GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : FETÖ’cü askerler çözülmüyor

Tarih
14 Aralık 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

Türkiye gündemi yine sıcak... Başkan Erdoğan’ın “Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon birkaç gün içinde başlayacak” açıklaması uzun zamandır beklenen harekatın ilk sinyali oldu, diğer yandan şurada 3 ay sonra yeniden sandık başına gidiyoruz... Siyasetin ana konusu ittifaklar, aday çalışmaları...

Bu toz duman içinde çok kritik bir konu dikkatlerden kaçıyor! O da FETÖ’yle mücadelenin ciddiyeti... Bizi yakından takip edenler biliyor ki hem bu köşede hem de AKŞAM’ın sayfalarında FETÖ tehdidine karşı refleksleri canlı tutmak gibi bir misyonu üstlenmiş bulunuyoruz.

Hani ünlü bir film vardı, dağ başında nöbet tutan askerine ne diyordu komutan; “Uyursan ölürsün!”...

15 Temmuz göstermiştir ki, FETÖ karşısında bırakın ‘uykuyu’, hafif bir ‘iç geçmişliği’ bile ağır bedeller ödememize neden olabilir...

Niye hatırlatıyorum bunu?

Çünkü hâlâ hem de neredeyse hergün onlarca muvazzaf asker FETÖ bağlantısıyla gözaltına alınıyor, soruşturmalara tabi tutuluyor.

Şu ana kadar yaklaşık 30 bin TSK personelinin FETÖ’yle bağlantısı tespit edildi, bunlardan 15 bine yakını tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sadece İstanbul’da 4 bin muvazzaf askerin FETÖ’cü olduğu belirtiliyor.

15 Temmuz gecesi darbe girişimine bilfiil katılan personel sayısının 8 bin 651 olduğunu dikkate alırsak tehlikenin ne kadar büyük olduğunu anlarız.

Üstelik bugüne kadar örgütle bağlantısı nedeniyle tutuklanan, yargılanan personelin yüzde 3 kadarının “Etkin pişmanlık”tan yararlandığı belirtiliyor...

Görüştüğüm üst düzey bir isim de bu oranın düşüklüğüne dikkat çekiyor; “Tam anlamıyla çözülmüş değiller, üstelik müebbetle ya da onlarca yıl hapis cezası istemiyle yargılanmalarına rağmen böyleler...”

“Ya örgütle olan bağları çok kuvvetli, ya da bekledikleri bir şey var!”

İnsanın aklına bu iki ihtimalden başkası gelmiyor...

Peki ya ikinci ihtimal geçerliyse!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 6

  15 Aralık 2018 17:03
  1 0
  ONLAR ZATEN KENDİLERİNE ŞUURLA KARŞI ÇIKANLARI ELEDİLER,TAHŞİYECİLER mapuslarda süründü.ZEHRA VAKFI ki 10 üyesi şehit edildi.YENİ ASYA SAHİBİNDEN kızı ile intikam alındı USLU DUR.28 ŞUBAT DÖNEMİNDE İSLAMCILARI TEPELETEN,KIZLARA ZULMETTİREN,KENDİLERİNDEN BAŞKA TİCARİ, SİNAİ,KÜLTÜREL OLUŞUMLARI YIKTIRAN..B U N L A R O L M U Ş T U R.. ,şte bu kadar vesselam.
 • hursit dilaver 5

  15 Aralık 2018 16:57
  1 0
  bizim bürokratık kafa ve zeka ile bunu çözemezsiniz. illa da islamı bilen AMA BİZİM DİN TENKİTÇİSİ İLAHİYATÇI PROFLAR, YA DA TVLERDE TANRIYI GÖRDÜM KONŞTIUM FALAN DİYEN NEVZUHURLARLA DEĞİL. BUNLAR FETÖYÜ AZDIRIR.zaten FETÖyü çözebilecek kaç ilahiyatçı var ki. hiiiç yok.
 • hursit dilaver 3

  15 Aralık 2018 16:52
  1 0
  bir sunucu dediğim de Sevilay yılmandı. öteki de prof keleş.. orada profun sıkıntısını göreydiniz. karşısındakiler normal bir suç çetesi , falan sanıp öyle konuşuyordu. adam aglıyacaktı anlaşılamamaktan.çok zor demişti. çok zor. gerisini, BEN TAMAMLIYAYIM. 3 NESİL SONRA BU Ş EĞER CİDDİ MÜCADELE OLURSA BİTER.YANİ TAKRİBİ 75 TIL. HER AN BİR DARBE GİRİŞİMİ YAPARLAR ŞİMDİ DEĞİL. 5 -10 SENE SONRA DA..şakası yok.
 • hursit dilaver

  15 Aralık 2018 16:48
  1 0
  alttaki yorum çok haklı. bunlarla mücadele böyle olmaz. MÜCADELE EDECEK OLANLAR. İSLAMİYETİ İYİ BİLEVCEKLER VE BUNLARI O KONUDA YENERLERSE BUNLAR DÖNER. yoksa başka türlü asla dönmezler. bunu bir prof vardı.keleş soyadlı galiba..tvde demişti.bunları bilmiyorsunuz böyle mücadele olmaz. sunucu, ne var canım toplarsın atarsın işte demişti de hiiç öyle değil demişti.BUNLAR ZEKA VE KOMPLODA BİZİMKİLERE TUR BİNDİR UNUTMAYIN.
 • buyuk yanlis yapiliyor

  15 Aralık 2018 03:42
  1 0
  Gezdim, milletleri ve dunyayi iyi tanirim. Feto'yu de 1978'den beri bilirim, cok da para verdim. Yurt disndaki Fetoculerin nasil Turkiyenin hasas baglarini tahrip etmeye calistiklarinida iyi biliyorum. Feto mucadelsi cok yanlis yurutuluyor. 15 Temmuz 2016'dan ihtibaren Feto'cu olmaya devam edenler iyi arastirilip yargilama sonu Feto'culugu kesin tespit edilenler derhal infaz edilmeli. Boyle bir viruse hic bir bunye dayanmaz coker ve gelecek 100 yil Anadolu'da hic bir siyasi birlik kurulamaz!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;