GÜNCEL

Tamer Korkmaz : Kimin “derin” eli, kimin “derin” cebinde?

Tarih
29 Kasım 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

Gezi Kalkışması’nın lokomotifi Açık Toplum Vakfı, Türkiye’deki faaliyetlerine son verme kararı aldı. Açık Toplum Enstitüsü’nün kurucusu ve sahibi George Soros, Türkiye’ye son geldiğinde “Gezi protestocularını tıbbi ve hukuki olarak destekledik” demişti. Bu, kısmi bir itiraftı. Finansal olarak da desteklemişlerdi…

 “Macar Yahudisi” olan Amerikalı finans spekülatörü Mister Soros, CIA ile bağlantılıdır: “Ayaklanmaları finanse eden adam” olarak biliniyor!

Açık Toplum Enstitüsü’nün Türkiye’deki şubesi 2001 yılında kuruldu. 2001 ile 2008 yılları arasında TESEV ile koordineli olarak çalıştılar. 20 Ağustos 2008’de vakıf oldu ve “Açık Toplum Vakfı” adını aldılar…

Enstitünün vakfa dönüşmesinden sonra “Danışma Kurulu’nda görev yapan isimler arasında Nafiz John Paker ile İzhak Alaton da vardı. Farklı yıllarda, Taha Akyol’un oğlu Mustafa Akyol ile Yurttaş Aydın Doğan’ın “iki gazete batırmayı başaran!” FETÖ’cü personeli Eyüp John Sağlık da kurul üyesiydi. Mister Sağlık, şimdilerde kaçak olarak yaşadığı Londra’da lokanta işletiyor!

Açık Toplum Vakfı’nın mütevelli heyetinde, Nafiz John Paker’in Osman Kavala ile birlikte görev yaptığını da unutmayalım…

Başta Hürriyetçiler olmak üzere Amerikancı-Laikçi Cephe, aylardır Mister Kavala’nın serbest bırakılması için çabalıyor!

MASAK raporu, Osman Kavala’nın vakfına George Soros tarafından 2011 ile 2017 arasında 13,5 milyon dolar aktarıldığını ortaya koymuştu. Gezi Kalkışması’ndan iki hafta kadar önce (15 Mayıs 2013) artı eylemlerin zirveye çıktığı günlerde (20 Haziran 2013) 500 biner dolarlık iki para transferi dikkat çekiyordu.

O TANKLARI KİMLER YÜRÜTTÜRMÜŞ?

FETÖ’nün yıllar yılı baş tacı yaptığı İzhak Alaton ile TÜSİAD’çı Mister John Paker; 1994’te TESEV kurulduğu vakit ilk yönetim kurulundaydı. Mister Paker tam 17 sene boyunca TESEV’i yönetti. TESEV’i fonlayanlar arasında, Soros’un Açık Toplum Enstitüsü ile CIA’in kurduğu NED başı çekmiştir.

FETÖ “Çatı Soruşturması” kapsamında tanık olarak ifadesi alınan Cem Fadıl Bozkurt, İzhak Alaton’un Yirmi Sekiz Şubat sürecine dair konuşmalarından da söz ederek

Alaton’un “Bu ülkede tank yürütebilmek için dört tane ev verdim” dediğinden bahsetmiştir! (AA, 16 Nisan 2018)

İzhak Alaton’un 23 Nisan 2012 tarihli bir röportajda “Yirmi Sekiz Şubat soruşturmasının genişlemesini doğru bulmuyorum” dediğini, tam da burada hatırlayalım ve bir kere daha “28 Şubat darbesini yapan generallerin üstünde hangi derin yapı varmış?” diye “cevabı üzerindeki” suali soralım!

İzhak Alaton ile 1998 yılında ortak şirket kurdukları Mehmet Günyeli (Leyla Alaton’un eski eşi) aracılığıyla tanıştıklarını; 2015’e kadar Alaton’larla ortaklığının devam ettiğini söyleyen C.F. Bozkurt…

1999 başlarında İzhak Alaton’un Hüsamettin Özkan ile (Fetullah Gülen’in ivedi olarak yurt dışına çıkması ve gideceği ülkede uzun süre kalmasının temini hakkındaki) telefon konuşmasına tanıklık ettiğini de dile getiriyor!

“Alaton’un, F.Gülen’in yurt dışına hangi gerekçe ile çıkacağı hususunda fikir verdiğini” de işaretleyen Bozkurt, kısa bir süre sonra Alaton’un Fetullah Gülen için Haseki Hastanesi’nden “Türkiye’de tedavi edilemez” yollu raporu aldırdığını öne sürüyor!

Bitmedi: Bozkurt, ABD’ye giden (21.3.1999) Fetullah Gülen’in oradaki bir hastanede ilk tetkiklerini ünlü doktor Mehmet Öz’ün yaptırdığından söz ediyor!

İSRAİL MUHİBBİ ŞU “ÇOK ÜNLÜ” DOKTOR

Amerikan televizyonlarının senelerdir vazgeçilmez konuğu durumundaki Mehmet Öz mü; Sam Amca’sının Hürriyet’indeki köşesinde sağlık öğütleri vermeye devam ediyor.

Mehmet Öz, 28 Temmuz ile 4 Ağustos 2013 tarihleri arasında İsrail’i ziyaret etmiştir. Mr. Öz’ün, İsrail ziyaretini organize eden ABD’de ‘Kumarhaneciler Kralı’ diye bilinen Sheldon Adelson ile eşi Miriam Adelson’dır! İsrail gezisine Öz’ün arkadaşı Haham Shmuley Boteach da katılmıştır…

İsrail medyası tarafından “ABD’nin en ünlü doktoru” olarak tanımlanan Mehmet Öz, o ziyarette İsrail Terör Devleti’nin başbakanı Netanyahu ile de görüşmüştü.

Peki, vaktiyle Mehmet Öz’ü Fetullah Locaefendi’ye götürüp tanıştıran kimdi? El Cevap: Sheldon Adelson!

TRUMP, MADALYAYI KİME TAKTI?

Yazının finalini; Serdar Turgut’un 23 Kasım 2018 tarihli yazısından (habertürk.com) bazı satırlarla yapalım:

“Şimdi vereceğim haberi, büyük ihtimalle ajanslarda, gazetelerde görmediniz. Onlar, bunlara ya önem vermiyor ya da vermiyor görünüyorlar. Geçtiğimiz Cuma, Başkan Trump Miriam Adelson’a ‘Başkanlık Özgürlük Ödülü’nü verdi. Beyaz Saray’ın Doğu bölümünde düzenlenen özel bir törende Miriam Adelson’a madalyasını bizzat Trump taktı. (…)

Miriam Adelson, kocası Sheldon Adelson ile birlikte ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması kararını Donald Trump’a dikte eden kişidir. Evet, ‘dikte’ dedim. Sheldon Adelson, Trump’ın en büyük finansörü ve Evanjelist’lerin de en etkili ismidir. Kudüs’teki elçiliğin açılışında Sheldon karısıyla birlikte ABD Hazine Bakanı’nın yanındaydı…”

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;