DÜNYA

Ergün Diler : Çok geç artık!

Tarih
22 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Ergün Diler

22 Haziran 2015

Bizler
her olup biteni gazetelerde okumak, televizyonlarda izlemek istiyoruz! Ama böyle bir şey mümkün değil! Gazeteler de televizyonlar da BİR GÜCÜN emrindedir! Kimse kendi bacağına sıkmayacağı için gerçeği başka yerlerde arayacağız!
Geri gidelim... YALTA KONFER ANSI'na... "Koalisyon kurulacak mı?", "Kimler arasında kurulacak?", "Kurulursa uzun ömürlü olacak mı?", "Bizi bekleyen tehlikeler neler?" gibi pek çok sorunun cevabı burada!
İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra, 4 Şubat 1945'te, Yalta'nın 3 kilometre güneyindeki Livadia Sarayı'nda ÜÇ BÜYÜK buluştu! İngiltere adına CHURCHILL , Amerika adına ROOSEVEL T, Sovyetler adına ise STALİN! Biz bilmesek de bu üçlü dünyayı kendi aralarında paylaştı! Birleşmiş Milletler'in ne olacağından, kurulacak İSRAİL Devleti'ne kadar... Siyasi ve ideolojik sınırlar bu masada belirlendi! Türkiye masada BATI'ya düştü! Mesela Macaristan ya da Polonya gibi diğer tarafta kalabilirdi! Demokrasi değil de KOMÜNİST bir Türkiye'de olabilirdi!
Bu masada alınan karar olduğu için böyle yürüdük!
Türkiye ANLAŞMA ile KOMÜNİZM karşıtı bir ülkeydi! Ve bu karar gereğince içeride yaşanması gereken zorunluluklar vardı! Yaşandı da... Mesela bizim bütün SOL'cular "Kahrolsun Amerika!" diyor ama başı sıkıştığında hepsi LONDRA'ya kaçıyordu! NEHİKMETSE Moskova'ya giden yoktu! Masadaki ÜÇ BÜYÜKTEN biri olan İNGİL TERE bizi asla Amerika tarafına bırakmak istemedi! SOL bu nedenle onların kontrolündeydi! Kilit ülke her zaman Türkiye idi... YALTA'da Amerika-
Rusya (Sovyet) ortaklığı imzalandı! İKİ KUTUPTA bunlar vardı! Ve asıl hedefleri AVRUPA'yı kontrol etmekti!
Mesela bu anlaşmadan yaklaşık 10 yıl sonra NASIR Süveyş Kanalı'nı işleten şirketi MİLLİLEŞTİRDİ! Mursi de limanları millileştirmişti! Ancak bu şirket oradaki ticareti dizayn ediyor ve çok kazanıyordu! İngilizler ile Fransızlar SEVR'de buluştu! İsrail'e de yapacakları anlatıldı! İsrail saldıracak, İngiliz-Fransız birlikleri de BARIŞI sağlamak için asker çıkaracaktı! Kanal kurtarılacak, Nasır gidecekti! Plan aynen işledi! İsrail girdi, arkasından DESTEK geldi! Mısır kontrol altındaydı! ANCAK! Tam o sırada DÜŞMAN KARDEŞLER Amerika ile Rusya topa girdi! Kremlin "Londra ile Paris'i nükleer füze ile vururum" dedi! Washington ise "Savaşmak için geliyorum!" açıklaması yaptı! İngiliz-
Fransız-İsrail üçlüsü kaçtı! Yapacak başka da seçenekleri yoktu! Demek ki Amerika ile Rusya ne dün ne de şimdi KARŞI KARŞIYA değildi! Oynanan tiyatroydu! Amaç AVRUPA'yı kilitlemek, enerji trafiğini denetlemek, Çin'in de abartılı bir güç olmasının önüne geçmekti! Ve bu plan bugün saat gibi işlemekteydi! Süveyş krizinden sonra AVRUPA özellikle İngilizler ANGLO-SAKSON ayrıcalığını da kullanarak Amerika içinde YEŞİL KUŞAK teorisini hayata geçirdi! Amerika'nın yalnız kalması ve kontrol edilmesi için RUSYA'nın yıkılması gerekiyordu!
Bunun için de MÜSLÜMANLAR'a ihtiyaç sonsuzdu!
Rusya'nın etrafı İSLAMİ KOKULU hareketlerle sarıldı! Malum yapı da bu nedenle Rusya'da girmek istedi ama kalamadı! Özal da TÜRKİ CUMHURİYETLER 'e bu nedenle ağırlık verdi! Kuşatmaya o da katıldı!
Daha öncesinde de Muhsin Batur gidip İSLAMCI (!) Erbakan Hoca'yı İsviçre'den kendi elleriyle alıp geliyordu!
Karşı olması gereken isme kapıları sonuna kadar açıyordu!
Unutmadan, Türkiye'de hem Fransız hem İngiliz mason locaları vardı! Erbakan Hoca'yı gidip getiren KOMUTAN "Türk Ordusu Fransız MİRAGE'larla uçsun" istiyordu! "Orduya Avrupa hakim olsun" derdindeydi! Erbakan Hoca bu destekle döndü! Ama 28 Şubat'ta gördük ki Amerikan F-16'lıları kazandı! İran da değişimden payını aldı!
