POLEMİK

Akif Beki : Muharrem İnce’ye aman dikkat Bekir Bey!

Tarih
05 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Akif Beki

Hukuk tahsilinden aldığı güç sayesinde, siyasi çekişmeyi suç kavramlarıyla yorumlama hakkını madem kendinde görebiliyor Bekir Bey...

Muharrem İnce’deki ağır cezalık suç işleme eğilimi gözünden kaçmış olamaz.

Zaten fırsatını bulursa bu kategorideki suçlara epey meyilli bir kişilik olduğu izlenimi veriyordu.

Şimdi eline imkan geçtiğine göre boş durmayacak, iktidarı demokratik numaralarla yıkma hevesine kapılacaktır.

Bu suçu taammüden işlemeye tam teşebbüs motivasyonuyla hareket edeceğine şüphe yok.

Somut suç şüphesi bütün çıplaklığıyla ortada olduğu gibi, ha bire şüphelinin diline de vuruyor.

Adam resmen muhalefeti iktidar karşıtlığı zannediyor. Seçim lafından, Erdoğan’ı ciddi ciddi değiştirmeye girişmeyi anlıyor. Dervişin fikri neyse zikri o hesabı. Sandık denince aklına başka bir şey gelmiyor. Üstelik yalnız da değil.

Saadet’i, İYİ’si, DP’si ve CHP’siyle 4 parti örgütlü hareket ediyor. İktidara karşı bir araya gelmek kastı içeren bir fiille, teşekkül halinde sandığa gitmeye hazırlanıyorlar.

Tek planları, Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığından indirmek. Bütün olağan zanlıların toplanıp düşmanca hislerle iktidarın önünü kesmek için bir yapılanma içine girdikleri öyle aşikar ki...

Örgütü kurup yöneten sözde lider elebaşlarından üye olmadan örgütün amaçlarına hizmet eden FETÖ başta bilumum terör şebekelerinin seçmen ayağına kadar...Bütün hiyerarşik hücreleri göz önünde teşekkül eden bir şeffaf seçim organizasyonu, bir siyasi dayanışma teşkilatı mevzubahis.

İçindeki sesi nasıl bastırsın sözcü Bekir Bey?

Bu kötü amaçlı, bozuk niyetli kişiler, sandıkta iktidar değişimi için alenen çalışarak halkın oyları ve tercihleriyle milli iradeye kumpas kurarken....’Koşun darbeci var, demokrasiye müdahale ediliyor, din-iman-vatan üçlüsü elden gidiyor’ ikazlarıyla cümle inzibatı ayağa kaldırmasın mı?

***

CHP’nin de Muharrem İnce’de karar kılmasıyla kadro tamamlandı.

Karşı cepheyi böldüğü, ilk turda şanslarını sıfırlayarak cumhurbaşkanlığı yarışında Erdoğan’a avantaj sağladığı ve ikinci tura CHP adayının kalma ihtimalini yükselttiği için AK Parti-MHP ittifakını rahatlatması gereken bir durum.

İdeolojik zıtlaşma ve kimlik çatışması kurgulamak istiyorlardı, ‘CeHaPe zihniyeti’yle kutuplaşmayı bir daha denemek için can atıyorlardı ve her seferinde kazandıran o fırsat yine kendilerinden esirgenmedi...

Ama nerede alttan alta bir memnuniyet, nerede saklanamayan bir moral üstünlük havası, nerede göstermelik ‘hoş geldin’ peşrevleri, nerede içe sığmayan bir tatlı telaş, bir gizli sevinç...

Dizginlenemeyen bir hayal kırıklığı, bir öfke ve hınç psikolojisi bütün sahiciliğiyle dışavuruyor sözcülerin söylemlerinden.

Akşener’e imzadan sonra, Karamollaoğlu ile İnce’ye oy vermenin de suça dönüştürülmesine ramak kaldı.

‘Vay bunlar iktidarı değiştirme hedefiyle seçime gidiyor, vay bunlar Erdoğan’ı sandıkta devirip yerine başkasını geçirmek istiyor, vay bunlar bizim iktidarımızı bitirmek peşinde’ anonsları, yeri göğü tutsun tamam da...

