POLEMİK

Tamer Korkmaz : Maskeler fora..

Tarih
17 Mart 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

Aktris Füsun Demirel, Cumhuriyet'in hafta sonu ekine verdiği röportajda “Oynamak istediğiniz rol kaldı mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Çok var. Mesela, dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki de bir gerilla annesi olurum ya da artık anneannesi…”

*

Füsun Hanım'ın içinde ukde kalmış olmalı ki; daha fazla dayanamamış maskesini fora etmiş!

PKK'ya olan hayranlığını böylelikle dışa vuruyor…

Dağdaki PKK'lı terörist kızı veya teröristin annesini, ya da anneannesini oynamak istediğini dile getiriyor!

Bunları söylediği gazete; PKK'dan bahsederken terör örgütü diyemeyen, PKK'yı Can'dan destekleyen John Dündar'ın yönetimindeki Amerikancı Cumhuriyet!

Tepkileri görüp, etekleri tutuşan Cumhuriyet…

“Füsun Demirel'e yargısız infaz” diyerek kıvırmaya çabalarken aklımızla alay etmekten de geri durmuyor!

*

Uzun seneler evvel Hürriyet'in Roma temsilciliğini yapan Mehmet Demirel mi, Füsun Demirel'in kardeşidir.

Füsun Hanım, “ABD-İsrail muhibbi bir gazetecinin” Aslı Aydıntaşbaş'ın teyzesidir. Batılı devletlerin ulusal menfaatlerini “baş tacı” yapmış olan ve Türkiye'ye daima Batı'nın penceresinden bakıp ayar vermeye çalışan bir gazeteciden söz ediyoruz.

Milliyet'te köşe yazdığı dönemde Aslı Aydıntaşbaş'ın Ankara'dan yakınan şu satırlarını hatırlıyoruz:

“İşin ilginç yanı hem İsrail'e hem Suriye'ye yüklenen tek ülke Türkiye'dir, herhalde. Erdoğan, aynı konuşmada her ikisini de doğradı.” (24 Eylül 2011)

*

Gezi Kalkışması günlerinde gerçekleştirilen (Haziran 2013) Bilderberg toplantısına Türkiye'den katılan isimler arasında Aslı Aydıntaşbaş da yer alıyordu. Üç yıl önceki Bilderberg toplantısı, Londra'nın kuzeyindeki Watford'da Grove adlı bir otelde yapılmıştı.

*

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye'yi ziyaret ettiğinde, buluştuğu gazeteciler arasında Amerikan muhibbi Kadri G. ile Aslı A. da vardı.

Biden'la selfie çektirmişlerdi. Öyle ki, aralarından su sızmıyordu. Aslı “Biden'la neler konuştuk anlatayım mı?” diye de tweet atmıştı.

Biden, John Dündar'dan “Büyük kahraman” diye söz etmişti!

Suriye'deki Türkmenler'e yardım götüren TIR'larla alakalı olarak Ankara'ya iftira atan Mister Dündar, Sam Amcası'nın “kahramanı” olmuştu!

*

Mister Biden ve 'Terörün Mühendisi' konumundaki Amerika'sı; PKK'nın Suriye'deki kolu YPG/PYD'ye terör örgütü diyemiyor.

Vaktiyle PKK terör örgütünü inşa etmiş olan ABD, başından beri PKK'nın en öndeki hamisi durumundadır.

Öyle ki, PKK'nın damarlarında Derin Amerika'nın “Görevimiz Tehlike!” kapsamındaki elemanları dolaşır.

Beyaz Saray'da, güya “terörle mücadele uzmanı!” olan Brett McGurk, kısa bir süre evvelinde Kobani'de PYD/PKK'lı terörist Polat Can'ın elinden “plaket” almış, birlikte sırıtarak poz vermişlerdi! PYD/PKK'ya paslanan silahlar için, plaketle ABD'ye teşekkür ediliyordu.

*

Kızılay'daki canlı bomba saldırısından dört gün önce İngiltere'de yayınlanan Times gazetesine konuşan PKK terör örgütünün elebaşı Cemil Bayık, “Temel hedefimiz Erdoğan ve AKP'yi devirmektir!” diyerek “ağzındaki baklayı” çıkardı…

Böylelikle, başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin kendilerine biçtiği “çok özel görevi/ terör misyonunu” açık etti!

*

ABD'nin Ankara'daki eski büyükelçilerinden Morton Abramowitz ile Eric Edelman; geçtiğimiz hafta (10 Mart 2016) Washington Post'ta yayınlanan ortak yazılarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İSTİFA'ya davet etmişlerdi!

*

PKK'nın candan destekçisi Paralel Yapı'nın Mister Locaefendi'si, 1992 yılının Mayıs ayında ABD'de Mister Abramowitz'le özel bir görüşme yapmıştı!

Gayrımeşru Irak işgalinin ilk üç yılında Türkiye'de Amerikan elçisi olan Eric Edelman, o dönemde Paralel Zaman'ın merkez binasında ağırlanmıştı:

Edelman'la yapılan ve üç gün boyunca yayınlanan “al gülüm, ver gülüm” tarzı “iliştirilmiş” röportajda “suya sabuna dokunan” bir tek soru dahi sorulmamıştı!

Yenişafak
17 Mart 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;