POLEMİK

Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

Tarih
09 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine başlayan tartışmaya değinirken, "Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." dedi.

Muharrem İnce, Kuzeykent Miting Alanı'nda düzenlenen mitingde, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Şerife Bacı'nın memleketinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinin konuşmalarından bazı bölümleri alarak kesip insanlara izlettiğini savunan İnce, cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra Türkiye'yi kucaklaştırmak için sadece Selahattin Demirtaş'ı değil, sırayla tüm adayları ziyaret ederek hepsine başarılar dilediğini belirtti. 

İnce, kendi döneminde milletin değil, devletin kemer sıkacağını ifade etti. 

'APOLET SÖKME' TARTIŞMALARI
Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine yaşanan tartışmaya değinen İnce, şunları söyledi: 

"Benim dediğim şu; Bir iftar yemeği, AK Parti'nin iftar yemeği. Erdoğan kürsüde beni eleştiriyor. 'Bayrak, devlet, millet, ordu' demiyor. Beni eleştiriyor. Beni eleştirirken paşa da alkışlıyor. Ben de 'senin apoletini sökerim.' dedim. Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." 

Fotoğrafları montajlanarak camide zeybek oynayıp bisiklete bindiği gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden İnce, "Ben Cumhurbaşkanı adayıyım, milletim neyse ben de oyum. Milletim yerde yemek yiyorsa ben de yerde yemek yiyeceğim. Saraylarda olmayacağım, milletimin içinde olacağım." dedi. 

Mitinge katılanlardan destek isteyen İnce, "Sizin desteğinize ihtiyacım var. Her biriniz gönüllü Muharrem İnce olacaksınız. 1 oy bir oy. Bir oyunuzla çocuğunuzun kaderini, cumhuriyetin kaderini değiştirirsiniz." ifadesini kullandı. 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;