SİYASET

Süleyman Özışık : Sorulması gereken can alıcı sorular!

Tarih
26 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Ömrü hayatını inanç özgürlüğü için feda eden, bu yolda gerektiğinde her türlü zulme uğrayan adamların torunları bu seçimde CHP'ye oy verdi.

28 Şubat döneminde eğitim hakları ellerinden alınan, bulundukları okulların önünde yerlerde sürüklenen, soyunmaları için ikna odalarına alınan ve perukla eğitim görmeye zorlanan başörtülü kadınların çocukları bu dönemde CHP'ye oy verdi. 

Bir zamanların kudretli generallerinin "Pez...k" diye küfrettiği, Millî Güvenlik Kurulu toplantısında önüne "Şarap kadehi" koyduğu Erbakan'ın ekibinden olduğunu söyleyenler CHP'ye oy verdi.

Çarşaflı olduğu için "Kara Fatma" hakaretine uğrayanlar, başörtülü olduğu için kafaları "bez bağlanmış çocuk poposuna" benzetilenler, CHP'nin zafer kutlamalarında belediye önünde bira kutuları kaldıranlarla, cami önlerinde viski patlatanlarla birlikte zafer işareti yaptı.

Daha 10 yıl önce, "Kamuda çalışmaları laikliğe aykırıdır" denilerek âdeta vebalı muamelesi gören başörtülü kadınların pek çoğu, CHP'ye oy verdi.

Teröristlerle girdiği silahlı çatışmada kırılıp yere düşen çocuğunun şehadet beratını almak için gittiği askeriye kapısından içeri alınmayan annelerin diğer çocukları, CHP'ye oy verdi.

Bir zamanlar sakıncalı bulunup kapatılan ama AK Parti iktidarı döneminde yeniden aktif hâle getirilen İmam Hatip liselerinde okuyan dünün çocukları 18 yaşına basar basmaz koşup CHP'ye oy verdi.

20 yıl önce devlet battığı için maaş alamayan devlet memurlarının büyük bölümü, CHP'ye oy verdi.

Yine 20 yıl önce parası olmadığı için tedavi gördüğü hastanelerin izbe odalarında günlerce ve hatta aylarca rehin tutulan insanlar ve onların aileleri CHP'ye oy verdi.

Düne kadar engeliyle baş başa bırakılan ama AK Parti iktidarı döneminde maaşa bağlanan engelli kardeşlerimiz gidip CHP'ye oy verdi.

Bir zamanlar banka önlerinde kilometrelerce kuyruk oluşturan ama bugün yılda iki ikramiye alan yaşlılarımız CHP'ye oy verdi. 

Bir zamanların kimsesizleri olan ama bugün devletten maaş alan dul ve yetimler koşup CHP'ye oy verdi.

Elden ayaktan düşen annesine, babasına baktığı için maaş alanlar CHP'ye oy verdi.

Bir zamanlar İstanbul'da pislik içinde yaşayan, yıkanacak su bulamayan ve infilak eden çöplerin altında can veren insanların yakınları ve akrabaları CHP'ye oy verdi.

İlgili resim

Şu ülkede binbir türlü işkenceye maruz bırakılan, dilleri yasaklanan, hapishanelerde işkencelere maruz bırakılan, faili meçhul suikasta kurban giden ve cezaevlerinde dışkı yedirilen ama AK Parti iktidarı döneminde hak ettikleri vatandaşlık haklarına kavuşan Kürtler ne yaptı? Onlar da kendilerine 70 yıl boyunca zulümden başka bir şey vermeyen CHP'ye oy verdi.

Bir zamanlar AK Parti üzerinden nemalanan, makama, şana, şöhrete ve tabii ki paraya kavuşanlar da gidip CHP'ye oy verdi.

AK Parti iktidarı döneminde ataması yapılan devlet memurlarının neredeyse tamamı CHP'ye oy verdi.

AK Parti döneminde devletin en üst düzey kadrolarına yerleştirilen müsteşarların, müdürlerin, genel müdürlerin ve diğer personellerin oy verdiği sandıklarda CHP'nin oyu yüzde 85 çıktı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesini oluşturan generallerin oy kullandığı sandıklarda, HDP ile ittifak yapan, "YPG terör örgütü değildir" diyen CHP'ye yüzde 87 oy çıktı.

