GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Yeniden Süleymancılar Cemaati…

Tarih
09 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Seçim döneminde Süleymancılar olarak bilinen cemaati eleştiren bir yazı yazmıştım. 

Eleştirme nedenim, cemaatten birini arayan üst düzey bir ismin, "Eğer oyunu İyi Parti'ye vermezsen, öteki dünyada üstadımız gelip bunun hesabını sorar" demesiydi.

Okuyanlar hatırlayacaktır.

"Cemaatlere de cemaatlerin siyasi tercihlerine de karşı değilim. İsteyen cemaat, istediği partiye oy verebilir. Ama hiç bir cemaat, başka partiye oy vereceğini söyleyen mensubunu, cehennem ile, azap ile korkutamaz" demiştim o yazıda...

Dün internet gazetelerinde yeni bir ses kaydı yayınlandı.

Süleymancılar Cemaati adına yetkili biri, cemaate mensup olduğuna inandığı bir vatandaşı arıyor, keseceği kurbanlığı cemaate bağışlamasını istiyor.

Vatandaş da "Oyunuzu İyi Parti'ye veriyorsanız, kurbanlığı da Meral Akşener'den isteyin" diye kendisini tersliyor.

Vay sen misin bunu diyen?

Cemaat yetkilisi, karşısındaki adama başlıyor hakaret etmeye. "Aptal" diyerek başladığı konuşmasını, "Seni öteki alemde Tayyip mi kurtaracak?" sorusuyla devam ettiriyor.

Hakaret ettiği vatandaş, "Bizi elbette Allah kurtaracak" diye cevap verince bu kez lafı bir başka yere çekiyor, "Sen şeriatla mı yaşıyorsun?" diye soruyor.

Benim itiraz ettiğim nokta burası işte...

Beyefendi, Süleymancılar Cemaati'ne oy vermeyen vatandaşın, öteki alemde cehenneme gideceğini ima ediyor farkında mısınız? 

Ne demek "Seni Tayyip mi kurtaracak?"

Ne yani?

Eğer kurbanlığını Süleymancılar Cemaati'ne vermiş olsaydı, öteki alemde günahlarına rağmen cehennem ateşinden muaf mı olacaktı? Ya da Meral Akşener mi kendisini azaptan kurtaracaktı? 

Ve ne demek "Sen Türkiye'de şeriat hükümlerine göre mi yaşıyorsun?"

CHP ile bir olan Meral Akşener ülkeye şeriatı mı getirecekti ki ona oy vermek için seferber oldunuz? 

Sahi...

Recep Tayyip Erdoğan'da bulamayıp da Meral Akşener'de bu bulduğunuz dini değer neydi kardeşim? Anıtkabir'e gidip, "İmanımızı tazeledik" demesi mi? 

Yoksa tülbent müzesi açma sözü mü?

Söyleyin biz de bilelim...

Siz dini bir cemaat misiniz yoksa insanları kendi çıkarları için kullanan ve devlet içinde etkili olmaya çalışan bir yapı mısınız?

Dini bir cemaatseniz, işinizi yapın. 

İnsanlara Allah'ın emirlerini, Peygamber'in sünnetini ve dini İslam'ı öğretin. Ama bunu Allah için yapın.

Üç kuruş için yapmayın!

Ticari veya siyasi isteklerinize boyun eğmeyen insanları öteki alemle, cehennemle, azapla korkutmayın. 

Yaptığınız bu tür konuşmalarla İslam'a verdiğiniz zarar yetti artık. İnsanları cemaatlerden soğuttuğunuz yetti artık. 

Süleyman Hilmi Tunahan çok değerli bir alimdi. 

Bari onun kemiklerini sızlatmayın!..

Dipnot: Daha önce yazdığım yazıdan sonra arayan bazı cemaat mensupları, "Tepe yöneticilerinin bu olanlardan haberi yok. Bazı kişiler kendi insiyatifiyle böyle konuşmalar yapıyor" demişti. 

O zaman tepedeki yöneticiler, yazdığımız yazıların kendilerine dostane bir uyarı olduğunu farz eder de gereğini yapar inşallah! 