Muharrem İnce’yi mi büyütür bunlar, sizi mi Bekir Bey?

Karar
5 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ndr

  05 Mayıs 2018 16:32
  2 0
  Şu çapsızın yazılarını burada yayınlayıp kalitenizi düşürmeyin sayın Editör
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:18
  0 0
  tabi bu arada merkel ve murd0ck medyasının hırlayıcı ekibi de s0n gaz devam edecekler. biz de sadece 0nları dinliyeceğiz. ve kenara köşeye saklanacağız. her dediklerine bakıp,TAYYİP BEY HALLETSİN diyeceğiz. niye çunku, hanımısının dizi dibinde ALLAH VERSİN BELALARINI DİYECEĞİZ.öyle belaalarını değil. 0 iki adet (a) kısa 0lacak. şarkıdakı gibi. ve görev yapmanın mutluluğunu hanımızın diz dibinde yaşıyacağız.işte bu kadar..
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:11
  1 0
  BAKIN BATIYA, IMF hemen para hazırlığına başladı.ALMANLAR 3. HAVALİMANININ İŞLETMESİNİ ALACAK.S400 VE NUKLEER İPTAL.ULKENİN HAVA SAVUNMASI HİÇ 0LMAMIşTI.,BİR S400 UMUDU 0LDU 0 DA BİTECEK VE BATININ HİMMETİNE devamlı muhtaç KALACAĞIZ.. mutlu 0lun.0lu,n da geminin kaptan tarafından batırılmasına manı 0lun bari. bir işe yarayın.. di mi d0stlar.benden bu kadar. daha ne diyeyim..
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:09
  1 0
  y0la hacıbayramda cuma namazı ile başlayıp mecliste de dua ile açılış yapıldıktan s0nra gerisi de aşağıdaki gibi 0lacak demek. RAHMETLİ BUYUK BABAMIN B0L B0L DEDİĞİ, 27 YILLIK ZULUM VE İSDIPTAD DÖNEMİ geri gelecek demek.hakettik belki.bu kadar rahat battı işte.neyse ben ulkenin MYANMAR 0LACAĞINI YAZDIM.
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:04
  2 0
  bir lafım da muharrem incenin HACI BAYRAMDA CUMA NAMAZI, S0NRA MECLİSTE DUA RİTUELİ,(biz de rituel diyelim de laik dinci 0lalım bari...tövbe). yaptığı ç0k guzel tabi.BENİM AKLIMIN TAKILDIĞI,MUSTAFA KEMAL PAŞA DA BÖYLE BAŞLAMIŞTI. GERİSİ İKTİDAR 0LDUKLARINDA DEVAM EDECEK DEMEK.EZAN TURKÇE, KURAN KURSU, İMAM HATİP YASAK, ALLAH VE AHLAK DEMEK YASAK,BAŞÖRTUSU YASAK,MABETSİZ ŞEHİRLER KURULACAK.
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:01
  0 0
  bir bakanın 657 gafının tamirini bile becemiy0rsunuz.AYNEN KARATEPENİN NEREYE VARACAĞINI BİLMEDEN VE 0 KADAR TARTIŞMA VARKEN ETTİĞİ EYALET LAFI GIBI..ben mi ç0k pirpirıklıyım anlamadım. millet 0 kadar rahat ki, şimdi seçim çalışmalarında BUNLARDAN B0L B0L HAKARET, KUFUR YİYECEĞİZ.SİNEYE DE ÇEKECEĞİZ TABİ. NE EDELİM.K0RKUMUZ 1950DEN BERİ BİTMEDİ
 • hursit dilaver

  05 Mayıs 2018 12:00
  0 0
  bugunku P0STA gazetesini gördunuz mu ey mahalle.. bir yerde başını dık tutan muharrem imce ve r0zet takan kemal bey,HEMEN YANINDA BAŞLARI ÖNE EGİK GİBİ RESİM VEREN BAŞVEKİL İLE DEVLET BEY..iki resim yanyana.. EY MAHALLE. KÖYLULUGUNUZ BU RESİMDE . bakın adamlar patr0n değişmiş falan demiy0r. resimi B0YLE ÇAKIY0R.siz .
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;