GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : ‘Paralel örgüt’ün son oyunu

Tarih
07 Nisan 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

7 Nisan 2015

Ne kadar deşifre olurlarsa olsunlar vazgeçmeyecekler! Dinlemeler, montaj görüntüler, uydurma iddianameler, operasyonlar bunların ardı arkası kesilmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en kritik seçimlerinden biri olan 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça saldırılarını artıracaklar. ‘Paralel örgüt’ün unsurları, her ne yazılırsa yazılsın, Türk hukuk sistemine ‘terör örgütü lideri’ olarak girse de Pensilvanya’daki zatı ‘kutsallaştırmak’ için her yolu deneyecek. 

Bunun son örneği de, daha önce denedikleri gibi, yeni bir film. İlk olarak ‘Aşk Bir Eylemdir’ adını verdikleri uydurma bir filmle kamuoyunu kandırmaya çalıştılar. Şimdi de ‘Selam-Bahara Yolculuk’ filmiyle aynı yolu deneyecekler. 
Ancak, bu filmin perde arkasında yaşananları bilmek herkesin hakkı! 
Gelin neler yaşandığına tek tek bakalım! 
Filmin çekilmesi talimatı doğrudan Pensilvanya’dan geldi. Yapımcı Mehmet Haluk Örgün, Samanyolu eski Ankara temsilcisi. Yönetmen Hamdi Alkan. Senarist Erkan Çıplak. Yapımcı arkadaş mart ayı başında Pensilvanya’ya gitti. Orada görüşmeler yapıp, talimatları aldı ve yardımcılarına aktardı. Kendisi şu anda bile ABD’de. 
Verdiği talimatlar şöyle: Salon satış noktaları sıkı tutulsun. Mutlaka zorunlu toplu satışlar yapılsın. Toplu bilet alanlar isimleriyle birlikte bilet koçanlarını muhafaza ederek örgüte teslim etsin. Bu şekilde, ‘bilet aldım’ diye yalan söyleyenler tespit edilecek.  
Filmin ilk 3 dakikalık bölümünde Pensilvanya’daki ismin Altunizade’de yıllarca kaldığı FEM Dersanesi'nin 5. katının görüntüleri var. Bu katla ilgili Pensilvanya’dan özel haberler yapılması talimatı da verildi. Filmde, 5. katı neredeyse kutsal emanetler gibi abartıp süsleyerek anlatmak amacındalar. Bir anlamda kişi kültü yaratmak istiyorlar. 
Her defasında dikkat çekiyorum! Kenara çekilmeyecekler, aman dilemeyecekler!

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Fatih

    07 Nisan 2015 13:44
    5 3
    Akp seçmeniyim ama bu kadar da saçma sapan yazı olmaz . Yazmak için yazmayın azıcık üretken olun akla uygun şeyler yazın (beyniniz varmış gibi yapın)
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;