SİYASET

Bülent Orakoğlu : Saadet Partisi’nin tarlası da sürülmüş

Tarih
01 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Bülent Orakoğlu

Bülent Orakoğlu : Saadet Partisi’nin tarlası da sürülmüş

Saadet Partisi’nin düzenlediği ‘Erbakan Ödülleri ‘programında 28 Şubat darbe sürecinde darbecilerle işbirliği yapan bazı gazetecilerin törene çağrılması ve bu kişilere plaket verilmesi ’Erbakan Vakfı’’ ve kamuoyunda büyük tepki gördü. Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner ve bazı uzmanlarca ‘’Saadet Partisi’nin de tarlasını sürmüşler’’ iddiaları üzerinden bu partinin Milli Görüş çizgisinden hızla uzaklaşarak Erdoğanfobik batıcı ve emperyalist bir zemine kaydığı görüşleri dile getirildi. Erbakan Ödülleri programına çağrılan gazetecilerden Uğur Dündar ve Ruşen Çakır’ın 28 Şubat Darbesi’nde darbeci askerler ile birlikte hareket ederek Erbakan düşmanlığı yaptığı İslam karşıtı söylemleriyle mütedeyyin dindarlara psikolojik harekat uyguladıklarına yönelik kamuoyunda ve medyada güçlü algı mevcut olduğu için bu yazarlara medya ödülü verilmesi çeşitli kesimlerce tepkilere neden oldu. Erbakan hocanın kemikleri sızlatılacak şekilde rencide edildi. Üstelik 28 Şubat’ın asker sanıklarına darbe suçundan21 müebbet verilmesi sonrasında medya ayağı başta olmak üzere diğer sivil ayaklarına yapılacak operasyonun arifesinde bu ödüller hoş olmadı doğrusu. Zira Uğur Dündar’ın 28 Şubat CUNTA’sının darbe sürecinde ödüllendirdiği 40 gazetecinin içinde bulunması yaptığı programlarla masum insanların hayatlarında silinmeyecek ölümcül izler bırakması ideolojik ve ticari çıkarlara dayalı olarak kitleleri manipüle haberlerle yanıltan yönlendiren programlar yapmasının hesabını şüphesiz yargı önünde verecek. Bu iddialar Uğur Dündar ile birlikte Kanal D’de yayımlanan ‘’Arena’’programının yapım yardımcısı ve muhabirliğini yapan 28 Şubat Süreci’nde Medya adlı kitabın yazarı Nuraydın Arikan’a ait. Bizzat 28 Şubat Süreci boyunca anti-demokratik CUNTA lehine yayınlar yapan bir televizyonun ve ‘Arena ‘programının bizzat mutfağında bulunmuş bir üniversitede yüksek lisans tezi olarak hazırlanmış tamamen kaynaklara dayalı tümüyle objektif bir eser. Kitabın en önemli bölümünde ise Uğur Dündar’ın süreç içinde yaptığı “Arena” programları tek tek ele alınıp inceleniyor. 3 Ekim 1996 - 12 Haziran 1997 tarihlerini kapsayan yayın dönemine ait toplam 30 programın ve aynı tarihlerde anti-demokratik yayınlar yapan Hürriyet gazetesinde yazdığı bir dizi köşe yazısının ayrıntılı bir şekilde ele alındığı bu bölümde birbirinden ilginç (hatta ilgilisinin foyasını ortaya çıkaran yüz kızartıcı) ayrıntılar bulunulduğu iddia ediliyor.

Fatih Erbakan’ın başkanlığını yaptığı ‘’Erbakan Vakfı’’ tarafından yapılan zehir zemberek açıklamada ise Saadet Partisi yöneticilerinin Erbakan çizgisinden uzaklaşarak Erbakan’ın misyonuna ihanet ettikleri iddia edilmişti. ‘’Erbakan düşmanlarıyla verilen görüntülerin kabul edilmesinin mümkün olmadığı’’ belirtilen açıklamada Türkiye’de seçim sath-ı mahalline girildiği bir dönemde “Erbakan Ödülleri” ile Erbakanca duruş görüntüsü sergilenmeye çalışılması ‘Milli Görüş’ün odak noktalarından uzaklaşmasını maskeleme amaçlı olduğu iddia edilmişti.

UĞUR DÜNDAR DOST MU DÜŞMAN MI?

