GÜNCEL

Alper Tan : 2017 ve sonrası neler olabilir?

Tarih
23 Aralık 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Alper Tan
 20 Aralık Salı günü Moskova’da Türkiye-Rusya ve İran dışişleri bakanlarının, Suriye konusunda imzaladıkları mutabakat çok önemliydi. Bu mutabakat, gelecek yıllarda da üzerinde durulacak tarihi bir aşamaydı. Suriye’de dolaylı olarak karşı karşıya gelmiş olan ve birbirleriyle çatışan bu üç ülke, kafa kafaya verdi ve bu mutabakat çıktı. Üç ülkenin müşterek bir noktaya gelmesinde Türk Dışişleri ve MİT’in çok yoğun mekik diplomasisinin etkili olduğu biliniyor.

Eğer bu mutabakat bozulmaz ve Suriye’de başarılı olursa, sadece Suriye değil Asya, Afrika ve Avrupa’nın geleceğinde de belirleyici olacaktır. Ve yine Suriye konusunda başarılı olunursa bu ittifakın üyeleri hızla artacak ve dünyada yeni bir blok doğacaktır.

Şimdi bir hayal kuralım ve nelerin olabileceğini kısaca sıralayalım.

Bu blok, bugüne kadar bilinen NATO ve Varşova Paktı’ndan daha güçlü ve daha etkin olabilir. 57 İslam ülkesi bu bloğun doğal potansiyelidir. Rusya’nın da bu blokta olması yeryüzünde artan din eksenli kutuplaşmayı yumuşatacaktır.

Böyle bir gelişme Türkiye’nin kısa süre sonra NATO’dan ayrılmasına yol açacaktır. Türkiye’nin ayrılması ile NATO tamamen bir Haçlı Ordusu durumuna düşecek ve bütün itibarı yerle bir olacak ve işlevsizleşecektir.

Rusya ve Türkiye’ye karşı tavır alan Avrupa ülkeleri ise çok büyük bedeller ödemek zorunda kalacaklar. Kendi içinde zaten dağılma sürecine girmiş olan Avrupa Birliği Ortadoğu ve İslam dünyasındaki etkinliğini ve gücünü hızla kaybedecek ve yoğun bir korku, endişe, panik ve kargaşanın içine düşecektir. Avrupa’nın zaten genlerinde olan ırkçılık ve faşizm tetiklenecek, radikal partiler iktidara gelecek, izlenecek tepkisel ve saldırgan politikalar sömürgeci kıtayı içine kapatacaktır.

Merkezde üç ülkenin etkin olduğu ama daha da genişleyecek ittifakın anlaşmalarıyla, İslam dünyasındaki mezhep çatışmalarının önü kesilmiş olacak, kendi içinde her alanda güç birliğine gidecek İslam ülkeleri, Batı'ya karşı ortak mücadele stratejileri geliştirecektir.

Bu ittifak, Batın'ın İslam dünyasına soktuğu Truva Atları, Haçlı ordularının vekili olan terör örgütlerinin sonunu getirecek, sonra da onları geriden yöneten ve yönlendiren devletlere muhakkak hesap soracaktır.

Batı ise büyüyen bu bloğa karşı fazla direnemeyecek ve bugüne kadar kullandığı maşaları feda ederek yeni ittifakla anlaşmak zoruna kalacaktır.

Batı'nın yeni blokla anlaşması neticesinde satacağı terör örgütleri bu defa sahiplerine yönelecek, terör, Avrupa ve ABD’yi cehenneme çevirecektir.

Bugüne kadar Ortadoğu’da yoğun şekilde faaliyet gösteren ölüm meleği Azrail, muhtemelen Avrupa ve ABD’ye daha fazla zaman ayırmaya başlayacak, Afganistan, Irak ve Suriye Avrupa ve Kuzey Amerika’ya girecektir.

NATO dağılacak, AB parçalanacak, BM’nin ya yapısı radikal biçimde değişip adil bir sisteme dönüşecek ya da bunu yapmazsa kimsenin takmadığı sadece olayları “en sert biçimde kınamaktan” öte bir halta yaramayan işlevsiz, ölü bir örgüte dönüşecektir.

ABD içindeki eyaletler, ayrılma sürecini başlatacak, ayrılmak isteyenlerle, istemeyenler arasında ve ayrıca eyaletlerin kendi içlerinde sonu gelmez tartışmalar ve çatışmalar başlayacaktır.

ABD’nin kendi içinde başlayacak çatışmaları durdurmak için elinde bulundurduğu, silahlar, paralar ve teknolojiler, hatta o büyük büyük üniversitelerin projeleri çaresiz kalacak ve çözüm bulamayacaklar.

ABD’nin küresel hegemonyasının sarsılması ve AB’nin içine yuvarlanacağı kaosla, bu iki kıtada yer alan küresel dev şirketler de parçalanmak zorunda kalacaklar veya el değiştirecekler. Bu büyük şirketlerin birçoğu belki de Doğulu patronların eline geçecektir.

Merkez bankasında karşılığı olmadan basılan ABD dolarları, boyalı ve ucuz, tuvalet kağıdından farklı olmayan bir kağıt parçasına dönüşecek, ABD doları küresel bir para olma özelliğini hızla kaybedecektir.

Atmosferi parsellemeye, Ay'a yerleşmeye, Mars’ı ele geçirmeye çalışan ABD, yolların asfaltını yapabilmek için yeni ittifakın fonlarından borç dilenmek için görüşmeler yapacak, uygun teminat gösterirse alabilecektir.

Emekli generaller ve CIA yöneticileri, geçmişteki ABD hükümetlerinin attığı yalanları, dünyayı nasıl kandırdığı, sahte gerekçelerle milyonları nasıl öldürdükleri ve ABD’nin sonunu nasıl getirdiklerine dair ifşaatlarda bulunacaklar, günah çıkarmaya çalışacaklar.

Hollywood, bir süre ABD’nin kaybetmediğine bizi inandırmak için sinema ve dizi pompalamaya devam edecek, ama kısa süre sonra bunun para etmediğini görüp, ABD’nin nasıl kaybettiği ve nasıl dağıldığı üzerine üretim yapmaya başlayacak.

İsrail ise İslam dünyasının uysal bir finosuna dönüşecek, bugüne kadar Batı'yla birlikte Müslümanlara saldıran Siyonistler, bu defa Batı'daki uzantılarını İslam dünyası namına devreye sokmak için teklifte bulunacaktır.

Ne dersiniz? Fazla mı hayalperest buldunuz?

Olsun. Her şey hayalle başlar.. Hayalleri bile olmayanlar düşünsün..

Kanalahaber
23 Aralık 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;