SİYASET

Süleyman Özışık : Susan mağdurlar, bağıran hırsızlar!

Tarih
09 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bin defa söyledim, bir defa daha söyleyeceğim. 

YSK'nın aldığı karar doğru bir karardı zira AK Parti'nin sunduğu belgeler, seçimlerde Cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlığının ve usulsüzlüğünün yapıldığını belgeliyordu.

Pek çok televizyon kanalında ve gazetede bu belgelerin detaylarını izleyip okuduk. Binali Yıldırım'ın aldığı oyların bazı ilçelerde başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere diğer adaylara yazıldığı yüzlerce ıslak imzalı belgede tespit edildi.

Seçimde sandık başında bulunması yasak olan 19 bin kişinin görev yaptığı isim isim belgelendi. İstanbul'un sadece 4 ilçesinde yapılan yeniden sayımda Binali Yıldırım'a verilen oyların haksız ve yersiz şekilde geçersiz sayıldığı görüldü. İstanbul’un sadece yüzde 10'unda yeniden sayılan oy sayımı sonucunda Binali Yıldırım'a 17 bin oy eklemesi yapıldı.

Geldiğimiz noktada, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki oy farkı, mikroskop ile görülebilecek bir seviyeye indi.

Böylesine büyük şaibelerin yaşandığı ve böylesine az bir farkın olduğu bir seçimi bir şey yokmuş gibi kabul etmek mümkün değildi.

Şimdi iptal kararı sonrası gelen tepkilere bakıyorum. Hırsızlıkla suçlananlar ve hatta hırsızlığı belgelenenler, yaptığı açıklamalarla ortalığı birbirine katıyor.

Kimin ne söylediğine tek tek göz atacak olursak...

Kararın açıklanmasının ardından, yolsuzluğun görülmemesini isteyen CHP'liler İstanbul'un pek çok ilçesinde balkonlara çıktı, tencere tava eylemi yaptı.

Bazı ilçelerde kimi gazeteci, sanatçı ve siyasetçilerin da kışkırtması sonucu Ekrem İmamoğlu'na oy veren insanlar sokağa çıktı, yürüyüş eylemleri yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin yenilenmesi yönünde karar veren YSK üyelerinin isimleri Meclis'teki toplantıda tek tek açıklayarak "Bunlar YSK içindeki çetedir" dedi ve onları hedef hâline getirdi.

İYİ Parti lideri Akşener, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin yenilenmesi kararıyla, millet iradesinin çiğnendiğini belitti, YSK üyelerine "Zorbalar" yakıştırması yaptı.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necdet Gökçınar “Ben hazırım, partimin kararını bekliyorum” diyerek Ekrem İmamoğlu lehine seçimden çekilebileceğini söyledi.

HDP'den "Yüksek Seçim Kurulu hukuku çiğneyerek, kendini inkâr ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır" açıklaması geldi.

Sanatçı Athena Gökhan "10 Kasım 1938'den bu yana ilk defa bir siyasi; duruşu, doğruluğu ve ileri görüşü ile Atatürk'ten sonraki sancağı eline almıştır! Dönemler şartlarına göre değerlendirilir! Benim için ilkelerini benimseyişi, edebi ve kucaklaması ile bugünün Atatürk'üdür kendisi!" dedi.

Sol görüşlü yazılarıyla bilinen Nihat Genç "İmamoğlu'ndan bir Menderes oluştururlar” dedi.

İş dünyasından TÜSİAD, hiç ara vermeden "Seçimlerin yenilenmesinden dolayı kaygılı olduğunu" duyurdu. İş dünyasının en tıfıl insanları bile Ekrem İmamoğlu'na haksızlık yapıldığını söyledi. 

Bergüzar Korel'inden Şahan Gökbakar'ına, şarkıcısından türkücüsüne, yönetmeninden figüranına varıncaya kadar herkes ama herkes bir şeyler söyledi.

Tekrar altını çizerek söylüyorum. Bütün bu açıklamaları, seçime şaibe bulaştırmış ittifakın yandaşları yaptı.

Peki seçimde oyları çalınan Cumhur İttifakı'nı destekleyen sanatçılar ne yaptı dersiniz?

