GÜNCEL

Süleyman Özışık : Sıra geldi Öcalan'ı salıvermeye!..

Tarih
26 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

26 Haziran 2015

Seçimden hemen sonraki gün yazdığım yazıda, "HDP'nin eş başkanı barajı geçtiği için bin pişman olacak" demiş ve kamuoynun Selahattin Demirtaş'taki değişimi ve dönüşümü dikkatle takip etmesini önermiştim.

Seçimin üzerinden daha bir ay geçmeden, beklediğimiz değişim ve dönüşümün emarelerini göstermeye başladı nihayet...

Sırasıyla yazacak olursak...

Seçim gecesi yaptığı zafer konuşmasında, "Bize verilen emanet oyların farkındayız" dedi. Kandil'den Duran Kalkan, "Emanet oy falan yok" diye ayar çekince, "Bize verilen emanet oylar yoktur" demek zorunda kaldı.

Seçimden sonra, kendisine oy veren kesimleri selamlarken dindar kesimlere de teşekkür etti. Kandil'den uyarı gelince "Bu zafer solun başarısıdır" diyerek muhafazakar sağcı kesimi bir çırpıda kenara itti.

Seçim sonrası, "Koalisyon için AK Parti dışında diğer partilerle görüşürüz" açıklaması yaptı. Duran Kalkan Kandil'de hiddetlenip, "HDP koalisyon yaparsa sistem partisi olur" der demez, "Biz kimseyle koalisyon yapmayız, dışarıdan destekleriz" diyerek çark etti.

Seçim sonrası Çözüm Süreci'nin kaldığı yerden devam etmesi gerektiğini söyledi. Cemil Bayık, "Bu sürecin devam etmesi için Öcalan'ın serbest kalması birinci şartımızdır" dedi.

Alman Die Zeit’e konuşan Selahattin Demirtaş, Cemil Bayık'ın talimatını yerine getirir gibi İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın serbest kalması için harekete geçeceklerinin sinyalini vermiş!

Kendisinden dinleyelim:

"Böyle bir insanın bir tecrit altında, bir adada kalması bizim açımızdan kabul edilemez. Bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istemek bizim açımızdan bir onur borcudur. Dolayısıyla Türkiye toplumuna bu iyi anlatılırsa; bu bir kriminal vaka değil, kan davası değil. Türkiye halkları için de doğru siyasi tutum, bu kan davası duygusundan çıkmaktır. Bugün Türkiye, Suriye olmamışsa, Öcalan’ın Kürtlere sunduğu perspektif sayesindedir."

Oysa daha iki gün önce, "Bizim PKK ile ve Kandil'le bir bağlantımız yoktur" demiş, Kandil dekiler de trip atarcasına, "HDP bizi temsil etmiyor" diyerek bu sözlere cevap vermişti.

PKK ile alakası yok ama PKK liderinin serbest bırakılmasını istiyor! Kandil'le alakası yok ama onlar ne derse aynen onu tekrarlıyor!

Öcalan'ı kurtarmak onun için onur borcuymuş!

30 bin şehidin katilini çıkarmayı onur borcu sayanlara oy veren muhteremler! Sizler de aynı onurdan mı taşıyorsunuz? Kelimeler dilinizin ucunda dondu mu yoksa, niye sesiniz çıkmıyor?!

HDP'ye oy veren CHP'li, Atatürkçü, ulusalcı arkadaşlar, aynı görüşte misiniz?

"HDP'nin barajı aşmasında bizim için sorun yok" diyen MHP'nin pek milliyetçi vekilleri neredesiniz? Mesele Erdoğan olunca Bozkurt kesiliyordunuz? Şimdi ağaç kurduna mı dönüştünüz?

Nişantaşı, Etiler, Şişli ve Bağdat Caddesi'nde yaşayan HDP sevdalısı tiki canlar, mutlu musunuz? Öcalan çıkar çıkmaz sizin orada tur atacakmış! Üstü açık araba buldunuz mu? Havai fişekler, konfetiler hazır mı?

Hasretinden yanıp tutuştuğun, uğruna şiir gibi yazılar yazdığın yarine kavuşmanın ilk sinyalini aldın Pelin Batu!

