GÜNCEL

Bülent Orakoğlu : Cihat Yaycı Paşa yeni bir göreve mi atanıyor?

Tarih
27 Mayıs 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Bülent Orakoğlu

Yaycı’nın istifasının ardından ilk kez hükümetten bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın “Kendisi Deniz Kuvvetleri’nde takdirle karşılanan, başarılı işlere imza atmıştır. Değerli bir amiralimizdir. Bir askerin bir bürokratın bir görevden başka bir göreve atanması ne kadar normalse Sayın Yaycı için de öyledir. Böyle kararlar keyfi olarak ele alınmaz. Kendisi çalışmalarıyla bugüne kadar çok değerli katkılar vermiştir, bundan sonra da vermeye devam edebilir” dedi. Sayın Kalın’ın açıklamaları Yaycı’nın yeni bir göreve atanacağına ilişkin ipuçlarını mı veriyordu bilinmez ama güvenilir bazı kaynaklara göre böyle bir atama şu an için çok zor. Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cihat Yaycı Paşa arasında iyi ilişkiler Yaycı’nın 2015-2016 yılları arasında Çok Uluslu Müşterek Harp Merkezi Komutanı görevini ifa ederken başlamış. 15 Temmuz kalkışması sürecinde devam etmiş. Enteresan olan durum ise Yaycı Paşa Marmaris’te Erdoğan’ın kaldığı otelde kalırken 15 Temmuz darbesinden 1 gün önce eşi ile birlikte oteli terk etmiş! Cihat Yaycı Paşa’nın medyatik oluşu, hemen hemen her ideolojiden köşe yazarları ile samimiyeti, askeri hiyerarşiyi gözardı ederek üst makamlarla görüşmesi en büyük handikap’ı olmuş sanırım. Mavi vatan; FETÖMETRE konularındaki başarılı çalışmaları toplumun ve devletin bir kesiminden övgülerle karşılanırken diğer bir kesim ise kendisini kıyasıya eleştiriyor. Bu kesim genelde ulusalcı ve eski Ergenekon takımından oluşuyor.

ERDOĞAN CİHAT YAYCI’YI NEDEN KORUMADI ?

Gazeteci Dönmez: Erdoğan'ın 15 Temmuz akşamı kayıp saatleri ve ...Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına randevusuz girebilen tek komutan olan Cihat Yaycı Paşa’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan korumadı. Zira 15 Temmuz Kalkışması’nda FETÖ ile mücadelede Erdoğan ve Hulusi Akar arasında çok kuvvetli bağlar oluşmuştu. Genelkurmay Başkanı Akar, FETÖ’cü hainler tarafından boğazı sıkılarak işkence görmesine rağmen taraf değiştirmedi. Erdoğan’ın yanında FETÖ ile mücadelede günümüzde MSB olarak görevine devam ediyor. MSB Hulusi Akar’ın Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütü ile yaptığı başarılı operasyonlar hepimizin malumu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde MSB Akar’a yönelik saldırıların önünü kesmek ve Hulusi Akar’a bu konuda destek vermek amacıyla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde açılış kurdelesinin kesilmesinde MSB Akar’a da yer vermesi dosta düşmana verilen açık bir mesajdı sanırım.

HEDEF HALK WEB COM TR

FETÖ'nün 28 Şubat'taki izleri sonradan anlaşıldı'‘’Cihat Yaycı Paşa istifa etmemeliydi’’ başlıklı köşe yazımda halkWeb com.tr sitesinde yer alan haberin ‘’AKP’li Metin Külünk Hulusi Akar’ı mı kastediyor? ‘’ “Plan…Erdoğan’ı havada yakalamaktı,beceremeyince esir oldular’’ başlıklı manipülatif haber ve yazı tarafımdan eleştirilmişti. Metin Külünk’ün dostları veya arkadaşları şahsımı arayarak köşe yazısında Metin Külünk’ün eleştirildiği gibi bir anlam çıktığını iddia etmişlerse de köşe yazımızda Metin Külünk’ün bu konuda yazdığı asıl yazı üzerinde oynanarak ve kanaat belirtilerek yapılan işlem tarafımdan eleştirilmiştir..

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;