DÜNYA

Tamer Korkmaz : Rockefeller Vakfı’nın şoförü!

Tarih
09 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

15 Temmuz 2015

Hristiyan Demokrat Parti ile bağlantılı Alman Vakfı Konrad Adenauer'a ait La Collina villası, İtalya'da Como gölünün kıyısındaki Bellagio Köyü'ne bakan tepededir.
“CIA'in, kendisi dâhil birçok Batılı medya mensubunu kullandığını, rüşvet verdiğini” ifşa eden Alman gazeteci Udo Ulfkotte 1999 ile 2003 arasında Konrad Adenauer  Vakfı'nın personeliydi. Söz konusu vakıf, aynen diğer Alman vakıfları gibi “sivil toplum” maskesi altında BND hesabına çalışıyor. Almanya Dış İstihbarat Servisi (BND) vaktiyle CIA tarafından kurulmuştur.
Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin eski editörü Ulfkotte, Konrad Adenauer Vakfı'nda görev yaparken; “yabancıların girmesine izin verilmeyen” La Collina Villası ile bütünleştiğini söylüyor. “Ahtapot gibi gizli kuruluşların ağ örgüsü ile elit güçleri etrafında toplayan Rockefeller Vakfı'nın Bellagio'da da dünyaya kapalı bir eğitim merkezi olduğundan” bahsediyor!
Ulfkotte'nin “Satılmış Gazeteciler” kitabında, şu satırlar yazılıdır: “Politikanın elitleri, Amerikan elitleriyle buluşup siyasi kararları konuşacaklarsa; o zaman La Collina Villası'ndan aşağı inip feribotla birkaç dakika mesafede Bellagio'daki Grand Hotel Villa Serbolloni'ye gidiyorlar, oradan Rockelfeller Vakfı'nın şoförü tarafından gizlice alınıp götürülüyorlardı.” (Sayfa: 95, İmge Kitabevi)
*
Bütün bunlardan sonra, Como Gölü'nün kıyısındaki Bellagio Şatosu'nda 5-8 Ağustos 1999 tarihleri arasında yapılmış olan enteresan toplantıya gidebiliriz!
Toplantının katılımcıları arasında CIA'in eski başkanı (1977-1981) Stansfield Turner başı çekiyordu. Turner'in CIA'in başında olduğu dönemin ilk üç yılında Türkiye'de kan gövdeyi götürmüş; 12 Eylül '80 darbesi için “gerekçe” oluşturmaya yarayan derin eylemler, sarsıcı suikastlar, iç çatışmalar İçerideki Gladio tarafından gerçekleştirilmişti.
*
Bellagio Şatosu'ndaki “Türkiye:21.Yüzyıl'ın Eşiğindeki Sorunlar ve Fırsatlar” başlığını taşıyan ilginç toplantının ev sahipliğini FPA'in (Foreign Policy Association) Başkanı Noel V. Lateef yapmıştı. FPA yöneticilerinin tamamı CFR üyesidir. Geçen ay 100 yaşına basan, Küresel Baronlar'ın lideri David Rockefeller CFR'ın onursal başkanıdır.
16 yıl önce Bellagio'daki derin toplantıya Türkiye'den katılanlar arasında; 12 Eylül darbesinin Dışişleri Bakanı İlter Türkmen, Türkiye'nin eski Washington Büyükelçisi Şükrü Elekdağ ile “Yaşlı Kurt” İshak Alaton da vardı!
Peki ya, Şato'da ağırlanan ünlü gazeteciler? Jack Nicholson'ın “Türkiye Şubesi” diye tanımlayabileceğimiz Güneri Cıvaoğlu, eski Ntv'ci Nuri Çolakoğlu, Cumhuriyet'in eski röportajcısı Leyla Tavşanoğlu ve bir de şimdilerde Cumhurbaşkanı için “Saray'ı terk etmeli” diyen meşhur bir gazeteci! Yani? Dokuz yıl önce de, Bilderberg toplantısına katılmıştı!
Geçen ay (26 Haziran 2015), Aspen Forum tarafından Bertelsmann Vakfı'nda düzenlenen “basına kapalı” ilginç toplantının katılımcıları arasında ise ABD eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, Almanya'nın eski Dışişleri Bakanı Joschka Fischer ve Küresel Baronlar'ın “elemanı” Kemal Derviş'in yanı sıra, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yer alıyordu!
*
Nisan 2002'de Baba Bush'a Atlantik Brücke Ödülü verilirken, Stansfield Turner'dan önceki CIA Başkanı ve de ABD'nin eski başkanına özgüler sıralamış olan şu Fischer mi, CFR'nin Avrupa ayağında Yönetim Kurulu üyesidir.
Tüm yöneticileri CFR (Council on Foreign Relations) üyesi olan FPA, 1999'daki Bellagio toplantısından sonra Türkiye politikaları üzerine odaklandı. 1 Mayıs 2001'de Kemal Derviş için konferans düzenledi. Bu tarihten iki ay önce Türkiye'ye “ışınlanmış” olan Derwish, Amerikalılara Türkiye'de uyguladığı ekonomi programını anlatmışt��!
*
Bertelsmann Vakfı, CIA'in “Project Democracy!” ağını besleyen “derin vakıflar” arasındadır. NED'in (National Endowment for Democracy) öncülüğünde oluşturulan ve ABD ile Avrupa ağını işleten (maskeli) örgütleri yan yana getiren WMD'nin (World Movement for Democracy) “Demokrasiye Yardımcı Vakıflar Şebekesi”ni tanıtan sayfalarda “sivil” örgütlerin siyasal parti bağları açıkça belirtilmiştir. Örnek mi? Alman CDU (Hristiyan Demokrat Parti) ile bağlantılı Konrad Adenauer Vakfı!
*
NED, CIA tarafından kurulmuştur. Paul Wolfowitz'in yakın arkadaşı Cengiz Çandar, NED'yi “ABD'nin dünya çapındaki demokrasiyi örgütleme, destekleme kuruluşu” diye tanımlıyordu. (7 Kasım 1999)
Gerçekte ise NED, yani Ulusal Demokrasi Vakfı adının çağrıştırdığı faaliyetlerin tersini icra eden bir kuruluştur! Temel amacı “ABD'nin hedefindeki ülkeleri kontrollü bir biçimde istikrarsızlaştırmaktır!”

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;