POLEMİK

Bülent Turan'dan Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın’a tepki

Tarih
23 Mart 2021
İzlenme
Kişi

Gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, son olarak ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Boynukalın, “Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir” demiş, “Güçlü ekonomilerde faiz yüzde 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir” demişti.

BÜLENT TURAN'DAN AYASOFYA CAMİİ İMAMINA ELEŞTİRİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da, Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr Mehmet Boynukalın’a seslenerek sosyal medya paylaşımları hakkında eleştiride bulundu.

"POLEMİKLERİN İÇİNDE OLMANIZ HERKESİ ÜZMEKTE"

Turan, Boynukal'ını etiketlediği paylaşımında “Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Öğretmen

  23 Mart 2021 22:25
  2 0
  Ayasofya imamı sn. Boynukalın Hocanın yanındayız
 • Hakkı

  23 Mart 2021 00:55
  12 0
  Sayın Bülent Turan lütfen hocaları hizaya sokmaya çalışmayın, görevinizi yapın. Bir hoca nasıl konuşacağını bir siyasetçiden öğrenecek değil. Beğenmiyorsanız alın görevden ama had bildirmeye kalkmayın, işinize bakın siz. Allah in bir ayetini dile getiren birinden ancak kafirler rahatsızlık duyar.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;