Hiç!
Evet, hiç!
Bir teki bile "Durun yahu, ortada büyük bir hırsızlık ve yolsuzluk var. Seçimlerin yenilenmesi doğru bir karardır" demedi, diyemedi.
Resepsiyonlarda, özel davetlerde boy göstermeye gelince fotoğraf kadrajına girmek için birbirini ezen bu tayfadan bir tek kişi bile omurgalı duruş sergileyemedi. 
Gazeteciler?
Bugüne kadar AK Parti'yi destekliyormuş gibi davranarak makam ve mevki sahibi olan kimi gazeteciler bir kez daha "mış" gibi davranarak sözde destek mesajları attı. Ama aynı gazeteciler kapalı kapılar ardında ya da dost sohbetlerinde, kaypaklık yapıp tam aksi yönde konuştu. 
İş dünyası mı?
AK Parti'den ihale alan, AK Parti döneminde zenginliğine zenginlik katan devasa şirketlerin patronları âdeta teneşir uykusundaymış gibi davrandı.
Attıkları tek mesaj, yaptıkları tek yorum yok. 
Bir teki bile çıkıp "Bize demokrasi masalı okuyanlar, hukuk dersi vermeye çalışanlar 27 Nisan muhtırasında, 367 garabetinde, AK Parti kapatma davasında, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz kanlı darbe ve işgal girişiminde neredeydi?" diye soramadı. 
Zaman zaman AK Parti'nin neden kaybettiğini konuşuyoruz ya hani!
İşte bundan dolayı kaybediyor. Partinin sadece nimetlerinden yararlanan ama kahır zamanlarında ortadan kaybolanların baş tacı edilmesinden dolayı kaybediyor. 
AK Parti'nin yeniden eski günlere dönebilmesi için bu yiyici ve faydasız tayfadan kurtulması gerekiyor. 
Ebu Müslim Horasani ne demişti, tekrar hatırlayalım;
"Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşmanları asla dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dostlar zamanla düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu” demişti.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • cafer

  12 Mayıs 2019 12:49
  3 0
  Belediye meclisindekilere kızıp İstanbul'u 5 seneliğine malum zihniyete teslim etmek nasıl bir anlayıştır Reisci Kul Hakkı?
 • Aydın

  12 Mayıs 2019 12:20
  1 0
  Kul Hakkı rumuzuyla yazan, aklıma vaktiyle ortaya çıkmış olan, sonradan CHP'li olduğu öğrenilen sahte iman karısını getirdi nedense?
 • Mevlüt

  12 Mayıs 2019 12:13
  1 0
  Kul Hakkı yorumunu okuyunca gözlerim yaşardı! Maşallah ne hakkaniyetliymişsin. Artık hakkaniyetli herkes de fikir değiştirip oyunu senin önerdiğini HDP destekli adaya verir😂 gözün arkada kalmasın...
 • Murat

  12 Mayıs 2019 12:06
  0 0
  TÜSİAD'a kaygılı değil, saygılı olmak düşer. Athena Atatürk'ün üzerine haksızlık etmiyor mu? Necdet Gökçınar bey, sakın çekilme, belki kazanırsın...
 • Kul Hakkı

  10 Mayıs 2019 09:58
  2 8
  Hocam ölümüne Reisçiyim, ölümüne de hak hukukçuyum.Belediye meclisinde palazlanmış üç beş yalakanın, Reis'in işe yaramayan oğlunun, Allah'ı bırakıp gücü Rab edinen tahrikatların iplikleri pazara çıkacak diye, hak yenmemeli be şıhım.Süleyman Bey sen vicdanlı adamsın ,lütfen vicdanınla yaz bazı yazıları.Ben oyumu İmamoğluna vericem.Sevdiğimden değil adaletten vericem.
 • mehmet

  09 Mayıs 2019 14:37
  8 0
  gezi kafalı tiyatrocular yine ,bir araya gelmiş
 • Osman Emral 8

  09 Mayıs 2019 12:26
  1 5
  Ağıza alınmayacak galiz küfürler eden, Türk Bayrağına dil uzatan, Türk Milli Mücadelesinde Yunan galip gelseydi bundan iyi idi diyecek kadar alçalan bir şahsiyeti baştacı etmek te ayrı bir garabettir ve bu milletin kahir ekseriyeti tarafından tasvip edilmemektedir. Tamam CHP den bu ülkeye hiç bir fayda gelmemiştir de be kardeşim bunların bu ülkenin sosyal dokusuna kastı nedir. Bu ülkede AKP li olmayanlar o.. çocuğu müdür.
 • Osman Emral 7

  09 Mayıs 2019 12:19
  1 4
  Sayın Özışık, yazılarınızı genelde beğenerek takip ederim ama biz aptal değiliz. Külfeti paylaşıyorsak nimeti de eşit paylaşmak hakkımızdır. Sizce bu konuda adalet var mı. Bu arada bir süre önce gazetenizde bir takım dini şahsiyetleri tefrik eden bir yazı vardı. Modernistler kafirdir anlamına gelen saçma sapan bir yazı. Kimin ne olduğunu Allah daha iyi bilir. Özellikle sizden ve sizin gibi 2 3 kişiden bu yazıya tepki beklerdim. Bu cümleden olmak üzere, bu ülkenin milli liderine ve milli şairine
 • Osman Emral 5

  09 Mayıs 2019 12:10
  3 2
  Bakıyoruz. Bosna savaşını hatırlayın. Boşnaklar vatanını bırakıp kaçtı mı. Hadi ülkemize kabul ettik bunları kamplarda tutmak daha doğru olmazmiydi. Yahu bayramda ülkesine gidebilen adam bir daha geri kabul edilir mi. Utanmadan burayı da beğenmiyorlar. Bırakın çok istedikleri Avrupaya gitsinler. Bütün bunların müsebbibi hükümet ve vatandaş bunları görüyor. Bazılarının sandığı gibi bu millet göbeğini kaşınıyor.
 • HAK DAVA

