLLERİ (3 DÖNEMİ DOLDURANLAR) AKPARTİ İÇİN ÇALIŞMAYIN 3 DÖNEM KURALINDA YUMŞAMALAR OLABİLİR DEMİŞTİR. BU DİREKTİFLERİNİ İL BAŞKANLARI DİNLEMİŞLERMİDİR?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;