SİYASET

Tamer Korkmaz : Tiryaki, nereden koşuyor?

Tarih
26 Eylül 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

26 Eylül 2015

Almanya'da televizyon stüdyosunda bile sigara içmesine izin verilen tek kişi olan eski Başbakan Helmut Schmidt birkaç hafta önce sigarayı bırakmış! Schmidt'in, tiryakisi olduğu mentollü sigaraların AB tarafından yasaklanması ihtimali üzerine iki yüz kutu sigara stokladığı daha evvel ortaya çıkmıştı.
Hamburg'taki bir klinikte tedavi gören Schmidt'in doktoru, eski Şansölye'nin nikotin bandı kullandığını ve uzun yıllar sonra ilk kez sigarayı aramadığını açıkladı!
*
Almanya Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD) başında politika yapan Schmidt, 1974-1982 arasında Almanya'nın başbakanı idi. Türkiye'nin AB'ye üye olma ihtimalini dahi sevmedi. Türkiye'ye adaylık statüsü verilmesinin “hata” olduğunu söyledi.
“60'lı yılların başından itibaren, başta Türkler olmak üzere yabancı kültürlerden işçileri Almanya'ya getirmek de hata idi” diye konuştu. Dahası var: “Sevr Anlaşması'nın imzalanmasına rağmen Türkiye'nin bölünmemiş olması da bir hatadır.” demişti!
*
1973 yılında David Rockefeller tarafından kurulan Trilateral Komisyon'un 1977'deki yıllık toplantısı, Şansölye Helmut Schmidt'in ev sahipliğinde Bonn'daki Başbakanlık binasında yapılmıştır!
Trilateral'in 2013'teki yıllık toplantısı ise Mart ayında Berlin'de gerçekleştirilmiştir. Bonn'dan Berlin'e pek fazla bir değişiklik yoktu: “1977'de olduğu gibi ön sırada yine David Rockefeller oturuyordu!”
“Baronlar Baronu” Rockefeller geçtiğimiz Haziran'da 100 yaşına girdi. Ekim 2009'da New York'ta, Koch Ailesi adına Mister R.Koch'a “Carnegie Medal of Philanthropy” ödülünü veren D.Rockefeller'dan söz ediyoruz!
*
David Rockefeller'ın Trilateral Komisyon'unun yanı sıra; Almanya'da -American Academy'nin, American Jewish Committee'nin, Aspen Enstitüsü'nün, Atlantik Brücke'nin ve CFR'ın Avrupa kolu olan “European Council on Foreign Relations”ın büyük etkisi bulunuyor. ECFR'ın kuruluşunda “Macar Yahudisi” George Soros vitrindedir!
David Rockefeller mı, CFR'ın Onursal Başkanı'dır.
Yazar Halid Özkul, “Gizli Ordular: Devlet Terörü ve Ajan Provokatörler” adlı kitabında; Helmut Schmidt'in “Mischling” yani Alman Yahudisi olduğunu işaretliyor.

Kitabın (Destek Yayınevi) 75. Sayfasında, “Almanya Başbakanı Schmidt'i; 1977'de, GSG9 timinin kurucusu ve genel komutanı Ulrich Wegener'i Mogadişu operasyonu için kutlarken” gösteren bir fotoğraf yer alıyor!
GSG9 timi, 17 Ekim 1977'de kaçırılan Lufthansa uçağına, indirildiği Somali'nin başkenti Mogadişu havaalanında gece yarısı düzenlediği bir operasyonla rehineleri kurtarmıştı!
Bir gün sonra, Stuttgart'ın Stammheim Cezaevi'nde tutuklu olan “Kızıl Ordu Fraksiyonu”nun (RAF) aralarında Andreas Baader'in de yer aldığı üç lideri “ölü” bulunmuş; “uçak kaçırma eyleminin başarısızlıkla sonuçlanmasından dolayı üçünün de intihar ettiği” açıklanmıştı!

Mogadişu baskını bir “kontra” eylemdi; cezaevinde “intihar” süsü verilen hadise de Derin Almanya'nın toplu infazıydı! “Kızıl Bayrak” gösteren RAF da, Maoist maskeli “2 Haziran Hareketi” de aynen İtalya'daki “Kızıl Tugaylar” gibi Gladio'nun “sinek kâğıdı” örgütleriydi. Bu örgütlerin tamamı CIA-BND-MOSSAD hattında kumanda ediliyordu!
Ulrike Meinhof (1934-1976) ile Andreas Baader (1943-1977) RAF'ın yönetiminde “tandem” konumundaydı.
Andreas Baader'in Frankfurt Davası'ndaki avukatı mı, Horst Mahler'dir. 1978'de ise Gerhard Schröder, Mahler'in avukatlığını yapmıştı! 1990'a kadar avukat olarak çalışan Schröder, 1998-2005 yılları arasında Almanya'nın SPD'li Başbakanı'dır.
*
Schröder'den sonraki Alman Şansölyesi ise CDU'nun lideri Angela Merkel'dir. Vaktiyle CIA tarafından kurulan Atlantik Brücke (Atlantik Köprüsü) derneğinin üyesi olan Merkel, Aydın Doğan'ın kankasıdır.
PKK'lı teröristleri eğitmek için Kandil'e gönderilen yedi BND (Alman dış istihbarat teşkilatı) ajanından birisi olan Karlsruhe'li Kevin Joachim, TSK'nın PKK kamplarına yönelik etkili hava operasyonları sırasında öldürülenler arasındaydı. Derin Almanya, bir kere daha “cürmümeşhut” halinde yakalandı! Bu önemli habere, başta Hürriyet olmak üzere Doğan Medyası gözlerini sımsıkı kapattı!
Baronsal Hürriyet mi, Okmeydanı'nda birkaç ay önce DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonda “enselenen” BND ajanı Stephen Kaczynski ile alakalı çarpıcı haberi de yok saymıştır.
*
Birkaç gün evvelinde ise, Yunanistan'a geçmek isteyen mültecilerin arasına sızıp olayları provoke ederken yakalanan Alman ve Fransız ajanların DHKP-C ile irtibatlı oldukları ortaya çıktı!
DHKP-C de, aynen Almanya'daki RAF gibi devrimci bayrak gösteren bir Gladio örgütüdür. Derin Almanya'nın himaye ettiği bu terör örgütü, ABD-İsrail'in piyonu Paralel Yapı ile “stratejik işbirliği” içindedir.
*
BND'nin Başkanı Gerhard Schindler, geçen Mayıs'ta “İstihbarat alanında ABD'nin Ulusal Güvenlik Dairesi'ne (NSA) bağımlı olduklarını” açıklamıştı!
*
-Okuyucularımızın mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;