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ahmet

  18 Ocak 2019 08:05
  2 8
  Bnfe bu cemaate mensubum..fetonun en sevmedigi cemaatiz..size tek sunu soyleyim...ergenekon davasinin nasil olustugunu hatirlayin ve oyunu ona gore cozun..
 • KELOĞLAN

  16 Ağustos 2018 10:17
  5 19
  Bu ülkede o kadar gayrı meşru cemaat ve terör örgütü varken niye süleymancılara düşman oldun anlamadım SÜLEYMAN KARDEŞ
 • Ahmet

  12 Ağustos 2018 00:51
  5 15
  Nerden yola çıkarak ne hükümler veriyorsunuz. Azıcık insaflı olun. Kimi ne ile sucladiginiza dikkat edin. Kim olduğu belli olmayan cahil, ağzı bozuk bir adam bir şey söylemiş, onunla Türkiye'de ve dünyada İslama hayatı öneme sahip hizmetlerde bulunan insanları tahkir ediyorsunuz. Onların gerçekten kim olduğunu bilmek istiyorsanız, oturduğunuz yerden hüküm vermeyin. Gidin yurtlarını gezin, hizmetlerini görün. Yuzyuze görüşün. Araştırmacı gazetecilik bunu gerektirir değil mi?
 • senin dedin ne

  10 Ağustos 2018 15:46
  7 26
  zinayı Süleymancılar sebest bıraktı domuz etini Süleymancılar serbest bıraktı tekir dağda 2 olan rakı fabrikasını Süleymancılar 2 den 7 ye çıkardı caferilik diye bir mezhebi Süleymancılar meşrulaştırdı şuan ahlaksızlıklar aldı başını gidiyor(özellikle imam hatiplerde) bunca rüşvet hırsızlık ın sebebi Süleymancılar Habur faciasının sebebi Süleymancılar dolar 6 lirayı geçti sebei Süleymancılar ülkeye Suriyelileri doldurup 32 milyar doları Suriyelilere dağıtan Süleymancılar
 • yavuz

  10 Ağustos 2018 14:37
  14 11
  Bu cemaati yakından tanıdım bunların işi gücü para toplamak kermez yapmak ve kurban etinden kasayı doldurmak yetiştirdikleri talebelerden bir tanesi Özbek asıllı apartmanımızda kiracı olarak kaldı tüm yardımları aldı ama cıkarken gizli cıkmaya kalktı ve 3 tane aydat borcunu vermedi .Bunların yetiştirdikleri talebeler böyle işte tabiki istisnalar kaideyi bozmaş
 • HAK DAVA

  09 Ağustos 2018 18:56
  14 7
  BU MİLLET ADAM OLMAZ KARDEŞİM BU DOMUZLAR SÜRÜSÜNÜN KELELSİ ALINMALI YENİ ASYA YAHUDİ KOMİTESİ KAFİRLER SÜRÜSÜDE BUNLARLA AYNI KAFADA ZATEN BU CEHENNEM KÖPEKELRİNİN KELLESİ KESİNLİKLE ALINMALI ELİN KAFİRİNİN VEREMEDİĞİ ZARARI BU MÜSLÜMAN VE CEMAAT SIFATI İLE GEÇİNEN KÖPEKELR VERİYOR İSLAMA BUNLAR DİNİN TÜCCARI BAŞKA BİŞEY DEĞİLLER.
 • Dürbünlü

  09 Ağustos 2018 17:56
  8 32
  Beyefendi sen kendi işine bak,İnsanları rencide edipte eline ne geçecek.? Sen yazdın diye ne değişecek,Bu mübarek insanlar 15 sene öncede vardı,95 sene öncede vardı.Sen yardım etmesen ne olur.bu hizmetler dururmu.?Sana veya ülkemize bu toplumun şimdiye kadar ne zararı oldu..? Bu toplum kime oy verecegini birilerinemi soracaktı..? Herkes işine baksın.bu işlere herkesin aklı ermez..Demokrasilerde insanlar istedigine oy verirler.ülkemiz demokratik laik bir ülkedir.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;