GÜNCEL

Engin Ardıç : Alt akıl

Tarih
02 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Engin Ardıç

2 Temmuz 2015

Gizli raporlar da açığa çıkınca, mesele kabak gibi ortada:
"Fethullah örgütü", devlete sızma yöntemiyle el koymak isteyen yarıgizli bir örgüttür. Öteden beri yarı açıkyarı gizli hücre sistemiyle çalışmış olan Nurcular'dan ayrılmış, aykırı ve uç fraksiyondur. "Tedhişçi" anlamında terörist denemez ama mevzuat uyarınca öyle anılmaktadır.
Bu örgüt Amerika Birleşik Devletleri tarafından gizlice desteklenmiş, İsrail ile de "dirsek temasında" bulunmuştur. CIA ve FBI görevlileri örgüt militanlarına eğitim vermişlerdir. Dinleme operasyonlarında en ileri teknoloji kullanılmıştır.
Amaç, gerektiği zaman devreye sokulmak ve kullanılmak üzere "Recep Tayyip Erdoğan'a alternatif" bir iktidar seçeneğini el altında bulundurmaktı. ABD, Hocaefendi'yi "yedekte" tutuyordu.
Bu operasyon, kendine solcu ya da liberal süsü veren gazeteler çıkarmaya ve esas olarak Türk devletine düşman, vatanından nefret eden bazı gazeteci ve yazarları kullanmaya kadar vardı! Onlar da kendilerini zevkle kullandırdılar.
Erdoğan'ın ünlü "one minute" çıkışı, Mavi Marmara gemisi olayı ve Türkiyeİsrail ilişkilerinin iyice bozulması örgütü daha da aktif hale getirdi ve bir darbe girişiminde bulunmaya yöneltti.
Bu girişimin bir ayağı da "Erdoğan'ı hastanede öldürmeye ve buna 'ameliyat masasında kaldı, eceliyle gitti' süsü vermeye" yönelikti... (Tanıdığım bir Fethullahçı üniversite profesörü, ne hikmetse o günlerde gayet çirkin bir şekilde "bu herif ölecek" diye atıp tutuyordu.) Başka bir etap, Hakan Fidan'ı da yokedip Milli İstihbarat Teşkilatı'nı ele geçirmekti. MİT'in başına, kimi kaynaklarda kibarca R. olarak geçen Ramazan getirilecekti.
MOSSAD, bu amaçla Fidan'ın Oslo'da PKK ile gizli (ama devlet adına ve devlet onaylı) görüşmeler yürüttüğünü "açık etti", yani FTÖ örgütü vasıtasıyla açık ettirdi ama sonuç alamadı. Suriye'ye gönderilen silahlar meselesini de aynı şekilde açık ettirdi ama orada da çuvalladı. Fakat bunu, yeminli Erdoğan düşmanları utanmadan seçim propagandası niyetine kullanmaya kalktılar.
Örgüt darbeye kalkıştı, lideri de Ayetullah Humeyni benzeri bir "tayyareli huruç" eylemine hazırlanıyordu. Başaramadı. Darbe savcı ve polisle değil askerle yapılır, bunu düşünemediler.
Şimdi bu örgüt epeyce geriletilmiş ama tam anlamıyla çökertilememiştir. Ordu içinde de militanları olduğu söylenmektedir.
Fakat son seçim sonuçları da dikkate alınırsa, ABD açısından eski önemi ve ağırlığı da kalmamıştır.
Ağırlık gene "bir Kürt devleti kurdurma" çalışmalarına kaymıştır. Zaten bu nedenle birtakım "sözde liberal aydınlar" da mesailerini o yöne odaklamadılar mı?
Günün birinde her şey daha da açıklığa kavuşacaktır: Operasyon hocalarının ve gazetecilerinin nereden ne yedikleri, vatanlarını kaça sattıkları da...
Bu sevimsiz tablo karşısında azıcık da gülmek isterseniz, bütün bu olup bitenlerden sonra bile dönüp "bu üst akıl da kim yahu" diye sorabilen düşük akıl sahiplerine bakınız.

Sabah

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;