Bursa'da Çağlayangil'in kontrolünde olan HUMEYNİ daha sonra Fransa'ya geçti! YEŞİL KUŞAK için ona ihtiyaç vardı! Avrupa HUMEYNİ'ye destek verirken Komünist Sovyetler de çok önemli İMAMLARI eğitiyordu! Yani LAİK Fransa İSLAMİ DEVRİM istiyor, komünist Sovyetler ise İSLAMCI yetiştiriyordu! Demek ki gördüğümüze değil perde arkasındakine bakacaktık!
Türkiye'de de bu dönemde CEMAATLERE büyük önem verildi!
Başka başka kılıklara giren yabancılar içerideki yetkililer üzerinden cemaatlere YOL VER Dİ! SOL'cular "Kahrolsun Amerika!" derken, özel destekli İslami bazı akımlar da "Kahrolsun komünizm!" diyordu! Bize uğrama şansı hiç olmayan KOMÜNİZMDEN korkuluyor ve gençler bu kutbun etrafına çekiliyordu! Korkutmadan adam bulamazdın çünkü! DIŞARIDAKİ büyük denge bizde SAĞ-SOL kavgasını da getiriyordu! İngiltere'nin başını çektiği "Sovyetler'i çevreleme!" harekatı bizi de karıştırıyordu! Amerika ile İngiltere tıpkı SÜVEYŞ'te olduğu gibi bizde de kapışıyordu! Fransa da İngilizler'in yanındaydı tabii! Çünkü Türkiye'yi kontrol ettiğiniz an BALKANLAR, KAFKASYA ve ORTADOĞU sizindi!
Coğrafya bu kadar önemli olunca içerisi huzur bulamıyordu!
Neredeyse dünyadaki bütün İSLAMİ AKIMLARA BARONLAR ve adamları sızmıştı! Büyük Denge'deki Ruslar'ı düşürmek için İMAM KILIĞINDA DOLAŞAN ÇOK YABANCI vardı!
Amaç FAİZ gerçeğiyle kavga etmeyen MÜSLÜMAN yetiştirmek ve kontrol etmekti! FİNANS sistemine uyumlu Müslümanlar isteniyordu! Ve bunlar da SOVYET karşıtı olmak zorundaydı!
Denklem buydu! Türkiye'de bu iş için biçilmiş kaftandı!
Kavga bugün de tüm canlılığıyla sürüyor! YALTA'daki paylaşım kavgası her yerde görülüyor! En çok da Türkiye'de! Kemal Derviş Bey BARONLARIN adına Demirtaş'ı alıp Benenson'a götürdü! CHP'ye bu yüzden AKIL verdi! Durumun ciddiyetini gördüğü için de "Hükümeti kurun! Ben Ekonomi Bakanı olmaya hazırım!" dedi! Amaç Amerika-Rusya dengesini ayakta tutmaya çalışan Erdoğan'ı tasfiye etmekti! Bu istek dün de vardı, bugün de var! Mesela 7 Haziran'dan sonra sizce Putin niye Erdoğan'ı arıyordu! Seçimlere Erdoğan'ın girmediğini bilmiyor muydu?
Amaç desteğini göstermekti! Zaten geçtiğimiz günlerde de SBERBANK, yani DENİZBANK, 3. HAVALİMANI için 500 milyon EURO kredi verdiğini açıkladı! NEDEN? Almanlar, İngilizler, Fransızlar 3. Havalimanı'ndan korkarken Ruslar para veriyordu! İlginç değil mi!
Gelelim koalisyona! Bizlerin hiç bilmediği çok ama çok önemli isimler vardır! Hiç görünmezler! Bir ortaya çıkarlar ve sonucu tayin ederler! Şu anda 7 Haziran'da ortaya çıkan tabloya göre Amerika-Rusya ittifakına destek olacak tek oluşum AK Parti! Diğer üç parti de AVRUPA'ya çok yakın! Bu nedenle AVRUPA'nın stratejik hamlesi dışında AK Parti ile koalisyon istemesi anlamlı değil! İçeriden çözmek, eritmek, not etmek ve yok etmek dışında bir amaçları olamaz!
Erken seçimi saymazsak bu üç partiden biri değişecektir! Bir el gelip bunlardan birini AK Parti'ye itecektir!
Ama değişmeden olmaz! Bizler de bu değişikliği koalisyon kurulduktan sonra bu ortağın reflekslerinde görecektik!
Koalisyonun kurulması ve yaşaması için en iyi ihtimalle partilerden birinin içeriden değişmesi şart! "O ne dedi!", "Bu ne söyledi!"nin hiçbir önemi yok! Kavga yukarıda anlatmaya çalıştığım kadar büyük!
Ne yüzde 13 almış birinin, ne de yüzde 15-20 almış diğerlerinin sözü geçer! Maalesef böyle!
Keşke olmasaydı! Ama dünyada yalnız değiliz!

NOT: Avupa ile yakın olamaz mıydık!
Olurduk! Ama onlar bize tepeden baktı!
Şimdi anlıyorlar ama çok geç!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;