SİYASET

Tamer Korkmaz : Ön almaya mı çalışıyor?

Tarih
26 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

26 Kasım 2014

Son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde MİT var: “MİT, CHP’yi izliyor. CHP içinde karışıklık çıkarmak istiyor” diyor.

CHP genel başkanının, kemal-i afiyetle yiyelim diye fırına verdiği bu iddia ile...

Kendi başarısızlığının, beceriksizliğinin üzerini örtmeye çalıştığını söylemek mümkün...

Bu çıkış, CHP içindeki “ulusalcı” isimlere “Sesinizi çıkarmaya devam ederseniz sizlerle MİT arasında bağlantı kurmaya devam ederim!” şeklinde bir nevi aba altından sopa gösterme anlamına da geliyor.

“Ulusalcı” muhaliflerin MİT’in gayretiyle CHP’de kazan kaldırdıkları savının hiçbir inandırıcılığı yok. Kısaca, seçmece bir “siyasi saçma” diyebiliriz.

Asıl mevzu, dört buçuk yıl önce CHP’yi dizayn eden güç merkezinin kimlerden oluştuğunu sorgulayabilmek olmalıdır.

Baykal’ın bir kaset operasyonu neticesinde devrilmesini ve yerine paraşütle Kemal Bey’in getirilmesini sağlayan Derin Baronlar’dan söz ediyorum!

CHP’deki “ulusalcı” diye bilinen takım, dört buçuk yıldır kaset operasyonunun ardındaki güç odağını bir türlü masaya yatıramadı, tartışamadı bile...

Haliyle, bu takımın “ulusalcılığı” özde değil, sözdedir.

-Maskeden ibarettir.

*

Bütün bunlardan sonra, bakınız ne diyeceğim?

Kemal Bey’in MİT’le ilgili şu çıkışı...

Acaba...

Deniz Baykal’a kaset operasyonu yapan konsorsiyumun ortaya çıkarılma ihtimalinin kuvvetlenmesi ile mi alakalıdır?

Daha evvel bu sütunda, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kasım 2009’daki (CHP Grup Başkan Vekili olduğu dönem) Almanya ziyareti esnasında Baykal’a yapılacak operasyondan haberdar edildiğini “Boğma Rakı” bahsinde yazmıştım!

Baykal kasetinin bir kopyasının da, daha önceden Kemal Bey’e ulaştırılmış olduğuna dair ciddi iddialar var:

Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen 011/154461 No’lu soruşturma kapsamında...

Tanık (işadamı) Canfer Deliismail, 18 Eylül 2014’te Savcı Serdar Coşkun’a verdiği ifadede “Kılıçdaroğlu’nun, Baykal’la ilgili kasetin bir kopyasını bankadaki kasasında sakladığını” iddia etmişti!

İşte bu kaset operasyonunun perde arkasının deşifre olma ihtimali, Kılıçdaroğlu’nu böylesi bir MİT çıkışıyla ön almaya mı sevk etmiştir?

*

Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına getirilmesi, ABD-İsrail eksenli bir politik kulvarda koşması ve Bağımsız Türkiye’ye karşı mücadele vermesi içindi...

Mayıs 2010’dan bu yana, kendisinden istenileni harfiyen uyguluyor!

MİT’i, aynen Terör Devleti İsrail ve “Baronsal” Paralel Yapı’nın yaptığı gibi hedef tahtasına yerleştiren CHP lideridir!

Kılıçdaroğlu, bir de “MİT adındaki gibi milli olmalıdır” diyor!

Böyle konuşması, hinoğlu hin bir optik çarpıtmadır:

-MİT’in son yıllarda millileşmesinden büyük rahatsızlık duyan Kılıçdaroğlu’nun ta kendisidir! Yani, tam da bu yüzden MİT hakkında kamuoyunda istifham uyandırmak istiyor...

Ecnebiler’in Kemal Bey, Batı Kulübü’nün boyunduruğu altındaki MİT’i yani Eski Rejim dönemindeki MİT’i özlüyor!

Şayet bugün Türkiye’de Paralel Yapı’nın kontrolü altında bir MİT olsaydı; Kemal Bey, paralel vesayet altındaki teşkilata övgüler sıralardı!

*

Paralel Yapı’nın, Suriye’deki Türkmenlere insani yardım götüren MİT TIRları’na yönelik operasyonuna, kumpasına candan destek veren Kılıçdaroğlu değil miydi?

Pek bilinmez: CHP genel başkanının, ABD-İsrail Yandaşı Paralel Yapı ile yakın temasa geçmesi...

-7 Şubat 2012’deki MİT Krizi’nden birkaç gün sonradır.

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • osmanli

    27 Kasım 2014 09:36
    0 0
    bir ulkede bir siyasi parti liderinin degisik yollarla dis gucler kanaliyla indirilip yerine baska bir lider getirilmesi konuyu apacik bir sekilde anlatmaktadir.bu isim de Kemal kilicdaroglu. hicbir basari ve becerisiyle bir yere gelemeyen bir isim...agizlarini actiklarinda demokrasiye ve demokratciliginada toz kondurmayan bu adam ve gibiler gudumlu adinada siyasette denilmeyecek resmen dis guclere siyasal ajanlik yapmaktadirlar.evet anladik demokrasinin geregi diye tehammul ediliyor ama demokrasinin asirisida zararli bence.oysaki demokrasilerde partilerin liderleride secimle gelir secimle gider.kilictaroglunun gelisi tam bir skandallar yumagiki zaten .ne cesaretle mit in adini agzina alabiliyor.bundan ben sadece sunu anlarim..aslanin karsisinda konusmak icin ya daha guclu bir aslanin arkanizda olmasi lazim ..yada cildirmis olmaniz lazim.kilicdar oglunun arkasinda aslandan guclu bir unsur varki konusabiliyor. aslinda amaclarinda siyaset yapmak oldugunuda zannetmiyorum.chp icine dusmus oldugu caresizlik ve bithapliktan dolayi son cirpinisinda zaten.yapmak istedikleri sey..ermenilerin turkiyeden kacarken maksimum derecede ne kadar zarar verebiliriz mantigiyla yaptiklarina esdeger bir sekildedir..gidisat gosteriyorki bir kitle partisi olan chp ve lideri kilicdaroglu can cekisen bir ceset misali..bagrismalariyla cagrismalariyla bu ulkeye ne kadar zarar verebilmenin pesindeler..her soylemlerinde boluculuk ve kaos vardir.hassas her konuda dort koldan propagandalara basvurmaktadirlar.ben her zaman derim.fazla demokrasi devletin islevinide yavaslatir.asiri tehammuller .degisik problemleri dogurur..kurt acilimi,alevi acilimi, simdi de suryani acilimindan bahsediliyor..iyi ozaman laz acilimida yapalim,cerkez acilimida yapalim..kisacasi bu ulkede demokrasi asiriligi meydanlara kilicdarogllarini cikartir.demirtaslari cikartir.bir devletin ozu vardir.aslolan o ozde toplanmaktir.ve toplamaktir. su an hukumetimiz bunun bilincinde fakat..cok zifafla cok cocuk olmaz..bir kere yapacaksin iyi yapacaksin..sozun ozu bu..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;