SİYASET

Engin Ardıç : Oğlum sizi oyarlar

Tarih
06 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Engin Ardıç

6 Aralık 2014

Meğerse bu memlekette Birleşik Haziran Hareketi diye bir "hareket" varmış, haberimiz yoktu, uyuyormuşuz...
Bu, "Occupy CHP" gibilerden özentili bir zevzeklik buluşması. Niçin haziran, belli değil. Taksim ayaklanmasına nazire olsa gerek. Adı haziran ama ağustos ayında biraraya gelmişler, dört ayda da üç toplantı yapmışlar. Yayınladıkları bildiri, "eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, kamucu, dayanışmacı, laik, bağımsız, toplumcu" gibi kelimeleri harman eden bildik laf çorbası.
Birkaç üniversite hocası, birkaç gazeteci, birkaç eski komünist, birkaç politikacı... Hasan Pulur'un o pek sevdiğimiz deyimiyle "Aydın Beyler'le Münevver Hanımlar" yani.
Şimdi sıkı durun, duyuruları şöyle: "En kısa sürede Türkiye genelinde yerel meclislerin kurulmasına ve seçilecek olan temsilcilerle bir Türkiye Meclisi'nin oluşturulmasına karar verildi!"
Memlekette yerel meclis yok, onlar kuracaklar. Memlekette bir TBMM de yok, onlar toplayacaklar.
Tayyip Erdoğan'ı yeni anayasa için ikinci ve paralel bir "kurucu meclis" toplamaya, böylece yürürlükteki anayasa dışına düşüp "idamlık" hale gelmeye kandıramadılar, kolları kendileri sıvamışlar.
TBMM açık ve çalışır durumda olduğu halde ikinci bir "Türkiye Meclisi" topluyorlar... Çünkü oylarıyla TBMM'yi oluşturanlar, o 550 kişiyi seçip oraya gönderenler herhalde Yunanlılar.
Böyle çocukça ve tehlikeli oyunlar oynamaya heves etmeyin, ciddiye alıp adamdan sayarlar, sizi kabak gibi oyarlar, içinize de bade koyarlar. Sonra uyarmadın deme Fadime...
Fakat soracağım bir soru var: Bu toplayacağınız alternatif mecliste, "düşman işgali altında bulunan Ankara'dan kaçıp gelecek eski mebuslar" da olacak mı yahu?

Sabah

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    08 Aralık 2014 11:30
    0 0
    iste sizde goruyorsunuz..az biraz osmanli gerikelecek dedikodusu bile insanciklara nelere aczettiriyor..TBMM disinda meclis..buda neyi gosteriyor..hala akp ye oy verenleri su anki mevcut meclis i iradeyi olusturanlari koyun saymalarindan..iste gecmiste yazarin biri yazmis ..akp nin mitinginden izlenimlerini kendince sacmalamis ..#ellerinde su siseleri ,eminim hepsinin ortalama tehsil durumlari lise acliklarini unutmuslar tayyip erdoganin gozunun icine bakip soyleyeceklerini bekliyorlar..hicibirininde akademisyen ve aydin oldugunu dusunmuyorum..kadinlarsa bir hayranlik edasiyla tayyip erdogani bekliyorlar..### kisaca akp ye oy verenler ve su anki meclisin iradesine buyuk katkida bulunanlar hic sayiliyor koyun yerine koyuluyor..bu da zorlarina gidiyorlar..yikmak icin ellerinden geleni yapiyorlar ama beceremiyorlar..cesit cesit icatlara ..mucitliklere yol aliyorlar..bu da ulkeyi zedeliyor.. ulke icerisinde ulke kurmaya calisiyorlar..asln iradesinin icine sinek gibi girip mide bulandirmaya calisiyorlar..bunuda yaparken..gayet makul ve mantikli bir sekilde ulkenin bunu sindirmesini ve mubah saymasini bekliyorlar kustahca... rahmetli erkaban hoca gibi tek bir sozum var...HADI ORDAN..!! capulcular sizi ..izimizden yer buldunuz, sehitleirmizden memeleket sahip oldunuz..sayemizde adam oldunuz..simdi bizimi bertaraf etmeye calisiyosunuz? gerci bu sizing her zaman yaptiginiz sey..asalak gibi..hazira konmak..su yukarda yapilanlari hayata gecirmeniz icin ..canakkale gibi 5 tane ..kurtulus savasi gibi 10 savas kazaninda cikin meclis kurun..ulu diye tanrilastirdiginiz Mustafa Kemal de sizing gibiydi..hazir osmanlidan turkiye cumhuriyetini kurdu..bizde yedik...soruyorum simdi size ..sizde hazir turkiye cumhuriyetininden ne kuracaksiniz..HAZIRAN HELE BILMEM NEY CUMHURIYETIMI?.aha vallaha bende diyorum..ENGIN ARDIC az demis...SIZI ALIRLAR TABANINIZLA UST AKLINIZI UST USTE KOYARLAR HAMBURGER YAPARLAR...USTEN VURDUKCA ALTTAKI LERI BAS BAS BAGIRTIRLAR..BUNADA HAMBURGER POZISYONU DERLER..curretinde bir limiti vardir..tehammulunde..EGER BU ULKENIN REFAHINI ISTIYORSAN AHA MECLIS ORDA SANDIK ORDA ADAM GIBI OYUNU VERIR KURMAK ,GORMEK ISTEDIGIN MECLISI HAZIRLARDSIN..BURDAKI TANIMA VATANDAS DIYE UYARSIN...AKSI TAKDIRDE BU COGUNLUGUN MECLISINE UYMAYACAKSAN..TANIMIN DUSMAN OLUR ..TASVIYENDE ANCAK SAVASLA OLUR..BU TOPLA OLUR TUFEKLE..CUNKU ANLASILDI SIZ BASKA DILDEN ANLAMIYORSUNUZ..CUNKU BU ULKEYE AIT DEGILSINIZ..DUSMANSINIZ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;