GÜNCEL

Murat Çelik : 4 buçuk milyon maske stoklamışlar!

Tarih
01 Nisan 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Murat ÇElik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçen hafta çok sert bir çıkış yapmıştı hatırlarsanız. Demişti ki:

Yapılan baskınlarda, maske stoğu yapan firmaları tespit ettik. Maskeleri depolarında tutup bakanlığa satmayan bu firmalar, 12 saat içerisinde yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız. Bu firmalara yarına kadar (23 Mart 2020) süre verdik. Gerekirse fabrikalarına el koymaktan da çekinmeyiz.

İçişleri Bakanı’na geçen hafta, tehdit tonundaki bu açıklamayı yaptıran tablonun detayını öğrendim dün. Bırakın sokaktaki insanı, hastanelerde Covid-19 vakalarını iyileştirmek için uğraşan sağlık çalışanlarının bile maske bulmakta zorlandığı bir ortamda, depolarda ne kadar maske varmış biliyor musunuz? Tam 2 milyon 500 bin cerrahi maske ve 2 milyon da N-95 maske !

Stokçuların Sağlık Bakanlığı’na bile parasıyla satmayıp depolarda beklettiği maske miktarını bir de yazıyla yazayım: Tam iki buçuk milyon cerrahi, iki milyon adet de N-95 model maske !

Mask shortages threaten US hospitals after warnings ignored ...Maske fiyatları son üç ayda zaten fahiş seviyelere çıktı. Buna rağmen ellerindeki maskeleri daha da anormal bir kârla satmayı hedefleyen bu firmalar keşke ifşa edilseydi. Edilseydi de, hepimiz öğrenseydik kimmiş bu; hak ettikleri sıfatı buraya yazamadıklarım! 

Almanya eylül diyor

Alman havayolu şirketi Lufthansa, alanında dünyanın en büyüklerinden… 2018’de müşterilerine sunduğu koltuk sayısı baz alındığında dünya 11’incisi. Corona virüs gündeminin en büyük zararı vereceği (hatta şimdiden verdiği) sektörlerin başında havayolu taşımacılığı geliyor malum.

Lufthansa, bin 300 uçuşunu iptal ettiLufthansa da birçok şirket gibi uçuşlarını minimuma indirdi. Adeta durma noktasına geldi uçuşlar. Burada dikkat çekici olan nokta şu: Almanya’dan gelen haberlere göre, Lufthansa’nın bu asgari uçuş seviyesi 31 Ağustos 2020’ye kadar devam edecekmiş. Yani öyle mayıs- haziran değil. Hatta temmuz bile değil. Ağustos…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Asena

    01 Nisan 2020 17:05
    1 0
    Fetöcü mü bu i t oğlu itler.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;