POLEMİK

Nihat Hatipoğlu, Ebubekir Sifil'i eleştirdi

Tarih
25 Aralık 2020
İzlenme
Kişi

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de yaşanan kuraklık için  harekete geçerek bakanlık tarafından, 81 ilde yağmur duası yapılması çağrısında bulunmuştu.

Hafta boyunca yağışlı geçen hava durumu sonrası Yılmaz Özdil, yapılan yağmur duasıyla dalga geçti.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil de Diyanet İşleri Başkanlığı'na Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman'la ilgili bir çağrıda bulundu.

Sifil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanlığı'na bir teklif: Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dini sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın." ifadelerini kullanmıştı.

NİHAT HATİPOĞLU'NDAN SERT TEPKİ

Prof. Nihat Hatipoğlu, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in, Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman için "Cenazelerinin camilere sokulmamasına" yönelik ifadesini isim vermeden eleştirdi.

"GÜNAHKARSIN FETVASI VEREREK NE KAZANACAKSINIZ"

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "İnsan kazanmalıyız." diyen Hatipoğlu, "Ateist, deist ve daha nice anlayışın, saflarına insan katmaya çalıştığı şu ortamda insanları kutuplaştırarak, Müslüman değilsin diyerek, günahkarsın fetvası vererek ne kazanacağız? Bu sorgulayan ve uzaklaştıran tavrın kime yaradığına baktınız mı? Bu yol ve üslup, tekfir veya tezyif üslubu çıkar yol değil. Zarardır. Gıdım-gıdım yürüdüğümüz, taşı sıkıp su çıkarırcasına kazandığımız bunca insanı başka yerlere savurmanın vebali ağırdır." ifadelerini kullandı.

 

Nihat Hatipoğlu'ndan Ebubekir Sifil'e çok konuşulacak sözler!"FATURA DİNE KESİLİYOR"

Bu gibi çıkışların faturasının İslam dinine kesildiğini belirten Hatipoğlu, şöyle devam etti:

"Samimi olan insanımızı biraz daha kenetleyelim diye söylenen sözün, sorumlulukla te'lif edilemeyeceği ve çok zarar vereceği kanaatindeyim. İşin bir diğer sıkıntılı tarafı şudur: Bir din hocasının, ilahiyatçının bu türden sözü veya yorumu ne yazık ki, Kur'an'ın ve dinin değerlendirmesi olarak kabul ediliyor. Fatura dine kesiliyor. Mahcur edilen, uzaklaşılan da maalesef sadece İslam oluyor. Ne adına?"


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Neyere kadar

  26 Aralık 2020 08:56
  1 0
  Biz musluman Turkler 100 yildir kendi öz yurdumuzda esir muamelesi goruyoruz. Ihanetleri 2yuzlulukleri katmer katmer icimize atiyoruz! Harekat ordusu kurmay başkanı m.kemal'dir! "Şeriata zarar veriyor fitneye sebep oluyor" diye Abdulhamid han tahttan indirdiler devleti parcaladilar! AMA bizim kanimizla Ermeni Rum Yahudiye Laik devlet kurdular.
 • Vatan Daş

  25 Aralık 2020 17:17
  5 0
  sevgili hocam ikinizde Allah rızası için konuşuyorken neden terbiyesizlik yapanlara değilde birbirinize ders vermeye kalkıyorsunuz onu anlamıyorum onların terbiyesizliği bizi neden geriyor müslümanlar neden bu konuda ikiye bölünüyor Müslümansa kendi dinine hakaret etmez değilse benim dinime hakaret edemez onların herkezden özür dilemesi gerekir
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;