POLEMİK

Cübbeli'den Ahmet Hakan'a 'protez el öpme' cevabı! Nişantaşı'na kadar...

Tarih
17 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

Cübbeli Ahmet Hoca Nakşibendi şeyhinin protez kolunu öptü, Ahmet Hakan "Protezperest" ilan etti, Cübbeli de Ahmet Hakan'a öyle bir cevap verdi ki olay oldu...

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün Nakşibendi şeyhinin protez kolunu öptüğünü gösteren fotoğraf olay oldu. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, fotoğrafı eleştirip, Cübbeli'nin yaptığının "Protezperestlik" olduğunu yazdı. Eleştiriler karşısında sessiz kalan Cübbeli Ahmet Hoca, sadece Ahmet Hakan'a cevap verdi. 

PROTEZPEREST... Ahmet Hakan, Cübbeli'nin "Birinci Dünya Savaşı’nda kolundan yaralanan bir şeyhin protez kolunu" öpmesi için "Protezperestlik yaparak gayri İslami bir tutum sergiledi" dedi.

 

AHMET HAKAN'IN ÖPTÜKLERİNDEN... Cübbeli Ahmet Hoca'nın sosyal medya hesabı üzerinden Ahmet Hakan'a verdiği cevap ise olay oldu. Cübbeli "Öpmek, hürmet alâmetidir! Tapma nişânesi değildir! Eğer öyle olmasaydı Ahmet Hakan’ın öptüklerinden Nişantaşı’na kadar tapınaklar dizilirdi!" ifadelerini kullandı..

AHMET HAKAN NE YAZMIŞTI?.. İşte Ahmet Hakan'ın Cübbeli mi daha İslami cep telefonlu adam mı?" başlıklı yazısı:

 

FOTOĞRAFTA Cübbeli Ahmet, bir protez kolu öpüyor.
Protez kol, Birinci Dünya Savaşı’nda kolundan yaralanan bir şeyhin koluymuş. Ancak... Bu fotoğraf karesinde çok önemli başka bir ayrıntı daha var: Protez kolu, Cübbeli Ahmet’e doğru uzatan adamın tavrı...

Cübbeli’ye doğru protez kolu uzatan adam, protez kola hiçbir kutsiyet atfetmeden ve gayet kayıtsız bir edayla elindeki cep telefonuyla oynuyor.
Bu fotoğrafın anlattığı kıssadan benim çıkardığım hisse şudur:

- Cübbeli Ahmet... Protezperestlik yaparak gayri İslami bir tutum sergilerken...
- Telefonla oynayan adam... Proteze karşı gayet İslami bir tavır takınmıştır.

Kısacası... Gerçek İslam, telefonla oynayan adamın İslam’ıdır.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;