SİYASET

Süleyman Özışık : Uzun adam out, İnce adam in!

Tarih
26 Ağustos 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
26 Ağustos 2014...

Erdoğan'ın Başbakanlık için tercihini Davutoğlu'ndan yana kullanmasına en fazla itiraz eden isimler kimler?

Kemal Kılıçdaroğlu ile Devlet Bahçeli...

Erdoğan memnun, parti teşkilatları memnun, AK Parti seçmeni memnun ama, bizimkiler üzgün!

Neden?

Ahmet Davutoğlu yanlış tercihmiş de ondan! Hayır anlamıyorum yani kendi isimlerinin açıklanmasını falan mı bekliyorlardı.

Davutoğlu'nun yanlış tercih olarak yorumlamalarının nedeni ne?

Onun sayesinde bütün komşularımızla düşman olmuşuz da ondan! Düşman olduğumuzu söyledikleri komşular da İsrail, Suriye ve Mısır.

Filistinlileri katleden Netanyahu ile kendi halkını çoluk çocuk demeden katleden Esad ve Sisi ile dost olsak, Davutoğlu en doğru bir tercih olacaktı herhalde onlar için...

Bunu saçmalayanların partisi 15 yılda 12 seçim kaybetmiş. Kendileri partileri için yanlış tercih değil ama, Davutoğlu yanlış tercih!  Kafa böyle çalıştıkça değil Davutoğlu'nu, herhangi bir tavuğun oğlunu aday göster, yine yüzde 50 alır!

Hele Kılıçdaroğlu'nun durumu tam komedi...

CHP'nin tüm ağır topları kendisi için, "Seni tercih ederek büyük yanlış yaptık" diye bağırırken, bizimki Davutoğlu'nu beğenmiyor.

Gerçi Kılıçdaroğlu'na "Yanlış tercih"diyenlerin de ondan aşağı kalır bir tarafları yok. ? En güçlü adaylardan Muharrem İnce'yi dinledim dün.

Nakledeceğim şu sözler bizzat kendisine aittir:

"Ben bu ampülü söndürürüm. AKP'nin başında uzun bir adam vardı, bizdeki biraz daha kısaydı. Şimdi AKP'nin başında kısa bir adam var, CHP'nin başına da uzunu gelsin. Önce 2015'te kısasını indireyim, sonra uzununu indireyim, ikisini birden indireceğim."

Dikkat buyurun!

Erdoğan uzunmuş diye kendisini indirememişler. Şimdi Davutoğlu isimli kısa adam gelince kolaylıkla indirecekmiş. Muhteremi dinleyenler, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı koltuklarını mezurayla ölçüp veriyorlar sanacak!

İktidara gidecek yolu nasıl da çabuk bulmuş! Uzun gitti kısa geldi, CHP'ye uzunu seçin kısayı gönderin. Bahçeli'nin hesabı gibi, 40 yapar ve alın size, CHP iktidar!

Muharrem İnce'nin iddialı sözleri bununla kalmıyor. Kılıçdaroğlu'na sinirlenmiş, termik santral gibi kendi kendine nasıl elektrik üretiyor anlatamam.

Tam bir voltran oluşturmuş anlayacağınız!

Diyor ki, "Ben milletvekili hayali kurmuyorum. Ben bu ülkede başbakanlık hayali kuruyorum!.."

Ben de şahsen uzun yıllar bakanlık hayali kurdum ama bir halt olamadım. Onunki de öyle bir hayal işte. Hayal çünkü; bu millet kendilerinin istediği cahillik barajını aşalı seneler oldu.

Devleti yönetmek boy ile olsaydı, tüm basketbolcularımız sırasıyla bakan olur dururdu. Başbakanlık hayali kuran adam, Erdoğan'ın uzun olduğu için oy aldığına, Davutoğlu'nun ise kısa olduğu için seçimi kaybedeceğine inanıyor, inanabiliyor musunuz?

Adamın kafası karışmış, mürettebatla iletişimi kesmiş garibim! Daha Kemal Kılıçdaroğlu'nu indirip indiremeyeceği belli değilken, hem başbakanı hem de cumhurbaşkanını devirecek. Çünkü boyu uzun!

Boyu uzun ama milleti tanımıyor, anlamıyor.

Menderes orta boyluydu, Özal kısacıktı. Erdoğan uzun boyluydu, Davutoğlu kısa boylu. Ama bu millet, boyuna bakmadan 50 yıldır her kalıptan büyük adamlar çıkarmayı başardı..

Ah be Muharrem bey!...

Bu millet artık adama değil, davaya ve dava adamına oy veriyor siz bunu hala anlamadıysanız, korkarım ki önümüzdeki ilk  seçimde yine  hezimet yaşayacaksınız. Millet sizi bu kez de Ahmet Davutoğlu ile yenecek, bunun bir şahıs ve boy meselesi olmadığını birkez daha kafanıza vura vura gösterecek.

Bundan kaçarınız yok!


İnternethaber

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;