GÜNCEL

Engin Ardıç : İyi iyi, kilitleyin bakalım sistemi, kilitleyin

Tarih
12 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Engin Ardıç

12 Haziran 2015

Daha şimdiden insanları yormaya başladılar.
Daha meclis toplanmadı, bırakın meclisin toplanmasını daha Yüksek Seçim Kurulu resmi sonuçları bile açıklamadı, daha kimse mazbatasını almış değil, türlü çeşitli "koalisyon formülleri" ortalığı kasıp kavuruyor.
Bazı meslekdaşlarımız "sıcak yaz ayları boyunca konu çıktı" diye sevinebilirler, biz sevinmiyoruz. Sakin bir dönemi tercih ederdik.
Madem ki HDP aklını başına toplayıp AKP ile işbirliğine yanaşmayacak... Ekmeğini "Tayyip nefretinden" çıkarmayı, yani kendi kırsal kökenlerine yakışan kolay, ucuz ve güdük "taşra politikacılığını" tercih edecek... Madem ki çapı bu kadarcık...
Madem ki kimsenin de "değişmeye" niyeti yok, öyle de olur böyle de. Öyle de bir koalisyon kurulur böyle de. "Memleketi hükümetsiz bırakmamak" falan filan, klasik politikacı ağızlarıdır.
Bize ne hemşerim? Herkes işinde gücünde, herkes kendi derdinde... Futbol dünyasının şimdi mevsim gereği ayyuka çıkan ve yüzde doksanı da palavra olan "transfer haberleri" daha heyecan vericidir.
Sistem değişmedikçe, yeni bir anayasanın yolu açılmadıkça, bize ne falanca bakanlığa kim gelmiş de filanca bakanlık feşmekân partinin eline geçmiş?
Ama madem bunu bekliyorsunuz (öyle ya, yazar dediğin başka ne yazar?), devam edelim:
Herhangi bir koalisyon, muhtemeldir.
Hiçbir koalisyon kurulamaması, daha büyük ihtimaldir. "Nafile turlarla" temmuz geçer, ağustosa varılır. "Görev iade edilir", kırk beş gün dolduğu için meclis feshedilir, tekrar seçime gidilir.
Heh heh hee, bu arada Davutoğlu ve "esbak" AKP hükümeti, koltukları boş bırakmamak için ve de cumhurbaşkanının "ricası" doğrultusunda hep fiilen işin başında kalacaktır ha! Bunu da unutmayın.
Kasım sonunda yeni bir seçim yapılır, "tablo" gene değişmezse ilkbaharda bir seçim daha... Ama Davutoğlu hep koltukta...
Erdoğan "zaten" görev başında...
Muhalefetin istediği bu muydu?
İster misiniz o arada "biz ne halt ettik" diye dövünenlerin emanet oyları AKP'ye geri dönsün de Selahattin Efendi'nin ekibi seksenden diyelim küt diye elliye düşüversin?
Daha beteri, belki de meclis dışı kalsınlar?
Bu sefer Kürt politikacıları biz ne halt ettik diye dövünmezler mi?
İşte bu nedenle, aklın yolu hemen şimdi bir AKP-HDP işbirliğidir.
Bunun dışında her türlü formül, herhangi bir parti tek başına seçimi kazanıncaya kadar, ülkemiz için vakit kaybıdır, patinajdır, fetret devridir.
Üzülmeyin canım, belki de CHP kazanır! Pişkin Kemal başbakan, zalim Gürsel zaptiye nazırı...
2044 gibi falan... Biz hayatta olmayız, siz kendi aranızda eğleşirsiniz.

Sabah

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • ZAFER

    12 Haziran 2015 17:04
    1 0
    ENGİN ABİ GÜZEL DİYORSUN HOŞ DİYORSUN DA ! AKPARTİ İLE HDP Yİ YAN YANA KOYUYORSUN KOALİSYON DİYORSUN İKİSİ KOALİSYON YAPARSA EN BÜYÜK ZARARI AKPARTİ GÖRÜR KENDİ İPİNİ PEKMİŞ OLUR AKPARTİ TABANI HDP İLE KOALİSYONA SICAK BAKMAZ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;