SİYASET

Tamer Korkmaz : “Başbakan olacağım” diyordu. Olamadı. Şimdi de…

Tarih
26 Ağustos 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Tamer Korkmaz
 Koray Aydın, “2019’da Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener olacak” dedi. Malumun ilamıdır. Amerikan dış politikasına yön veren Foreign Policy dergisi, geçtiğimiz Nisan ayında dört sayfa methiye sıraladığı Akşener’in adaylığını “Erdoğan’ı korkutacak potansiyeli var” diyerek bir bakıma ilan etmişti!

Akşener’in adaylığını, öncelikle “Erdoğan’ın 2019’daki seçimi ilk turda kazanmasını engellemek ve seçimin ikinci tura kalmasını sağlamakla” alakalı olarak değerlendirmek gerekiyor.

Akşener, MHP’deki artı AK Parti’deki milliyetçi oyların bir kısmını hedefleyecektir…

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldığı takdirde; Erdoğan’ın karşısına çıkacak olan ilk turun ikincisi olan aday etrafında bir blok, bir “karşıt cephe” oluşturmak suretiyle seçimi kazanma hesabı yapacaklardır.

Washington’a bağlı Komprador Burjuvazi ile Paralel’in 2019’daki Cumhurbaşkanlığı Seçimi planının bu minvalde seyredeceği anlaşılıyor.

*

Foreign Policy dergisinin, 2008 yılındaki “Dünyanın İlk 100 Entelektüeli” listesinde Fetullah Gülen Locaefendi de yer almıştı!

Derin Amerika’ya bağlı derginin yazarları arasındaki Edward Luttwak ise 15 Temmuz’daki darbe girişiminin başarısızlığını “Erdoğan’ın öldürülme-

mesine” bağlamıştı!

Cuntacıların “strateji eksikliğine” dikkat çekiyor; “Önce lider gözaltına alınmalı ve öldürülmeliydi” diyerek “eyvah” ediyordu!

Luttwak’ın 1969 yılında ABD’de yayınlanan “darbenin el kitabı” diye tanımlanabilecek bir kitabı vardır. Kitabın Türkçe çevirisi, 1996 yılında “Bir Uzmanın Gözüyle Darbe” adıyla Yaba Yayınları’ndan çıkmıştır.

*

ABD-NATO-FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe kalkışmasının ardından haftalarca “sesi soluğu çıkmayan” siyasetçi mi; Meral Akşener’den başkası değildir.

Sahi, neden acaba?

Bu sessizlik, derin bir hayal kırıklığının ürünüydü!

Akşener, 15 Temmuz 2016’nın hemen öncesinde her gittiği yerde mütemadiyen “Başbakan olacağım” diyordu!

Başbakan olamadı; şimdi de 2019’da “Cumhurbaşkanı olma” hayali kuruyor!

Bir an için, Meral Hanım’ın Cumhurbaşkanı seçildiğini varsayalım…

Mesela, FETÖ ile mücadele edecek midir?

Yoksa…

15 Temmuz’da ABD-NATO’nun hesabına Türkiye’yi işgale kalkışan FETÖ’yü “kurtarmaya” mı çalışacaktır?

Meral Hanım’ın, sadece darbe kalkışmasından sonraki derin sessizliği göz önünde bulundurulduğunda bile, işbu sorunun cevabı bellidir!

*

Vaktiyle, Meral Akşener “Hocaefendi’yi bir gün herkes anlayacak. Ne mutlu onu şimdiden anlayana…” demiştir!

Gülen’in dönemin Başbakanı Tansu Çiller’den “bakan yapılmasını istediği” DYP’li iki kadın milletvekilinden birisi Meral Akşener’dir.

Akşener, 8 Kasım 1996’da İçişleri Bakanı olmuştur.

Gülen bu tarihten yedi ay evvel (4 Nisan 1996) Fener Rum Patriği Bartholomeos ile (aslen Dimitris Arhondonis) ilk kez bir araya gelmişti. Görüşme, Polat Rönesans Otel’de yapılmıştı.

Bu görüşmenin gerçekleşmesinde; Alaeddin Kaya ile o dönemde Yeni Yüzyıl gazetesinde çalışan Aslı Aydıntaşbaş aracılık etmişlerdi.

Kapatılan Zaman’ın eski sahibi olan Kaya, günümüzde FETÖ’den tutukludur.

ABD’nin eski Başkan Yardımcısı Joe Biden ile “selfie” çektirdikten sonra; günümüzün Cumhuriyet yazarı Aslı’nın soyadı “Baydıntaşbaş” diye telaffuz ediliyor!

Aslında bir “Siyonist” olduğunu, Beyaz Saray’a vedasından kısa bir süre önce itiraf eden Mister Biden; Cumhuriyet’in eski genel yayın yönetmeni John Dündar için “Büyük Kahraman” demişti!

*

Obama’nın başkanlıktaki ilk döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan Hillary Clinton, altı yıl önce Türkiye’ye geldiği zaman (17 Temmuz 2011); İstanbul’da Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Meral Akşener ile ayrı ayrı görüşmüştü.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Bayan Clinton’ın görüşme talebini reddetmişti!

Hillary Clinton, İstanbul’da (Conrad Oteli’nde) Akşener ile yirmi dakikalık bir görüşme yapmıştı. Bu buluşmaya, ABD’nin o dönemde Ankara Büyükelçisi olan Ricciardone de katılmıştı.

Görüşmede Akşener’e eşlik eden ve sol yanında oturan kişi Ali Serim’di.

Dünya, ne kadar küçük! Serim’i, Patrik Bartholomeos’u ziyaretinden de hatırlıyoruz!

*

Fetullah Gülen, Bartholomeos’u çok sever!

Patrik mi; 1996 senesi bitmeden Locaefendi ile ikinci görüşmesini yapmıştı. İkinci buluşma geniş katılımlı bir “dinler arası diyalog” programıydı…

Orada, Patrik Bartholomeos kürsüye çıkmış ve “Sayın Hocamızla birbirimizi çok seviyoruz” demişti!

Yenişafak
26 Ağustos 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Asım

  27 Ağustos 2017 23:51
  1 0
  Aynen. Sevmediğim, hatta içimden sövdüğüm çok siyasetçi var ama nu kadın bana tiksinti veriyor. Neden hala fetö'den tutuklanmadı anlamıyorum. MHP kongresi 10 Temmuz 2016 idi ama bu kadın "15'İNDEN SONRA İŞLER DEĞİŞECEK" diye bağırıyordu. Sürekli Yurtta Sulh diyip duruyordu. ABD uşağı edep haya yoksunu Fetö'cü kadın. https://www.youtube.com/watch?v=Xvg9qkQpc1U Neden 11 Temmuz değilde 15 Temmuz. Bu hain içeri alınmalı. Midem kaldımıyor artık bunu görmeyi
 • Göktürkler 1

  27 Ağustos 2017 06:32
  2 0
  Bu kadin insanin midesini bulandiriyor
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;