GÜNCEL

Süleyman Özışık : Yeni bir kumpas mı?

Tarih
02 Mayıs 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Son dönemlerde Fetö'ye yönelik yapılan operasyonlar sonrası Türkiye'nin dört bir yanından isyan sesleri yükselmeye başladı.


Fetöcü olmadığını, aksine Fetö mağduru olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla...

Her gün yüzlerce mesaj geliyor.

Örgüt mensupların süreci sulandırmak için mağdur rolüne soyunduğunu bildiğim için ihraç edilen herkesin masum olduğunu iddia edecek değilim. 

Ancak birilerinin bilerek ve isteyerek masum insanları "Fetö torbası"na attığı konusunda ciddi endişelerim var.

Neden böyle düşündüğümü anlatayım. 

Ergenekon ve Balyoz operasyonları başladığında, darbecilerden hesap sorulacağı umuduyla yapılan operasyonlara destek verdik.

Ancak zaman ilerledikçe, Fetö terör örgütü kendisine engel gördüğü herkesi "Ergenekon Torbası"na atıp demir parmaklıkların ardına gönderdi. 

Sonrasını hatırlayın...

Fetö'nün içeri attığı bazı isimler Anayasa Mahkemesi'ne ve Yargıtay'a başvuruda bulundu. Başvuru sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kumpas kurulduğuna hükmedildi. Bu karar, masumlarla birlikte darbecilerin de elini kolunu sallayarak hapisten çıkmalarına neden oldu. 

Şimdiye dönecek olursak...

Sanki aynı süreci yeniden yaşıyor gibiyiz. 

Birileri, Fetö ile mücadale adı altında kişisel hesaplaşma adına masum insanları "Fetöcü" diyerek ya ihraç ettiriyor, ya da demir parmaklıkların arkasına attırıyor. 

İsyan ve itirazlar yükseldikçe, sürecin bir kez daha, tıpkı Fetö döneminde olduğu gibi sulandırılmaya çalışıldığı görülüyor. Bunun da bizzat Fetö'ye mensup kişiler tarafından yapıldığı şüphesi uyanıyor.

Neden mi?

Çok basit...

Fetö terör örgütü, bizzat kendisinin sulandırdığı Ergenekon ve Balyoz operasyonları sonucunda içeri attığı herkesin tek tek dışarı çıktığını yaşayarak gördü. 

Hedef, aynı taktiği uygulamak. Amaç, günün birinde tıpkı Ergenekoncular gibi ellerini kollarını sallayarak cezaevinden çıkmak!

Bunun için davayı olabildiğince sulandırmaları, suçluların yanına masumları eklemeleri gerekiyor.

Ve bu konuda hiç sıkıntı yaşamıyorlar. 

Çünkü ihraç edilenler listesine eklenenlerden bazıları masum olduklarını delillerle ispatlıyor.

İhraç edilenler arasında 15 Temmuz gecesi yaralanan gaziler var. Genelkurmay'ın önünde darbecilerle çatışanlar var. Darbeciler tarafından araçları delik deşik edilenler var. Tankların önünde görüntüsü olarlar var. 

Hepsi görüntülerde mevcut...

Ve kimileri sadece birilerinin iddiası üzerine ihraç edilip hapse atılmış. Ortada Fetöcü olduklarına dair 16 kriterden bir tanesi dahi yok.

Bir örnek...

Kars Kafkas Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlisi Muhammed Şakiroğlu'nun darbe gecesi darbelicelere karşı direndiğine şahitlik edecek onlarca isim var. 

Fetö ile bağlantısı olduğunu gösteren tek bir belge bilgi yok. Sadece görevli olduğu üniversitede kendisini makam mevki kavgasından ötürü istemeyen bazı isimler tarafından ihbar edilmiş. 

Kars Cumhuriyet Başsavcısı bu ihbar üzerine Üniversite'ye Şakiroğlu'nun açığa alınması ve adının Fetöcü listesine kaydedilmesi için talimat vermiş. 

Rektörlük, MİT veyahut Emniyet İstihbarat'tan gelen belgeleri isteyince Başsavcı, "Siz ismini ekleyin, ben belgeyi size sonra göndereceğim" demiş. Şakiroğlu, ismi listeye eklendikten sonra Başsavcı tarafından sorgulanıp hapse atılmış. 

Ancak tuhaf olan şu ki Başsavcı, MİT ve Emniyet İstihbarat'tan kendisine geldiğini iddia ettiği belgeleri aylardır rektörlüğe göndermiyor. 

Neden?

Çünkü ortada böyle bir belge yok! 

Muhammed Şakiroğlu hakkında tek bir kriter, tek bir belge olmamasına rağmen aylardır hapiste ve sesini kimse duymuyor.

Bir başka örnek...

Abdurrahman Demirtaş Fetöcü olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde ihraç edilmiş. 

