GÜNCEL

Yaşar Hacısalihoğlu : Bayraktar Akıncı TİHA istiklal görevine hazır

Tarih
26 Mayıs 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Yaşar Hacı Salihoğlu

Türkiye'nin taarruz sınıftaki ilk insansız hava aracı olan ve Baykar Makine tarafından geliştirilen Bayraktar Akıncı TİHA, Türkiye’nin semalarında yerini aldı. Türkiye’nin istiklal meşalesinin korunup, kollanması görevine bir akıncı olarak o da katıldı.

Herkesin mutlaka izlemesi gereken Akıncı belgeselinde Yahya Kemal’in dizleriyle vurgulandığı gibi;

“Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik.”

Evet bugün de bayram günlerinde, Türkiye’nin üretim gücünün savunma sanayisindeki hamleleriyle artmasının şenliğini yaşıyoruz.

Bay-Kar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Akıncı Taaruz İnsansız Hava Aracı (TİHA) ile ilgili sosyal medya paylaşımında; "18 yılda savunma sanayindeki değişime öncülük ederek ülkemizi en gelişmiş ülkelerden biri yapan Milli Teknoloji Hamlesiyle havacılıkta akamete uğratılmış serüvenimizin yeniden doğuşunu sağlayan Cumhurbaşkanımıza, Devlet büyüklerimize, Aziz Milletimize şükranla” diyerek, yüreğindeki heyecanı tüm ekibi adına bizlerle paylaştı.

Türkiye'nin İlk Taarruz İnsansız Hava Aracı AKINCI TİHA VİDEOAllah bin kere razı olsun. Yüksek Mühendis Baba Özdemir Bayraktar ile başlayan yüksek mühendis oğulları Selçuk ve Haluk Bayraktar ile büyüyen ve Türkiye’nin pırıl pırıl üretken, zeki gençlerinin mühendislik zekasıyla harmanlanan Baykar Makinaya hepimiz milletçe şükranlarımızı sunuyoruz.

Biliyoruz ki; hepsinin alın teri, emeği Türkiye sevdasıyla yoğrulmuştur ve hepsinin sarsılmaz azmi Türkiye’nin istiklali içindir.

Bayrakta Akıncı TİHA, teknik özellikleriyle göz kamaştırıyor. Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi haline gelmesi için emek verilen Akıncı TİHA, yerli ve milli olarak üretilen mühimmat, füze ve bombayla donatılacak.

Özgün yapay zeka sistemi sayesinde daha akıllı ve çevresel koşulların daha da farkında olacak, kullanıcılarına ileri uçuş ve teşhis fonksiyonları sunacak.

AKINCI' belgeseli izleyiciyle buluştuAkıncı TİHA, savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de icra edecek. Taşıdığı, en ileri teknolojili elektronik uydu haberleşme ve radar sistemleri gibi faydalı yüklerle görev yapacak. Savaş uçaklarının yükünü azaltacak olan Akıncı TİHA ile havadan bombardıman da icra edilebilecek.

Baykar'ın insansız hava aracı geliştirmedeki tecrübe ve teknolojisiyle geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, Türkiye'yi dünyada bu sınıfta insansız hava aracı geliştiren ilk 3 ülkeden biri yapacak.

Gurur duyuyoruz. Ama içimizde bununla guru duymayanlar da var. Bırakınız gurur duymayı, karalamaya kalkışanlar da var. Türkiye’nin iyiliğini istemeyen, yıllardır onu silah pazarı haline getirenlerle aynı yabancı gemideler. Yıllardır sattıkları silahın sahibi değil, tutsağı haline getirenler ile aynı kaygı içindeler.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun Akıncı TİHA hazımsızlığı - SİYASET ...Cumhurbaşkanı Erdoğan’a laf atarak; “sizde sosyete damat çok, kuru sıkıcıyı gönderin yerine reklamını yaptığınız havacıyı getirin” cümlelerini kurabilenlerin derdi nedir? Türkiye eskiden olduğu gibi İsrail’in iha’sı Heronlarına mı dönüş yapsın? Küresel silah tüccarının insafına mı terk edilsin? Bu nasıl bir muhalefet anlayışıdır? Bir defa da olsa bu ülke ve millet menfaatine yapılan iyi bir şeyi övmek bu kadar mı zor? Bu nasıl bir üslup dur? Gerçekten çok üzücü ve ibret verici.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu yine PKK'nın avukatlığına soyunduBir diğeri de; “PYD terör örgütü değildir” diyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, çok rahatsız olmuş Akıncı TİHA’ dan daha önce de Bayraktar İHA ve SİHA içinde çok rahatsızdı. Şimdi de demiş ki; Savaşı, savaş araçları üretimini, ölümü ve öldürmeyi “çocuk oyuncağı”, sosyal medyada takipçi artırma, ergenlik atarları gibi atraksiyonlarla bu dönemde parlatılmasını sakin bir biçimde bir kez düşünün derim.”

Doğru Türkiye savaş içinde. Tıpkı Milli Kurtuluş Savaşında olduğu gibi sömürgeci emperyalist güçlere karşı savaş içinde. Terör örgütlerinin arkasındaki küresel sömürü ve terör baronlarının, küresel şer odaklarıyla savaş içinde.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Sözün Özü

  27 Mayıs 2020 12:05
  0 0
  Serin kanlı (senin deyiminle sakin) bir biçimde düşündüm. Bu görüntülerden ülkem ve milletim adına gurur duymak yerine içi boş söylemlerle bu genç ekibe kin kusmak için bu milletten olmamak, bu milletin değerlerinden uzak olmak gerektiği kanaatine vardım. Sonra bu milletin neden 60 yıldır sizi seçmediğini bir kez daha anladım. Bunu bize unutturmadığınız için aslında sana teşekkür etmem gerek.
 • Ich hoffe

  27 Mayıs 2020 09:19
  0 0
  Aslanim benim Sen cok yasa Türkiye
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;