POLEMİK

Dinlediğini anlamayan İP'li, "Erdoğan'ın ülkesi" diye yazan İngiliz'i değil, konuğu eleştirdi

Tarih
26 Mayıs 2021
İzlenme
Kişi

Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programı, İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve Yaşar Hacısalihoğlu arasında bir polemiğe sahne oldu.

"ERDOĞAN'IN ÜLKESİ POLEMİĞİ"

Hacısalihoğlu'nun The Guardian'da yayınlanan bir haberden "Hasta adam yıkılıyor, Erdoğan'ın ülkesi" şeklinde bir başlık alıntılamasını Uğur Poyraz, yanlış anlayarak tepki gösterdi.

Poyraz, "Sevgili Yaşar Hacısalihoğlu, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun cezaevinden çıkmasının ardından söylediklerini paylaştı. Yazıcıoğlu eğer bugün hayatta olsaydı, ona Hacısalihoğlu 'Erdoğan'ın ülkesi' deseydi, o zaman Yazıcıoğlu'nun kendisine ne cevap vereceğini de Hacısalihoğlu gözünde canlandırması lazım. Verilecek cevabı bütün alperenler çok iyi bilir. Burası Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yani öyle propaganda tekniği ile siz bunu kendinize kıble olarak bunu koymuş olabilirsiniz. Hangi ülkede olduğunuzu bileceksiniz, ülkenize nasıl hitap edeceğinizi bileceksiniz." dedi.

Bunun üzerine stüdyo karıştı.

"SÖZÜNE ÖNEM VERMEM, DİNLEMEM DE"

Poyraz bu kez, Hacısalihoğlu'nun söz istemesine kızarak, "Ben Türkiye Cumhuriyeti ülkesine, Erdoğan'nın ülkesi diyen birinin hiçbir sözüne önem de vermem dinlemem de." ifadeleriyle gerginliği artırdı.

Poyraz, Hacısalihoğlu'nun yanlış anlaşılmayı düzeltmek için araya girmesine de tepki gösterdi.

 

HACISALİHOĞLU: "POYRAZ YANLIŞ ANLAMIŞ, SÖZLERİNİ GERİ ALMALI"

Söz hakkı alan Hacısalihoğlu, yanlış anlaşıldığını, yabancı basından bir alıntı yaptığını ifade ederek, Poyraz'ın saygılı olmasını ve sözlerini geri almasını istedi.

"SONUÇLARINA KATLANIYORUM, GERİ ALMIYORUM"

Poyraz, sonuçlarına katlanmayı göze alarak sözlerini geri almayacağını söyledi.

 


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • BARIŞ

  28 Mayıs 2021 11:29
  2 0
  meralciler KOŞUN SELO KAHVALTI VERİYORMUŞ. kemalı temeli karamollayı süleymancıları da alın gidin.
 • kulo - 2

  27 Mayıs 2021 11:53
  2 0
  Dinleme ve dinlediğini doğru anlama becerisini maalesef kazanamamış. Yada o becerilerini saçlarıyla birlikte kafasından sıyırıp almışlar. Yahut okuduğu o hukuk fakültesinin sınavlarına soruların cevaplarını bilerek girmiş. (!) Anlayanlar anladı...
 • KULO

  27 Mayıs 2021 11:52
  2 0
  Av.Poyraz'ın isminin önündeki "av." avukat diye anlaşıldı, zira ben de öyle anladım. ama bu konuşmalardan sonra başka manalara (!) geldiği kanısına vardım. Avukat olsaydı aldığı eğitim ve edindiği tecrübe gereği önce dinlemeyi ve doğru anlamayı, sonra ona göre etkili şekilde konuşma yapmayı bilmesi gerekirdi. Eksik öğrenmiş, sadece konuşmayı becerebiliyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;