GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Derin ittifak Pensilvanya’nın ‘merkez’inde toplanıyor

Tarih
25 Ocak 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

25 Ocak 2015

CHP ve MHP’de aradıklarını bulamayan muhalif isimlerin Pensilvanya destekli kurulan Merkez Partisi’ne geçmek için harekete geçtikleri iddia edildi. Bu isimler arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Mustafa Sarıgül, CHP’den istifa eden Milletvekili Ercan Cengiz ve Aydın Ayaydın’ın olduğu öğrenildi.  
Derin ittifaklar Haziran seçimlerinde AK Parti’ye karşı yeni adreslerini buldu. CHP ve MHP’den umudunu kesen muhalif isimlerin Haziran ayındaki seçimlere Pensilvanya destekli kurulan ve Genel Başkanlığını Prof.Dr. Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti çatısı altında girmeye hazırlandıkları iddiaları kulisleri hareketlendirdi.  

SÜPRİZ İSİMLER VAR 

Merkez Partisi’ne katılacaklar arasında sürpriz isimlerin adı geçiyor. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın da bu partide siyaset yapmaya hazırlandığı öne sürülüyor. Merkez Parti’ye ilk katılacağını açıklayan isim ise önceki gün CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz oldu. Yine Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden Aydın Ayaydın’ın da bu partiye katılacağı konuşuluyor. 

SARIGÜL'E İHRAÇ 

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yle mahkemelik olan ve zor günler geçiren Mustafa Sarıgül’ün de CHP’den istifa ederek bu partiye katılması bekleniyor. CHP’nin Hayri İnönü’yü ölümle tehdit ettiği iddia edilen Mustafa Sarıgül’ü önümüzdeki günlerde partiden ihraç edeceği konuşuluyor. 

PARTİNİN FİNANSÖRÜ

Partinin finansörlüğünü ise Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yapacağı iddia ediliyor. Bir dönem Sarıgül’ün avukatlığını da yapan Hazinedar’ın Mustafa Sarıgül ile sürekli istişare içinde olduğu biliniyor. 

O planı daha önce yazmıştım 

Sarıgül ve Merkez Partisi planlarını Cumhurbaşkanı seçimlerinden önce 16 Temmuz 2014 tarihinde yazmıştım. O yazıda şu detayları aktarmıştım: ”Eğer Başbakan Erdoğan ilk turda seçilirse, Sarıgül de CHP Genel Başkanlığı’na oynayacak. Parti içindeki İhsanoğlu rahatsızlığından da faydalanacak. Sarıgül, 10 Ağustos sonrası Kılıçdaroğlu’nun hiçbir şansının olmadığını düşünüyor. 
Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa, Kılıçdaroğlu’nun bir şekilde ‘Başbakan Erdoğan’ı birinci turda seçtirmemesinin başarı olarak kabul edileceği’ düşüncesiyle genel başkanlık hedefinden vazgeçecek ve bütün planlarını, kasım ayında olabileceğini öngördüğü erken seçime göre yapacak. 

PARTİYİ SATIN ALACAK

Sarıgül ya yeni parti kuracak ya da Pensilvanya destekli kurulduğu iddia edilen, kurucu başkanlığını Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti’yi satın alacak. Sarıgül’ün, oluşturduğu A ve B planlarını hayata geçirebilmek amacıyla Türk siyasetinin çok yakından tanıdığı isimlerle dirsek temasında olduğu söyleniyor. Zamanı geldiğinde bu isimleri de bu köşede tek tek okuyacaksınız!” 

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;