SİYASET

Hikmet Genç : Gül, Davutoğlu ve Babacan CHP’ye girsin…

Tarih
24 Şubat 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Hikmet Genç

Darbe denemesi “Gezi” için; “Bununla büyük bir gurur duyuyorum” dedi.

Sonrası bildiğiniz gibi. Yanlış anlamışız. Gezi Türkiye’nin problemlerinin mahiyetinin değiştiğini göstermiş. Eskiden insanlar hak yolsuzluk cinayet için falan sokağa çıkarmış. Bu sefer insanlar “ağacı kestirmem” diye sokağa çıkmışlar.

Özrü kabahatinden büyük. Demek ki Gezi’de mesele neymiş?.. Mesele, ağaç çiçek böcekmiş yeğen!..

Neticede Abdullah Gül mesajı verdi mi verdi… CHP’liler, çiçek çocuklar, Kavala’cılar mutlu oldu mu, oldu. (Biraz geç kaldı ama. Bunları Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce diyeydi, çatı adayı olurdu.)

***

davutoğlu gül babacan abdullatif şener ile ilgili görsel sonucuGezi Davası’nda müşteki sıfatıyla yer alan Davutoğlu da duruşmadan hemen önce davadan feragat etti.

“Ben de varım” dedi. Bir de baktık ki küresel evrensel cinsel tecimsel ne kadar marjinal varsa sirkteki fok balığı misali alkışlamaya başladı. Yani İmamoğlu’ndan sonra “yapraklar” Davutoğlu’nu da alkışladı.

***

Diğer taraftan Babacan’ın yılan hikayesine dönen partisi var. HDP/PKK kongresine davet edilmiş Babacan. Gönderdiği mesaj salonda okunmuş. Selam etmiş, “Hayırlı olsun” dileklerini sunmuş. O da yeni kurtarıcı olarak mesaj vermeye devam ediyor.

CHP medyası parlatmaya çalıştı, çok iteledi ama olmuyor işte. Halkta hiçbir karşılıkları yok. Kimse itibar etmiyor. Davutoğlu partisinin açılış mitinglerinde sadece mikrofona konuşuyor…

CHP-İP-HDP/PKK ve SP ise, Voltran’ın son parçalarının gelmesini bekliyor.

Lakin böyle olmuyor.

davutoğlu gül babacan abdullatif şener ile ilgili görsel sonucuParti kur, teşkilat için adam bul, ona buna mesaj gönder, CHP ittifakına göz kırp, aynı fotoğraf karesinde boy göster, Gezi çapulcularına selam çak..,

İttifaktan sonra İyi Parti’de olduğu gibi bir de arıza çıkarıp istifa edenlerle uğraş. Seçim öncesi CHP’den kiralık vekil ara. Zor ve uzun işler bunlar.

Bir de üstüne HDP/PKK Eş Başkanları’ndan arada bir ayar ye!. Sana, “Haddini bil..,” diye başlasınlar, “Bundan ittifaklar açık ve şeffaf olmalı” diye uyarsınlar…

Ne gerek var yahu. Abdüllatif Şener’den örnek alın. O da parti kurmuştu. Olmayınca kepenk kapatıp direkt CHP’ye geçti.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;