Daha düne kadar "Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adamlar, cahiller, eğitimsizler, makarnacılar" diye hakir görülenler CHP'ye oy verdi... Hepsi değil ama hatırı sayılır bir bölümü yaptı bunu!

Milletin kararına, yani millî iradeye saygımız elbette ki sonsuz ama insan yine de "Nasıl olur?" diye soruyor. "Nasıl olur da bu kesimler gidip celladına âşık olmuşlar gibi CHP'ye oy verdi?" demeden edemiyor.

Ama bundan önemli olan bir soru daha var.

AK Parti'yi temsil eden herkesin ama herkesin başını iki ellerinin arasına alıp, "Biz ne yaptık da bu insanların CHP'ye, hele hele HDP ile iş birliği yapan CHP'ye gitmesine sebep olduk?" diye sorması gerekiyor. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  29 Haziran 2019 16:48
  1 0
  DESTEKLEYE BİLİYORSUN SİZ NE ZAMAN HIRSIZA YOLSUZA HESAP SORACAKSINIZ ÖĞE ÖĞE BİTİREMEDİĞİNİZ KOMİNİST EKREMİN HAYATI YALAN DOLAN HAKKINDA AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN BİR SÜRÜ DAVA DOSYASI VAR BUNALRIDA YAZACAKMISIN
 • HAK DAVA

  29 Haziran 2019 16:48
  0 0
  SÜLO EFENDİ ALGI VE MANİPÜLASYON YAPMAYI BIRAKTA OO ÇOOK BİLDİĞİN SORULARDAN BİRAZDA GİZLİ GİZLİ DESTEKLEDİĞİN CHP-HDP-İYİ İTTİFAKINA SORSANA AK PARTİYE YÖNELTİĞİN SORULARI ONLARADA YÖNELTE BİLİYORMUSUN ULAN ONLARI ALLAHA İMANI BİLE YOK SEN NASIL OLUYORDA KAFİRLERİ ;
 • vatandaş

  28 Haziran 2019 10:11
  0 1
  maalesef durum bu. imam hatiplere de bir el atılsa çok iyi olacak.kendi çocuğumdan biliyorum ailede öğrendiği islami bilgiler de unutturulup acayip bir gruh yetişiyor.Acil önlem alınmalı. biz tarihimizi anlatamıyoruz. hele yakın tarih hiç yok.Ak Parti içindeki Fetö yü temizlemeden yol alamayacak. zira saçma çıkışlar acayip söylem ve davranışların ardında onlar var.
 • Mehmet

  27 Haziran 2019 18:34
  2 1
  Son satırları dinleyince aklıma züğürt ağa filmi geldi. Süleyman abimiz TÜRGAV yurtlarını unutmuş bu yurtlarda kalıp ta CHP ye oy veren kim bilir kaç kişi vardır. Evvela insan nankördür ve unutur. Zaten insan unutan demek Tepki oyu verenlere şu hususta kızıyorum. Kardeşim hadi AK Partiye ders vermek istiyorsun git oyunu yak geçersiz yap millet desin ki tepki var ama CHP gibi düşman bir partiye de oy yok. ama maalesef sığ düşünenler bunun acısını çekecek ama son pişmanlık fayda etmez
 • DADAŞ

  27 Haziran 2019 09:06
  5 0
  Ak Parti yi bitirecek tek obje varsa o da YEREL YÖNETİMLERDİR.... Ak Parti yerel Yönetimlere çok dikkat etmelidir....
 • TEK

  27 Haziran 2019 09:06
  9 0
  Ak Parti kendi içindeki sözüm ona AK Partili gözüken ama aslında Parti yi alttan alta oyan , partiyi halk gözünde düşüren dalkavuklardan , yalakalardan , asalaklardan , menfaatperestlerden , ihale kovalayıcılardan , çoluğunu çocuğunu belediyeye -oraya buraya yerleştirmeye çalışan sülüklerden bir an önce temizlemelidir . Yoksa sonu hüsran olur
 • Aydın

  26 Haziran 2019 23:26
  5 0
  Süleyman abi, öncelikle insanlarımız nankör. Bu bir gerçek. Ama şu da var ki, millet artık devletin güvenliği, ümmetin selameti gibi konularla kendisine tepeden bakılması, torpil düzeni, israf arasında tercih yapmaktan bıktı. Gidip Ak Partinin karşısında kim varsa ona oy verdi. Keramet İmamoğlu'nda değil.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;