SİYASET

Tamer Korkmaz : Gladio’nun bağları!

Tarih
20 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz

20 Mart 2015

Propaganda Due adlı mason locasının başındaki Licio Gelli, ABD’nin “kovboy” başkanı Ronald Reagan’ın göreve başlama (Ocak 1981) yemeğindeki tek İtalyan’dı. (P2 Komisyonu’nun Raporu, Roma, 1984, Sayfa: 679) O esnada, Ağca’nın Papa’yı vurmasına dört ay vardı.
*
Kasım 1980’de Carter’a karşı başkanlık seçimini kazanan Reagan’ın kampanyasını yöneten isimlerden birisi de William Casey’dir. (1913-1987) Reagan, Casey’yi CIA Başkanlığı’na getirdi. 1981-1987 yılları arasında CIA’i yöneten Casey, aynı zamanda “Malta Şövalyesi” idi!
William Casey, 1984’de Jamestown Vakfı’nın kurulmasını da sağlamıştır. Başlangıç döneminde “Komünizmle Mücadele” konsepti çerçevesinde faaliyet gösteren vakıf, Doğu Bloku’nun çökmesinden sonraki süreçte çalışma alanını başta Türkiye olmak üzere “Ortadoğu ve Kafkasya” olarak belirlemiştir. 
Jamestown Vakfı’nın günümüzdeki yöneticileri arasında Polonya asıllı bir Amerikalı diplomat olan Matthew Bryza başı çekiyor.
Bryza, 4 Aralık 2006 tarihli Newsweek dergisine yazdığı bir yazıyla Türkiye için “Darbe Toto” oynamış olan Zeyno Baran’la evlidir. 
Baran, “Nisan 2007’de Türkiye’de darbe olma ihtimali yüzde 50’dir” diye yazmış ve bu kehanetini ismini vermediği bir üst düzey generale dayandırmıştı. O isim, Ergin Saygun’du. 
Neo-Con çizgideki Hudson Enstitüsü’ne bağlı Avrasya masasını yöneten Zeyno Baran’a, o dönemde Paralel Medya yöneticisi iliştirilmiş şahıs “Demokrattır” diye kefil olmuştu!
Hudson Enstitüsü’nün karanlık senoryalarının gündemde olduğu dönemde Matt Bryza ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı idi. Paralel Medya’nın itina ile “kolladığı” bir isimdi.
Sonradan, ABD’nin Azerbaycan Büyükelçisi olarak da görev yaptı. 
Bryza, 1 Mart Tezkeresi’nin reddedilmesinden dolayı Türkiye’nin ve AK Parti’nin “cezalandırılması” gerektiğini dile getiren diplomatlar arasındaydı! ABD Yandaşı Paralel Yapı, tezkerenin TBMM’den geçmesi için çok çabalamış, neticede büyük hayal kırıklığına uğramıştı.
*
Gazeteci Ahmet Uran Baran, Zeyno Baran’ın babasıdır. Zeyno Baran, uzun süre Sabah gazetesini yöneten sonradan Aydın Doğan’ın “kanatları altına yerleşen” Zafer Mutlu’nun da üvey kızıdır. Mutlu’nun vaktiyle “Etibank rezaletinden nasıl olup da sıyrılabildiği” hususu çok tartışılmıştır. Tam da burada, Mutlu’nun işadamı Mustafa Süzer’le “yakınlığını” hatırlayanlar az değildir. 
*
İstanbul Baronu Bedrettin Dalan’ın kankası olan Mustafa Süzer, 17 Aralık 2013 günü Pensilvanya’da Paralel Kâinat İmamı’nın “misafiri” idi! Mehmet Haberal tahliye edildikten hemen sonra Fatih Üniversitesi Rektörü’nü ziyaret etmiştir. 
O Paralel Rektör, aynı zamanda Mustafa Süzer Vakfı Mütevelli Heyet üyesidir.
*
17 Şubat 2009’da, CIA ile bağlantılı Jamestown Vakfı’nın  “ABD ve Avrupa’nın Avrasya’daki Enerji Güvenliği Sorunları” başlıklı toplantısına konuşmacı olarak katılan isimlerden birisi de Zeyno Baran’dı. 
Diğer bir konuşmacı ise günümüzün Paralel Başkaçan’ıdır! Mister Başkaçan, 2008-2009’da Jamestown için “araştırmacı” sıfatıyla çalıştı!
Bu “iliştirilmiş” elemanın, Jamestown Vakfı’nın “Eurasia Daily Monitor” yayınındaki 14 Temmuz 2008 tarihli yazısında Abdüllatif Şener’i parlatma çabalarını hatırlıyoruz!
O yazıda, Anayasa Mahkemesi’nin AK Parti’yi kapatma ihtimali için “kuvvetle muhtemel” görüşü dile getiriliyordu. Yazıdan iki hafta kadar sonra AYM’nin kararı “kapatmama” yönünde çıkınca Jamestown Vakfı’nın, Paralel Eleman’ın ve Şener’in hayalleri suya düşmüştü! Kapatılmama kararının ardından konuşan Şener “AKP iktidarının eceli benim elimden olacak” diyordu! (31 Ağustos 2008) Günümüzde, Perinçek ve Esad’la “yanyana”dır.
Şimdilerde, ABD’ye sığınmış durumdaki Paralel Başkaçan mı, önceki yıllarda Mister Dalan’ın Yeditepe Üniversitesi’nde çalışmıştı. Başka? WINEP’de staj da yapmıştır!
WINEP (Washington Institute for Near East Policy) Derin ABD’ye bağlı faaliyet gösteren, İsrail yanlısı bir kuruluştur.
ABD’deki Yahudi lobisine dâhil “American Israel Public Affairs Committee” (AIPAC) kadrosunun ön ayak olmasıyla kurulmuştur, WINEP…
AEI (American Enterprise Institute) ise AIPAC’ın desteğiyle faaliyet yürütür. Neo-Con’cu Michael Rubin, AEI’ın analistleri arasındadır. 
Rubin mi, 12 Şubat 2013 tarihinde Washington’da, Gezi Kalkışması senaryosunun yazıldığı toplantının moderatörüydü!
*
Michael Ledeen, ABD’de İsrail için çalışan AEI’da görev yapmış derin bir simadır. Ledeen de, William Casey gibi Reagan’ın başkan seçilmesinde büyük katkıları olmuş isimlerdendir. İrangate Skandalı’nın başta gelen sorumluları arasındaydı! 
Reagan’ın başkanlık kampanyasında, Jimmy Carter’ın kardeşi Billy Carter’ı “harcayan” ekipteydi: Kardeşi üzerinden Carter’ı vuran bu siyasi operasyonda; Ledeen, İtalyan Gizli Servisi ile CIA’e çalışan Francesco Pazienza ile birlikteydi… 
Pazienza’yı, Banco Ambrosiano’nun başına getiren de, P2 mason locasının patronu ve Gladio’nun “babalarından” Licio Gelli’dir!

Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;