GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Kaftancıoğlu nasıl seçildi?

Tarih
16 Ocak 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu
 Kılıçdaroğlu, İstanbul için kendisine yakışır bir il başkanı buldu! Cumhurbaşkanı’na hakaretten, terör seviciliğe, diaspora ağzıyla konuşmaktan, ‘çapulculuğa’ ne ararsan var... Hal böyle olunca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bu ağzı bozuk, izan yoksunu hanımefendi hakkında soruşturma başlatmakta gecikmedi! Peki nasıl oluyor da Türkiye’nin gözbebeği bir şehir Canan Kaftancıoğlu gibi bir isme teslim ediliyor. Gelin o garip kongrenin perde arkasına bir göz atalım;

- Sancılı geçen kongre sürecinde Kılıçdaroğlu’nun üzerine çizdiği eski başkan Cemal Canpolat, can simidi olarak ilk büyük kurultayda aday olması beklenen Muharrem İnce’ye sarıldı.

- İnce ile Canpolat ‘güçlerini’ birleştirirken, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’ın açık desteğini aldılar.

ACİL TOPLANTI YAPTI

- Bu destek sayesinde 176 İstanbul delegesinin en az 80’i Muharrem İnce’ye yakın isimlerden seçilirken, Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay da safını İnce-Canpolat ittifakından yana belirledi.

- Gelişmeleri anbe an takip eden ve İnce’nin İstanbul’da güçlenmesini istemeyen Kılıçdaroğlu, bir akşam tüm belediye başkanlarıyla ‘acil’ bir toplantı gerçekleştirdi.

- Toplantının ana gündem maddesi, kongreydi. Kılıçdaroğlu, eski başkanlardan Cemal Canpolat’a karşı Canan Kaftancıoğlu’nu desteklemelerini istedi. 15 başkandan 12’si bu emre uydu!

- Kongredeki konuşmalarda Canpolat’ın, “Muharrem İnce’ye selam” göndermesi, Kaftancıoğlu’nun da “İstanbul Yalova’dan ya da Sinop’tan (Engin Altay’a gönderme) yönetilmeyecek” sözleri bu saflaşmanın kanıtı gibiydi.

Peki sonunda ne oldu, şimdilik Kılıçdaroğlu yaptığı son dakika hamlesiyle, İnce’ye karşı 1-0 öne geçmiş oldu. Karşılığında ise İstanbul’u nereden tutsan elinde kalacak bir isme teslim etti!

Akşam
16 Ocak 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • bilge krall

  17 Ocak 2018 00:39
  6 0
  chpde secilmek cok kolay eger türkiyeyi kotulersen birde teror seviciligini yaparsan chpden secilirsin cok basit
 • Asım

  16 Ocak 2018 21:15
  6 0
  Cehenneme kadar yolları var. Allah ayaklarını birbirine dolaştırdı
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;