GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : Ahmet Hakan’a röportaj önerisi

Tarih
28 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

28 Temmuz 2015

Ne oldu sizin bağlama ustası cici çocuk? 7 Haziran öncesi "Çiçek, böcek, barış, kardeşlik" açıklamaları yaptırdığınız ve Nişantaşı’ndan bile oy aldırdığınız ‘popstar’ın ağzından kan damlıyor, dilinden tehdit düşmüyor. 

Neden "PKK’ya silah bırak" çağrısı yaptıramıyorsunuz? Neredeyse her gün şehit haberleri alıyoruz, neden bir geçmiş olsun veya kınama açıklaması alamıyorsunuz? Çıkarsanıza ekranlarınıza, konuştursanıza gazetelerinizde. 
Benim, 7 Haziran öncesi bağlama ustasıyla yedikleri içtikleri ayrı olmayan Ahmet Hakan’a bir önerim var. 
Bak, günlerdir yazıyoruz, çiziyoruz... HDP’li Faysal Sarıyıldız’ın Suriye’den getirilen silahlara kuryelik yaptığını, bu silahlarla Suruç’ta katliam planladıklarını neredeyse duymayan kalmadı. 

ŞEHİTLER GELİRKEN TIS YOK! 

2.5 yıllık çatışmasızlık ortamının kimin bitirdiği malum. Bak, her gün şehit haberleri gelmeye başladı. Gencecik polisler uykularında PKK militanları tarafından şehit ediliyor. Kardeşinin Diyarbakır’daki otelini görmezden gelip, makam, mevki derdi olmadığını, "Üryan geldik üryan gidiyoruz" açıklamalarında bulunuyor ‘bağlama ustası’ arkadaşın.  
Al işte sana bomba bir röportaj fırsatı! 7 Haziran’ın üzerinden 2 aydan fazla süre geçti. Maskeler düştü, herkesin gerçek yüzü ortaya çıktı. Eteklerdeki taşlar bir bir döküldü. Ara ‘bağlama ustası’ arkadaşını, götür patronun Aydın Doğan’ın yatına, giyin şortları, açın viskinizi, hatta servisi de sen yap... Sen sor, o yanıtlasın! Biz soruyoruz, ‘popstar’ tehdit etmekten, hedef göstermekten bir türlü cevap vermiyor. Belki, yukarıda sıraladığım konuları sen sorarsan cevaplar. Ne de olsa ikiniz de alışıksınız Ege’nin, Akdeniz’in serin sularında dolaşmaya. 

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;