GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Can’a Gezi öncesi faizsiz kredi!

Tarih
10 Mayıs 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

Çağlayan Adliyesi önünde geçen hafta müthiş organize edilmiş bir tiyatro oyunu sergilendi. Kamuoyu, MİT TIR’ları ihanetini tartışacağına, ihanetin başaktörü Can Dündar’a yönelik provokasyonu konuştu. Bakın iddia ediyorum, önümüzdeki günlerde bu provokatif eylemin arkasında yatan gerçekler bir bir ortaya çıkacak.

Tabloya bakar mısınız?!!

Silahlı bir saldırı düzenleniyor,
olayın kahramanının eşi elinde telefon, üst üste fotoğraflar çekiyor. Saldırıyı düzenleyen adamın hali hal değil. Can Dündar’ın hareketleri ise değme aktörlere taş çıkartır cinsten.
Neyse, böyle bir olay yaşandı diye, biz gerçekleri yazmaktan geri durmayacağız!
Hatırlarsınız, Can Dündar’ın Çengelköy’de 6 milyon liraya bir arazi satın aldığı ortaya çıkmıştı. Savcılığın yaptığı incelemede, bu arsa için bir bankanın faizsiz 4 milyon lira kredi verdiği belirlenmişti. Gazeteden 18 bin TL maaş alan Dündar’ın, bankaya aylık 110 bin TL’lik ödemeyi nasıl yaptığı ise önümüzde kocaman bir soru olarak halen duruyor.
Bütün bu sorulara cevap arayan savcılık çok önemli bir detayın peşinde.
Söz konusu banka, Can Dündar’a 4 milyon liralık krediyi 17 Mayıs 2013 günü veriyor. 31 Mayıs günü de Gezi darbe girişimi başlıyor. Dündar, Gezi kalkışmasında ön saflarda.

GALEYANA ÇANAK TUTTU

Bakın o dönem açıklamasına; “Ben de bir babayım, gerekirse oraya gidip TOMA’nın önüne yatacağım. Başka yolu yok. İstedikleri nedir yani. Bir parkı koruyor bu çocuklar. Bu şiddet neyin intikamını alıyor, akıl alır gibi değil.”
Dündar, bu provokatif açıklamalarıyla halkı galeyana getirmeye çalışıyor.
Peki, şimdi soruyorum!
CHP destekli bu banka krediyi, Dündar’a Gezi olaylarında aktif rol alması için mi verdi?
Can Dündar’ın bankayla ilişkisini tespit eden İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu harekete geçti. Dündar’ın Gezi olaylarındaki dosyası, Gezi olaylarına bakan Savcı Adem Meral’a gönderildi. Savcılık şimdi bu ilişkiyi araştıracak.

Akşam
10 Mayıs 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;