  09 Mayıs 2019 12:10
  10 0
  HAK VE HAKİKAT YOLUNDA DAİMA GİDECEĞİZ ULAN DİNSİZE KAFİRE ASKER VE POLİS KATİLLERİNE OY VERENLERİDE BU KADAR İNCE ELEYİP SIK DOKUSANIZYA SİZ AK PARTİ İÇİNDEKİ ÇAKALLARI SÖYLÜYORSUNUZDA CHP-HDP-İYİ-SAADET GİBİ BU ÜLKE İÇİN ULUSAL GÜVENLİK SORUNU OLAN SÖZDE SİYASİ PARTİ GÖRÜNÜMLÜ AMA HAKİKATTA CIA AJANLARI İLE DOLU BU AMERİKAN PROJELERİNİ NEDEN YAZMIYORSUNUZ..
 • Osman Emral 4

  09 Mayıs 2019 12:04
  4 4
  Yani devletimizin şiddetli bir cemaat ve tarikat tehlikesi altında olduğunu görmez misiniz. Yoksa görürsünüz de siz de mi onlardansınız. Siz FETO konusunda bizden çok daha fazla bilgi sahibisiniz. Ama lütfen aklımızla dalga geçmeyin. Bize ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiği uyguluyorlar. Ülkemize 4 milyon Suriyeli geldi. Hastanelerden ücretsiz hizmet alıyor, benim vatandaşım ilaca para ödüyor. Hasta, yaşlı, kadın , çocuk bunlara lafınız yok. Peki bu ülkesini bırakıp kaçan soysuzlara neden
 • Osman Emral 3

  09 Mayıs 2019 11:55
  2 5
  Pakdemirli'nin abisi nerde, ya da Kavakçılarla ilgili ne demek istersiniz. Ya Şaban Dişli ile ilgili. Siz kendiniz bu konuda muzdariptiniz, mağduriyetleri dillendiriyordunuz haklı olarak.Sn Şamil Tayyar,ı topun ağzına koymuşlardı. Hasılı dün FETO kandırmıştı, bu gün devlet organları tarikat ve cemaatlerin tasallutu altında. Yarın bir gün bir şeyh çıkıp müritlerine derse ki sabah yönetime el koyacağız, hangi mürit şeyhine karşı çıkabilir
 • Osman Emral

  09 Mayıs 2019 11:47
  2 5
  Evet, adaletten ayrılmayın diyor Rabbimiz. Diğer taraftan AK Parti devri iktidarında zengin olanları siz söylüyorsunuz. Yanı ülkenin soyulmasına müsaade edilmişleri. Hani ülkeyi soydurmayacaklardı. Ben de şunu ilave edeyim. Bu ülkede kamu kurum ve kuruluşlarında Akparti sendikasına üye olmayan bir Allah'ın kulu idari göreve getirilmedi ve bunların kahir ekseriyeti muhalefet etmekte. Daha dün FETO bizi kandırdı dediler, örnek çok fazla ama örneğin Bülent Arınç'ın oğlu milletvekili,i
 • Osman Emral

  09 Mayıs 2019 11:37
  3 8
  Ne desinler sayın Özışık. Seçimde bir şekilde kanunsuzluk olduğu kanaatine ben de katılıyorum. Ama aynı kanunsuzlukla ortaya çıkan sonucun üçünü kabul edip birini kabul etmemeyi nasıl izah edeceğiz. Kaldı ki şayet Sayın Yıldırım kazansaydı çıkıp burada kanun çiğnenmiştir diyecek miydik. Belli ki daha önceki seçimlerde aynı minval üzre yapılıp sonuçlandı. Peki Rabbimiz bize adaletle ilişkili ne diyor. Aleyhinizde bile olsa adaletten ayrılmayın.
 • DADAŞ

  09 Mayıs 2019 09:51
  11 1
  Resepsiyonlarda, özel davetlerde boy göstermeye gelince fotoğraf kadrajına girmek için birbirini ezen bu tayfadan bir tek kişi bile omurgalı duruş sergileyemedi.AYNEN ÖYLE ....
 • TEK

  09 Mayıs 2019 09:45
  12 0
  SAğ görüşlü kimselerin bu kadar pısırık olduğu bir dönem görülmemiştir. Ulannn adamlar hırsızlık yapıyor bağıra çağıra yaptıklarını örtmeye çalışıyorlar. Haklı olduklarını söyleyen AK Parti ve MHP lilerden çıt çıkmıyor. Bunlar böyle yaptıkça Cumhur İttifakına oy verenlerde bile bir şüphe oluşuyor. Acaba hakikaten söylenenler doğru mu yalan mı diye ...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;