GÜNCEL

Murat Kelkitlioğlu : 1200 kişi tutuklanacaktı

Tarih
20 Ocak 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat Kelkitlioğlu

20 Ocak 2015

Yolsuzlukla mücadele soslu 17/25 Aralık darbe girişiminin üzerinden tam 13 ay geçti... Başta dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti’nin kararlı duruşu ve milletin oynanan oyunu görüp iradesinin arkasında mevzilenmesi bu nafile girişimi boşa çıkarttı... O süreci birlikte yaşadık ve gördük.. Peki bir üst aklın emrindeki paralel örgüt ya o girişimde başarıya ulaşsaydı ne olacaktı? Pensilvanya, onun Türkiye’deki işbirlikçileri ne hedefliyordu? 
İşte paralel örgüt mensuplarının, ‘Dönemin Başbakanı’ ifadesini fezlekelere yazdıracak kadar güvendiği planlarının ayrıntıları: 
- Yolsuzluk kılıflı algı operasyonu sonrası Erdoğan hükümeti yıkılacak, yerine birçoğu paralel yapıya yakın isimlerden oluşan yeni bir hükümet kurulacaktı.  

‘DÖN’ ÇAĞIRISI 

- MİT, Emniyet ve Genelkurmay işlerini kolaylaştıracak şekilde yeniden dizayn edilecekti.  
- Mart 2014’de milyonlarca kişiyi dinleyerek oluşturdukları Selam Tevhid Küdus Ordusu dosyası devreye sokulacaktı.  
- Bu çerçevede binden fazla kişi tutuklanacak, bir yandan kendilerine muhalif konumdaki cemaatler bertaraf edilirken bir yandan da diğerlerine gözdağı verilecekti.  
- Nispeten stabil hale gelen siyasi ortamda hükümet, yıllardır Pensilvanya’da bir çiftlikte ikamet eden Fethullah Gülen’e “Ülkene dön’ çağrısı yapacaktı.  
- Aynı dönem başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu’daki kritik il ve ilçelere paralel yapıya mensup, valiler, kaymakamlar, emniyet müdürleri görevlendirilecek, bunlar eliyle istenildiği zaman tansiyonun yükseltilmesi sağlanacaktı.  

KENDİ SONLARINI GETİRDİ 

- Güneydoğu’da bu tarz karışıklıklar yaşanırken Gülen, yeni hükümetin ‘dön’ çağrısına olumlu yanıt verecek, Türkiye’ye döndükten sonra da paralel unsurlar tarafından tırmandırılan kaos bir anda sonlandırılacaktı.  
- Gülen o dakikadan itibaren de büyük bir algi operasyonuyla ‘ülkeye huzur getiren’ kişi olarak liderliğini ilan edecekti. 
Evet işte böyle... İlk okunduğunda insana film senaryosu gibi geliyor... Ama paralel örgüt aynen bunları planlayıp, 17/25 Aralık’ta düğmeye bastı... Ama bu girişimin kendi sonlarını getireceğinden haberleri yoktu... 

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;