GÜNCEL

Süleyman Özışık : Yeni bir darbe girişimi olabilir mi?

Tarih
05 Haziran 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Dünyanın öteki ucundan fısıldayan hain, vazgeçmediğini ve kolay kolay vazgeçmeyeceğini fısıldıyor. Geride kalan zaman içinde ne yapacağını, bize en iyi nasıl ihanet edeceğini düşünmüş ve planlamış olmalı. 


Bir şeyleri ele geçirme derdiyle sebep olduğu yıkım umurunda değil.

Katillere ve hainlere özgü ifadesiyle daha çok kan, daha çok can, daha çok kurban istediğini her fırsatta belli ediyor. 

Gerek kendisinin, gerekse sapkın müritlerinin yaptığı açıklamalara bakılırsa yeni bir darbe hazırlığı yapıyor.

Yunanistan'a kaçan haşhaşilerin dinlemeye takılan açıklamalarını duymuşsunuzdur. Kendi aralarında yeni darbenin tarihini konuşuyor, "Ramazan Bayramı'nı kimin kutlayacağını göreceğiz" diyorlar.

Olanları günlerdir kafamda tekrar tekrar kuruyor, "Böyle bir şeye cüret edebilirler mi?" diye soruyorum.

15 Temmuz'daki zaferin coşturduğu duygularım, "Cesaret edemezler" diyor. Ama aklımın mantıklı tarafı, bu işin ihmale gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü bugüne kadar hep ihmal noktasından vurulduk. Ne zaman ki "Aman canııım bişeycik olmaz" dediysek, işte o zaman darbeyi yedik.

Tıpkı 15 Temmuz öncesinde olduğu gibi...

Yıllar boyu dilden dile yayılan "Darbe olacak" söylentilerini, "Yok daha neler!" diyerek geçiştirdik ve önlem almayı ihmal ettik. Fetullah Gülen isimli hain, bu ihmal sayesinde daha önce hiç görmediğimiz bir fırtınayı kapımıza getirdi..

Bir kez daha ihmalkar davranamayız. 

Davranamayız; çünkü bu darbenin tek planlayıcısı Fetö değil. Onların arkasında, gittikleri her yeri cehennem topuna çeviren, küresel güçteki dünya barbarı var. 

Davranamayız çünkü; çevremizde hala, zamanı geldiğinde ülkesinin istikbalini belirli bir çıkar karşılığında bu barbarlara satacak çok sayıda hain var.

Gerçek tehlikeyi ardımızda bıraktığımız doğru ancak en tehlikeli olan da bu!

Çünkü duraksadığımız, yavaşladığımız ve tedbirsiz davrandığımız an sırtımızdan vurulma ihtimalimiz eskisine oranla çok daha fazla...

Gereksiz yere korku salmak, endişe yaymak niyetinde değilim. 

Lakin, Fetullah Gülen'e baktığımda, yüzünde nefretin dans ettiğini görüyorum. Bu işin peşini bırakmaya niyetinin olmadığına dair ifadeyi seyrediyorum. 

Gözleri, bir sırrı saklamakta güçlük çekiyormuş gibi bakıyor. Sanki işi zamana yayıyormuş gibi, bu kez tek hamlede başarılı olmak istiyormuş gibi davranıyor.

"Sevincin yerini bir kez daha dehşet almasın" uyarısında bulunmak adına yazıyorum. Hayatını, böyle anlara hazırlanarak geçiren bir hainin boş durmayacağını hatırlatmak adına yazıyorum. 

Bizler, kaderin rastgele bir araya getirdiği insanlar değiliz.Biz, doğduğu andan itibaren kaderi birbirine mühürlenmiş insanlarız. Bu devirde ve bu tarihte ve bu toprak parçası üzerinde birlikte yaşamamız, birlikte çarpışmamız asla tesadüf değil. 

Çünkü bizler, bu ülkeye yapılan ihanetin yaşayan tanıklarıyız.

15 Temmuz'da bizi hafife alanlara en ibretlik cezayı kestik. Bir hainin masasındaki artıklara konabilmek için ülkesini ve insanını satan hainlerden olmadık. 

Yaşadığımız acı, hayatımız boyunca hissettiğimiz tüm acılardan daha kötü oldu. 

Aynı şeylerin bir daha yaşanmaması adına...

Tam da başardığımızı düşünürken, basit bir ihmal yüzünden elimizdekileri kaybetmemek adına...

"Okçular Tepesi"nin boş bırakılmaması gerektiğini hatırlatmak adına uyarıyorum: 

Hayatımızın en güzel anlarını alıp, korkunç bir kabusa çevirmeye çalışanlara fırsat vermemek için uyanık olma vaktidir!

internethaber
5 Haziran 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Aaaa

    06 Haziran 2017 14:41
    0 0
    Çok doğru diyorsun Süleyman bey, Rabbim onlara firsat vermesin. kendi hilelerinin altında kalırlar inşallah. Allah doğrudan yanadır hiç haberimiz yokken bizleri koruyan Rabbim bu milleti yine korur. Zalimler için yaşasın cehennem. ALLAH'IN dediği olur. Vatan ve milletimiz Allah'a emanet olsun.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;