GÜNCEL

Süleyman Özışık : Yine mi otel odası?..

Tarih
25 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

17/25 Aralık ve 15 Temmuz öncesi gizlice Amerika'ya gidip FETÖ mensupları ile bir otel odasında görüşürler.

HDP ile yapacakları ittifakın detaylarını belirlemek için gizlice bir otel odasında buluşurlar. 

"Seçimi kazanırsanız Erdoğan'ı yargılayacak mısınız?" diye soran Avrupa Birliği delegeleriyle otel odalarında gizlice görüşürler.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına soru soracak gazeteci ile otel odasında gizlice görüşürler. 

Nerede bir devlet düşmanı var ise, nerede bir mandacı var ise onlarla gizliden gizliye iş çevirirler. 

Ama...

Görüşmeleri deşifre olduğunda ve yakalandıklarında hiçbir şey olmamış gibi "Gizli değildi efendim. Gizli buluşma böyle mi olur?" diye pişkin pişkin konuşurlar.

Biliyorsunuz.

Önceki gün de IMF ile görüştüler. Yine gizli bir şekilde ve yine bir otel odasında. Olay medyaya yansıyınca görüşmeyi gerçekleştiren CHP'li Faik Öztrak, hepimizin ezbere bildiği o savunmayı bir kez daha yaptı.

imf toplaantı ile ilgili görsel sonucu"Gizli saklı bir görüşme yapmadık efendim. Ankara’da bilinen bir otelin lobisinde orada bulunan bir odada görüşme yaptık. Bu görüşmenin gizli olduğu nereden çıkarılıyor?" dedi.

Sonra da üste çıkmak için şu cümleyi kurdu:

"Sanki Uluslararası Para Fonunu bu ülkeye biz davet etmişiz gibi konuşuyorlar. Uluslararası Para Fonunu, Hazine ve Maliye Bakanlığı davet etti. Uluslararası Para Fonu yetkilileri hükûmetin yanında iş dünyasıyla, akademisyenlerle, muhalefet partileri ile de görüşür ve fikir alır. Bizimle yapılan görüşme de bu kapsamdadır. Kimse öküz altında buzağı aramasın."

Ben olayı tam olarak anlamadım!

Şimdi her fırsatta hükûmeti "IMF'nin kapısını çalacak" diye suçlayan CHP ve İYİ Parti yetkilileri, IMF'ye ekonominin durumunu rapor etmiş mi oluyor bu durumda?

Peki ama neden? 

Madem devletin IMF'ye gitmesini berbat bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz. O zaman neden IMF’yi ciddiye alıp rapor veriyorsunuz?

Kusura kalmayın ama siz kim oluyorsunuz da Türkiye'nin 50 yıl sonra yakasını kurtardığı bu mandacı gruba ülkenin gidişatı hakkında veriyorsunuz? Ya da IMF yetkilileri kim oluyor da 2013 yılı Gezi olaylarından bu yana ekonominin batması için uğraşan CHP’den Türkiye hakkında rapor istiyor? 

Hadi görüşmeniz normal bir durumdu diyelim.

Neden otel odalarında gizli görüşme gereği duyuyorsunuz? Fatih Altaylı'nın dediği gibi, Kolombiyalı uyuşturucu taciriyle görüşmüyorsunuz ya.

Niye bu gizem?

Efendim hükûmet çağırmışmış!

Tamam da bu davetten sizin de haberiniz olduğuna göre hükûmet gizli saklı çağırmamış. Türkiye'nin ekonomik durumu ile ilgili kendilerini dinlemek istemiş olabilirler. 

Gizli gizli de buluşmamış hükûmet yetkilileri...

Bir otel odasında fiskos yapmamış. Suçüstü yakalanıp "Biz gizli saklı buluşmadık efendim" diyen bir hükûmet yetkilisi var mı?

Yok!

E, o zaman hükûmetin bunları ülkeye davet etmesinin nesi kötü? "Biz davet etmedik ki hükûmet davet etti" diyerek hükûmeti suçluyorsunuz. Hadi diyelim ki hükûmet bu daveti yaparak suç işledi.

Siz niye bu suça ortak oluyorsunuz kardeşim?

Elinize "İşte yıllardır söylediğimiz şey buydu. Hükûmet IMF yetkilileri ile görüşüyor diyorduk da inanmıyordunuz. Bakın görüşüyorlar" diye muazzam bir imkân geçmiş. Bunu kullanmak yerine, hükûmeti suçladığınız şeyi niye kendiniz yapıyorsunuz?

Bir dönem Türkiye'nin ekonomisini yöneten Faik Öztrak diyor ki "Biz, ülke IMF'ye muhtaç olmasın, teslim olmasın diye IMF ile görüştük!"

Bu yaştan sonra hayatıma yeni bir fıkra daha girdi!

Demek ki 17/25 Aralık'tan ve 15 Temmuz'dan sonra FETÖ ile görüşmeleri de masum bir buluşmaymış. Bir daha darbeye muhtaç olmayalım diye gizlice görüşüyorlarmış!

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Oktay

    26 Eylül 2019 10:28
    0 0
    Çok sade ve anlaşılır bir şekilde gerçekleri ortaya koymuşsun uz ancak sizin gibi yazarları ne hikmetse ulusal kanal lara davet etmiyor lar nerede eveleyen geveleyen biri var hep. Onlar göz önünde..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;