POLEMİK

CHP'nin Seval Türkeş ziyaretine Alevi derneklerinden tepki

Tarih
20 Aralık 2020
İzlenme
Kişi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte, Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaret etti.

Ziyaretin, Maraş Katliamı'nın yıldönümüne denk gelmesi ise Alevi derneklerinin tepkisine neden oldu.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu konuya ilişkin bir açıklama yayınladı.

"CHP'Yİ OYLARIYLA AYAKTA TUTAN ALEVİLER..."

CHP'yi oylarıyla ayakta tutan Alevilerin vicdanının sızlatıldığı ifade edilen açıklamada, "Biz Aleviler için çok acı olan bu tarihi günde Alevilerin oylarıyla partisi ayakta duran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve diğer CHP üst düzey yöneticileri, Alpaslan Türkeş’in eşini tören anlamıyla ziyaret ettiler.

Belki şaşırdık, belki tanıdık, belki hatırlandık bir tabloydu ama Alevilerin vicdanını bir kez daha sızlatan bu görüntü karşısında kendilerini kınıyor ve Alevi toplumu adına Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerine soruyoruz: Bu ziyaretin sebebini adalete olan vurgunuz ve söylemlerinizle  net bir şekilde anlatacak mısınız? Yoksa Alevilerin mazlum bir toplum olmasına bilinçaltınızdaki küçümsemeyle mi bakıyorsunuz?" ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • BARIŞ

    21 Aralık 2020 11:27
    1 0
    "Biz Aleviler için çok acı olan bu tarihi günde Alevilerin oylarıyla partisi ayakta duran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve diğer CHP üst düzey yöneticileri, Alpaslan Türkeş’in eşini tören anlamıyla ziyaret ettiler. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu MEMNUN DEĞİLSENİZ PARTİ KURUN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;