Mürüvvetini görürüz inşallah balım!

Halkların kardeşliği için HDP'ye oy vereceğini söyleyen Sevilay Yükselir! Hadi sen de iyisin zira, kardeşin Abdullah Öcalan'la buluşuyorsun. Mutluluğuna diyecek yoktur herhalde!...

Ahmet Hakan...

Senin için şarkı bestelemişler. "Saz çaldı diye türkücü mü sandın? Meclis'e girdi diye vekil mi sandın" diyollar duydun mu? Yoksa Meclis'te saz çalsın diye mi oy verip destekledin? Parlamentonun çeşitliliği gerçekten çok güzel bir olay di mi?

Ekrem Dumanlı...

Erdoğan gitsin diye bunların bitini kanlandıranlardan biri de sendin cancağızım. Aldığın talimatı ve destek mesajlarını arka kapılardan girerek ulaştırıyordun. Hocaefendi şefaat edeceği kendisi kadar muhterem birini daha buldu, şükür!

Müjdeli haberi tez elden yetiştir olur mu?

Oysa seçimden önce, "Yeni şehitler gelmesin, şehit anneleri artmasın" diyenlere kıymayın. 40 bin şehidin katillerine vermenin vebali boynunuza kalır" diye uyarmıştık sizleri...

"Barış masasına oturanların safında olmanın utancı (!) bize , yeni bir savaş cephesi açabilmek için PKK'ya ve onların temsilcilerine oy verenlerle işbirliği yapmanın şerefi (!) size kalsın" diyerek feci bir şey yapmak üzere olduğunuzu haber vermiştik.

Duymadınız, duymak istemediniz. "Biz hırsızlara oy vermeyiz. Vatanı satanlara, bölmek isteyenlere oy yok" diye kestirip attınız.

30 bin insanın canını çalanlar sizlere hayırlı olsun. Vatan, asıl şimdi bölünmenin tam eşiğinde. Sınır ötesinde Türkmenler köylerinden bombalanarak çıkarılıyor, köyleri PKK güçlerine peşkeş çekiliyor.

Olacağı buydu anam ne bekliyordunuz ki?..

Şimdi son bir işiniz kaldı! Hep birlikte yüzde 60'lık bloka son bir destek verin de HDP'yi koalisyon ortağı yapın.

*****

Son söz Selahattin Demirtaş'a!

Seni dinleyenler, "Besle Selo'yi oysun gözünü" demeye başladı Selahattin bey! Hepi topu yüzde 13 oy almana rağmen bunları söyleyen sen, yüzde 40 aldığında neler yapabileceğini 20 günde herkese çok güzel anlattın.

Eteğindeki taşları dök dökebildiğin kadar...

Sana biçilen rolü çok iyi oynuyorsun. Bir yandan Türkiye'yi IŞİD'e yardım etmekle suçlarken, diğer yandan Öcalan'ın serbest kalmasını gündeme getirerek önümüzdeki sıcak günlerin habercisi olman takdire şayan!

Yakın zamanda Kuzey Suriye'de büyük Kürt Devleti'ni kurup başına APO'yu getireceklerini vaadedenlere kandıysan yanlış yoldasın!

Öcalan'a özgürlük istemek, manavdan limon almaya benzemiyor. Bu ülke insanının tamamı hain olsa bile o iş olmaz. Şehitler dirilir, bin kez daha şehit olur, ama yine de o hayali gerçeğe dönüştürmez!

Onun için aba altından sopa göstermeyi, "Öcalan serbest bırakılmazsa Türkiye de Suriye'ye döner" tehditleri savurmayı denemeyin!

Bu ülke bölünmüyorsa, Öcalan'ı kurtarmayı onur borcu sayanlara, "Olmayan şeylerin borcu olmaz!" diyenler sayesinde bölünmüyor.

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Hüseyin Özyurt

    26 Haziran 2015 14:02
    4 0
    Yazık gariban Türk siyaseitin çöplüğünü boylayacak eğer silahların altında siyaset yapmaya devam ederse...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;