Ancak bana gönderilen belgeler tam tersini söylüyor. 

Şöyle ki...

Demirtaş 17/25 Aralık'ta Fetullah Gülen örgütüne yönelik ağır hakaretler içeren paylaşımlar yapmış. 

Yetinmemiş, 15 Temmuz darbesinde arabasıyla Genelkurmay'ın önüne gitmiş, arabası darbeciler tarafından kurşun yağmuruna tutulmuş. 

Kendisi yaralanmış. 

Hepsinin görüntüsü mevcut ama Abdurrahman Demirtaş ihraç edilenler arasında...

Elimde buna benzer sayısız belge var. Umudum, Başbakan Binali Yıldırım'ın kurulacağını müjdelediği 7 kişilik komisyonun bir an önce kurulması ve masumlara kendilerini aklama imkanı verilmesi...

Çünkü sürecin bu şekilde devam etmesi, en çok Fetö terör örgütünü sevindirip umutlandırıyor. 

internethaber
22 Mayıs 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • İHSAN EMRE

  05 Mayıs 2017 17:23
  0 0
  SEVGİLİ ÖZIŞIK İHRAÇ EDERKEN İKİ KİŞİ ŞAHİTLİK ETSELER HEMEN İHRAÇ EDİYORLAR AMA SUÇSUZLULUĞU İSPAT EDİLEN VEYA SUÇLU OLDUĞU İSPATLANAMAYANLAR ÇABUCAK İADE EDİLMİYOR. GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR. VEYA FETÖCÜLER KENDİNİ MASUM OLANLARDAN DAHA İYİ İFADEB EDİYORLAR. HEM VURUYORLAR HEM DE BAĞIRIYORLAR.
 • ihsan 02

  03 Mayıs 2017 17:07
  0 0
  Hukuk yollarını kapatıp kurulacak OHAL komisyonuna yönlendirme yapılıyor. O komisyonun da nasıl hareket edeceği belli değil, kurulması bile 5-6 aydan uzun süren bir komisyonun ne kadar sağlıklı ve hızlı çalışacağı benim için büyük sorun. Sabredin adalet er geç tecelli eder deniliyor. Sabretmesine edelim de NEDEN Size ve sizin gibi ses getirebilecek yazar, bürokrat, vekil vs. kimselere ulaşanlar kısmen daha şanslı ama benim gibi etkili hiç bir tanıdığı olmayan sıradan vatandaşlar ne yapsın.
 • ihsan 03

  03 Mayıs 2017 17:03
  0 0
  Çareyi sizin gibi yazarlara yazı yazmakta buluyorum. Ama onlardan da bir ses çıkmıyor. Umarım bu yorumu siz okursunuz ve bana geri dönüş yaparsınız. En zaından ciddiye alıp okuduğunuzu, sesimi duyduğunuzu anlarım. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim aşağıda ve özelden telefonumu verebilirim. [email protected] SON
 • ihsan 03

  03 Mayıs 2017 17:02
  0 0
  Hakkımı hukuken aramaya çalışıyorum. Mahkemeler başvurumu ciddiye almıyor. Ne zaman ciddiye alınıp hakkımızda sonuç verecekleri meçhul. Ben kime gideyim şimdi. Yetkililer adeta duymuyorlar beni ve benim söylediklerimi. Bir vatandaş olarak haksızlığa uğradığımı söylüyorum. Ama kimseye anlatamıyorum. DEVAMI VAR
 • ihsan 01

  03 Mayıs 2017 16:56
  0 0
  Sayın Özışık bende bir üniversitede öğretim üyesi iken ihraç edildim. Yazdıklarınıza katılıyorum. Bizim üniversitemizde de benzer durumlar var. Örneğin ben 2-3 kişinin belgesiz, asılsız yalan ve iftiralarına istinaden tamamen tanık ifadelerine göre ihraç edildim. İhraç edildikten sonra rutin uygulama gereği emniyete ifade vermeye gittim.Hakkımda MİT, emniyet vs. hiç bir olumsuz veri yok. Ama ben ihraç edildim. Mahkemeye başvurdum. İncelenmeden ret kararı verdiler. Devamı var
 • İzya

  02 Mayıs 2017 21:02
  5 0
  Ak Partiliyim, Cumhurbaşkanımızın destekçisiyim. 4 yıldır Fetö ye karşı mücadele vermiş birisiyim. Birisinin sohbete gittigımi soylemesiyle açığa alındım ve ihraç edildim. 16 kriter diye bir uygulama yok. Siyasilerin söyledikleri ile uygulamanın alakası yok. Magduriyetler istisna değil. Binlerce belki onbinlerce. Destek verdigimiz iktidarın bizi İşimizden etmesini ve terör örgütü üyeliğinden ihraç edilmeyi kaldiramiyorum. Aslında süreci tam da Fetö nun istediği şekilde yurutuyorlar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;