GÜNCEL

Engin Ardıç : Belki onu da "Tayyip" yapmıştır canım!

Tarih
25 Ekim 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Engin Ardıç

24 Ekim 2015

İsrail başbakanı Netanyahu, Yahudiler'i yoketme fikrinin, devrin ünlü Kudüs Müftüsü Hacı Emin el Hüseyni'den çıktığını söylemiş!
Amaç "alavere dalavere Filistinliler'e vurmak" olunca insan nasıl sapıtabiliyor, nasıl azıtabiliyor... Bütün dünyayı kendine güldürme pahasına...
Hitler'in amacı Yahudiler'i yoketmek değil, sürgüne göndermekmiş. Fakat kendisini Berlin'de ziyaret eden Hüseyni, "sürgün edersen hepsi Filistin'e gelir" demiş. Hacı Emin'in aklına nedense çok saygı duyan Hitler, "peki ne yapayım" diye sormuş.
Hacı Emin Efendi de tarihi önerisini patlatmış: "Yak onları!"
Bu Hacı Emin, çok kişi bilmez, Çanakkale'de topçu subayı olarak bulunmuştur ve de Teşkilat-ı Mahsusa ajanıdır. Filistin davasının "atası" olduğu ve Yahudiler'i Filistin'e yaklaştırmamak hatta oradan hepten kovmak için çok uğraştığı da sır değildir, Berlin'e gidip Hitler ve Himmler'le görüştüğü de.
Ancak buradan "yakma önerisine" uzanmak da manyak işidir.
Bazı gerçeklerin de altını çizmeden geçmeyelim: Naziler'in, önceleri Yahudiler'i sürgün etmeyi düşündükleri doğrudur. Otuzlu yıllarda, savaştan önce.
Bu amaçla, Afrika'nın doğusunda Madagaskar adasını gözlerine kestirmişlerdi.
İşin acı tarafı, Amerika ve İngiltere'de de bu fikre sıcak bakanlar yok değildi. "Göç almak" işlerine gelmediğinden, "hiç olmazsa hayatları kurtulur" bahanesiyle neredeyse bunu onaylayacaklardı...
Fakat bu "fizibl" değildi. Milyonlarca Yahudi'yi oraya taşıyacak gemi de yoktu.
Naziler ancak ondan sonra "toplu katliam" fikrine geldiler. Yahudiler kamplarda gene öldürülüyorlardı ama, "sistemli katliam" fikri 1941'de, kesin kararı da 1942 başında doğdu.
Karar, bakanlıklar ve çeşitli devlet dairelerinin üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla, SS örgütünün ikinci adamı Reinhard Heydrich yönetimindeki bir toplantıda, Berlin'in banliyösü Wannsee'de bir villada alındı.
"Peşkirini" de ünlü Adolf Eichmann tuttu, toplantıda çay, kahve, konyak, likör ve pasta servisini o üstlenmişti...
Villa bugün müzedir, gidip gezebilirsiniz. (S 7 numaralı trene bineceksiniz, Bahnhof Friedrichstrasse'den yarım saat kadar çeker.)
Filmini de seyretmenizi öneririm, "Conspiracy"... Heydrich'i, hiç benzemese de Kenneth Branagh oynuyor, Eichmann'ı, ancak uzaktan andırsa da Stanley Tucci.
Netanyahu'nun hükümetinde, "Filistinli anaları öldürelim ki çocuk doğuramasınlar" diyen bir kevaşe bile var! (Recep Tayyip Erdoğan da, "meselesinin işte bu hükümetle olduğunu, İsrail halkıyla, Yahudi milletiyle alıp veremediği hiçbir şey olmadığını" defalarca belirtti.)
Yahudi okurlarımın bunu uzun uzun düşünmelerini rica ediyorum. Bu manyakları mı destekleyeceksiniz?
Sırf çıkar sağlamak uğruna mason olmuş birtakım hokkabazların, ateist oldukları halde örgüte girerken "evrenin ulu mimarına inanırım" diye yalan söyleyen tereslerin Erdoğan aleyhine sürekli dolduruşa getirildikleri localarda da lütfen tartışılsın!

Sabah

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;