Fatih Erbakan başta olmak üzere 28 Şubat darbe sürecini yaşayan veya hatırlayanlar Uğur Dündar’ın Refah-Yol iktidarını yıkmaya yönelik psikolojik harekat unsuru programlarındaki darbeci zihniyetini ve ideolojik düşmanca yaklaşımlarını unutamıyorlar sanırım. Bilhassa Arıkan’ın kaleme aldığı ‘’28 Şubat Sürecinde Medya isimli kitabın ‘28 Şubat Arenası’ başlıklı dördüncü bölümünde bu konuda epey delil ve doküman ortaya konmuş görünüyor. Peki 28 Şubat Darbesi’nde REFAH-YOL iktidarını irticai faaliyetlerde bulunduğu yönde asparagas haber çeşitli komplo ve kumpaslarla yaftalayıp antidemokratik bir şekilde iktidardan düşürülmesine neden olan gazetecilerden biri olan Uğur Dündar’ın Erbakan ve Saadet Partisi ile kurduğu iddia edilen iyi ilişkiler veya dostluk ne anlama geliyor. Uğur Dündar bu ilişkilerde samimi mi? Erbakan’ın Uğur Dündar’ın ARENA programlarına katılması şüphesiz kamuoyunda çok ilgi görmüştü. Erbakan’ın çok yüksek izleyicisi olan bu programlara katılma nedeninin siyasi yarar açısından olduğunu düşünüyorum. Uğur Dündar da reyting açısından Erbakan veya partisi ile ilişki kurmuş olabilir diye düşünmek saflık olur herhalde.

Türkiye’nin 03 Kasım 2019 tarihinde yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemizin beka sorunları yaşayabileceğine yönelik güçlü istihbaratlar sonucu 24 Haziran’a alınmıştı. Türkiye’nin var olma mücadelesi ve yeni bir İstiklal Savaşı sürecinden geçmemiz nedeniyle Türkiye yeniden siyaset mekanizmalarının dizayn edilme tehlikesiyle baş başa kaldı. Bu tehdit en açık bir şekilde Yeni Şafak gazetesinde ortaya çıkarılmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener DSP’li eski bakanlardan Tayyibe Gülek’in evinde gizlice görüşmüştü.(Bu haber yalanlanmadı)Bu görüşme sonrasında CHP’li 15 milletvekili etik olmayan hülle yöntemi ile İyi Parti’ye katılmıştı. Tayyibe Gülek’in üst düzey FETÖ’cü Kasım Gülek’in kızı olması siyasetin dizayn edilmesinde FETÖ’nün Türkiye’nin kader seçimleri öncesinde tekrar faaliyete geçtiğinin bir işareti sayılabilir. HDP, CHP İyi Parti ve Saadet Partisi küresel akıl tarafından Erdoğan’sız bir Türkiye için faaliyete geçirilmeye mi çalışılıyor. Düğümü şüphesiz 28 Şubat’ın sivil ayaklarına yapılacağı neredeyse kesinleşmiş operasyon belirleyecek. Kılıçdaroğlu’nun 4 danışmanı FETÖ’cü çıktı. Kılıçdaroğlu’nun bazı il başkanları ve parti içindeki bazı üst düzey kişilerin HDP ve PKK sevgisi bilinen bir durum. 28 Şubat’ın sivil ayaklarına yapılacak gözaltılarda DHKP/C ilişkileri ortaya dökülürken sanırım Saadet Partisi’ne sızmalar da deşifre edilebilecek. Bu nedenle operasyonların seçim öncesinde yapılması bir hayli önemli!

Yenişafak
1 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • BAŞBUĞ

  01 Mayıs 2018 13:56
  4 0
  ERBAKAN VAKFI,Fatih ERBAKAN AİLE OLARAK, öğrencilerini cuma namazına götüren o öğretmeni bulup ödül versin. ERBAKAN"ı böyle kullananlara cevabını bu şekilde versinler.
 • Aa

  01 Mayıs 2018 12:47
  6 0
  cevabını sandıkta alacaklar o gazetecilerden biri öğretmenleri öğrencilerini cuma namazını götürüyor diye program yapmıştı temel bey bunları unuttu ise tekrar izlesin ben 28 subat doneminde memur iken öğle arası başka bir binada başörtülü olduğum için yemekhanemizde yemek yedirmediler ve başörtüsü yasağı yüzünden memurlugumdan istifa ettim bunlar unutulmaz .partiler kimlerle kol kola giriyorlar çok dikkat etsinler millet oy verirken dikkat edecektir. Allah'ın dediği olur NOKTA
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;