SİYASET

Tamer Korkmaz : Derin Bağlantılar

Tarih
21 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz
21 Ekim 2014...
Bir dönem Paralel Yapı'nın 'Yargı ve Emniyet birimlerini koordine eden' isimler arasında yer alan Tamer Barış Terkeşli, Akit gazetesine 'Paralel'i ifşa ettim, DHKP-C'den tehdit geldi' diye konuştu!
Akit'in, 15 Ekim 2014 tarihli haberine göre:
-İstihbarat birimleri, Paralel Yapı'yı deşifre eden Terkeşli'yi DHKP-C'nin 'kendisine yönelik suikast hazırlığı' hususunda uyardı!
*
Terkeşli, altı ay önce yine Akit'e konuşmuş, Paralel Yapı'nın 'Hayalet' imamlarını anlatmıştı:
Hayalet İmamlar mekanizmasında Adana ve Hatay sorumlusu olarak görev yaptığından bahisle '17 Aralık darbe girişiminin planlanmasına' dair ifşaatta bulunan Terkeşli 'Paralel Yapı, 17 Aralık'ın onayını ABD'den aldı!' diye konuşmuştu.
*
Terkeşli, şimdi de Paralel Yapı ile DHKP-C'nin bağlantısına dikkat çekiyor!
DHKP-C (Eski Dev Sol) dediğimizde Türkiye'deki Gladio'nun 'devrimci bayrak gösteren' örgütünden söz etmiş oluyoruz!
Örgüt, 2012'de 'uyandırıldıktan' sonra 2013'ün Mayıs ayı sonunda başlayan Gezi Kalkışması'nda sahaya sürülmüştü. Taksim Meydanı'na 'Akın Akın Kompela' misali gelmişlerdi!
DHKP-C militanları, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ni basma girişiminde bulunmuşlardı.
Gezi Kalkışması esnasında Paralel Yapı'nın 'dolaylı desteğini' ve buradan hareketle bazı polislerin olayların büyümesini temin etmeye yarayan 'kontra eylemlerini' hatırlamakta fayda var!
*
Sonrasında, mesela İstanbul Okmeydanı'nda cemevi bahçesinde bir cenazeye katılan belediye işçisi Uğur Kurt'un polis tarafından vurulması olayında 'aslında neler olduğu' hususunu adamakıllı irdelemek gerekiyor!
*
Paralel Yapı'nın deşifre edilmesi, DHKP-C'yi neden rahatsız ediyor, acaba?
Burada fevkalade enteresan bir bağlantı söz konusu!
Paralel Yapı mensubu kimi polisler ile DHKP-C'liler arasında...
-İstanbul'da olayların tırmandırılmasına yönelik bazı temaslar saptanmış mıdır veya alacakaranlık kuşağı tarzı konuşmalar yapılmış olabilir mi?
*
Türkiye'deki Gladio'nun, bir başka deyişle Baronlar Rejimi'nin 'Sinek Kağıdı' örgütü olarak işlev gören DHKP-C, 1996 yılındaki Özdemir Sabancı Suikastı'nda da istihdam edilmişti...
'Sağcı' antetli Abdullah Çatlı'nın antrenörlüğünde 'Sol bayrak taşıyan' DHKP-C'li tetikçilerin sahne aldığı suikastın üzerinden fazla geçmeden Sabancı Ailesi bir 'karpuz misali' ortadan ikiye bölünmüştü!
Bir kez de bu vesileyle soralım: DHKP-C militanı Fehriye Erdal'ın önce saklanmasını sonra da yurt dışına kaçırılmasını sağlamış olan 'ünlü işadamı' kimdi?
*
Şimdi de Vatan yazarı Okay Gönensin'in 27 Aralık 2013 tarihli yazısından bir bölümü hatırlayalım:
'Savcının (Muammer Akkaş) künyesine bakıldığında ilginç bilgiler görülüyor. Söz konusu savcı Hrant Dink Cinayeti Davası'nda da vardır. Bu dava baştan aşağı bir karartma operasyonudur. Sabancı Cinayeti Davası'nda da vardır. Asla aydınlatılmamıştır, başından karartılmıştır!'
*
Bahsi geçen savcı, Paralel Yapı mensubudur!
17 ve 25 Aralık Paralel Darbe Girişimi'nin ikinci ayağı olan 25 Aralık'taki malum savcıdır...
Önemli bir soruşturmayla ilgili olarak 'Mister R. Koch'un ifadesini üç yıl boyunca almamış' bir savcıdan söz ediyoruz!
Bundan önceki yazımızda ne demiştik?
-Kanaltürk televizyonunun kuruluş aşamasında yüklü miktarda ödeme yapılmış olmasıyla alakalı soruşturmada Koch Ailesi'ne mensup isimlerin ifadesi bile alınmamış, soruşturma Ergenekon Davası içinde buharlaştırılmıştı!
PÜF NOKTASI
Koch'ları kollayan Paralel Savcı, Sabancı ve Dink suikastlarıyla ilgili davalarda...
-Ne yapmış?!
Yeni Türkiye'ye darbe girişiminde bulunan Paralel Yapı ile Koch Ailesi'nin veya İstanbul Baronları'nın arasındaki bağlantının boyutları o denli 'derin' ki...
-Bu konuda, malum 'Ananas Muhabbeti' dahi çerez kalır!
Yenişafak

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;