SİYASET

Zafer Şahin : Babacan’ın dilinin altındaki bakla

Tarih
26 Mayıs 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Zafer Şahin

AK Parti milletvekiliyken Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkacak muhalefet adayını belirlemeye çalıştığını itiraf eden Ali Babacan konuştukça batıyor.

Neymiş, Abdullah Gül’ü aday yapmaya çalıştığı dönemde Erdoğan aday değilmiş!

Pes! Erdoğan’ın 2018’de Cumhurbaşkanı adayı olduğunu Mısır’daki sağır sultan bile duymuş ama Babacan duymamış!

Bu komik savunma kendi içinde bir itirafı da barındırıyor. Babacan o dönemde bir şekilde Erdoğan’ın aday olamayacağını düşünüyor. Artık ne olmasını bekliyor, neyi ümit ediyor belli değil! Ama bu sözler o anlama geliyor.

Aslında Türkiye’de o tarihten beri değişen pek bir şey yok. Muhalefet yine demokrasi dışı bir etkenin devreye girmesini ve Erdoğan’ın seçimsiz olarak tasfiye edilmesini bekliyor.

Ali Babacan, BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı: 'Baskın seçim olmaz, ama sistem 2023'e kadar da dayanmaz' - BBC News TürkçeBütçe görüşmelerinde Meclis kürsüsünden “Parayı idareli kullanın, yılın ikinci yarısında biz geliyoruz” diyen İyi Partili milletvekili…

Ortada seçim yokken Cumhurbaşkanı olacağını ilan eden ve anında kendi kendini düzelten ana muhalefet lideri…

2018’de kendilerine Abdullah Gül’ün çatı adaylığında birleşin denildiğini anlatan ama bu emri vereni açıklamayan siyasi parti genel başkanı… 

Babacan da dahil hepsi aslında aynı şeyi söylüyor: Ortak amacımız, ortak düşmanımız olan Erdoğan’ı tasfiye etmek. Gerisi teferruat.

Şu an yaşadığımız her gelişme ABD Başkanı Biden’ın daha seçilmeden ifşa ettiği “Erdoğan’ı darbeyle değil seçim süreciyle devireceğiz. Onun karşısındaki muhalif unsurları güçlendirmeliyiz” planı doğrultusunda gerçekleşiyor.

Hadi Biden’ı anlıyoruz. Erdoğan kendi ülkesinin çıkarlarını savunmak için ABD’nin küresel planlarını bozdu. Bu yüzden Biden’ın hedefinde. Peki ya bu Babacangiller ve dostlarının Erdoğan ile derdi ne?

Emperyalizmin hedefindeki adamı bunlar niye hedefe koyuyor?

Bilen varsa anlatsın.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;