SİYASET

Karamollaoğlu: Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız; Binali Yıldırım adaylıktan vazgeçsin

Tarih
02 Ocak 2019
İzlenme
Kişi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız" dedi. Karamollaoğlu, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığından vazgeçmesi gerektiğini de söyledi.

Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlendiği basın toplantısında, Türkiye'de ve dünyada bir çok gelişme olduğunu belirtti.

karamollaoğlu kılıçdaroğlu ile ilgili görsel sonucuÇin'in Uygur Türklerine yönelik uyguladığı insan hakları ihlallerini eleştiren Karamollaoğlu, bu ihlallerin son bulmasını temenni etti.

Karamollaoğlu, "Yeni yıl, Türkiye'nin yasaklardan arındırıldığı, düşünce özgürlüğünün kısıtlandığı ve iktidar partisinin devletin her imkanını hoyratça kullandığı bir yıl olmasın." ifadesini kullandı.

binali yıldırım gülerken ile ilgili görsel sonucu"Binali Yıldırım adaylıktan vazgeçsin"

"Kanunun yerini talimatlar, Meclis'in yerini saray, 80 milyonun iradesini bir kişi almış." diyen Karamollaoğlu, anayasanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki dudağının arasında olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, "Bunun en somut örneği TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi. Anayasa ortada. Anayasa değişmedi. Bu madde duruyor. Madde diyor ki, 'TBMM Başkanı hiçbir siyasi partinin toplantılarına bile katılmaz' aday olmayı bırakın. Bu ne pervasızlık." değerlendirmesini yaptı.

Bu adaylığın meşru olmadığını savunan Karamollaoğlu, Binali Yıldırım'a adaylıktan vazgeçmesi tavsiyesinde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, şunları kaydetti:

"Bugün arkadaşlarımız adaylarımızın bir kısmını açıklayacağımızı duyurmuştu ama hafta sonunda yapacağımız İl Başkanları ve Genel İdare Kurulu toplantısında ilk açıklamaya yapmanın daha isabetli olacağını ifade ettiler. Bundan dolayı da aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • aaaaa !!!!

  03 Ocak 2019 13:48
  0 0
  GÖRDÜMDE DİNİNE DÜŞMAN OLANA DOST OLANI GÖRMEDİM.
 • Dcnart55

  03 Ocak 2019 09:37
  1 0
  Sen ne uyuz bi ihtiyarsın! Erbakan a ihanet ettin moruk! İngiliz hatunun u al Abdullah la beraber gö to England
 • Mahoni

  03 Ocak 2019 07:18
  1 0
  Emredersin bu kadar basiretsiz lüzumsuz bir haber konusu kalkmış nefes alma diyor
 • Ich

  02 Ocak 2019 19:53
  1 0
  Delisin Sen ya Deli Ismin üstünde Kara oglu Allahim Vatani bu gibi serlerden Koru Zaten yeterince de Deli var Allah AKP yi Korusun
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;