POLEMİK

Süleyman Özışık : Şemsiyeli IŞİD militanı!

Tarih
06 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

6 Temmuz 2015

Farkında mısınız bilmiyorum ama, Türkiye'de siyaset iyiden iyiye terör ve ırkçılık kanalları üzerinden yürütülüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi "Türklük elden gidiyor" diye bağırıyor. Halkların Demokrasi Partisi "Kimi kandırıyorsunuz, Kürtlük elden gidiyor" diye feryat ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi ise, "Asıl elden giden laiklik" diye dövünüyor.

Asıl şurası daha ilginç...

MHP, "Türkiye parsel parsel satılıyor" diye bağırırken, HDP, "Bunların amacı Kürdistan'ı yok etmek" diye cevap veriyor. CHP bu noktada istikrarını sürdürüyor, "Atatürk'ün kurduğu laik ülke elden gidiyor" diyor!

HDP bu anlamda yalanlarla bezenmiş ırkçılık yapan parti konumunda.

Alın size bir örnek...

HDP'nin Bursa Milletvekili Asiye Kolçak, Maltepe'de gördüğü sakallı adamı "Alın size IŞİD militanı" diye ilan ediyor. Twitter'da "Omzunda silah kendinden emin bir şekilde dolaşan bu şahıs Maltepe Girne mahallesi" diye yazıyor.

Terörist teröristi 40 kilometreden tanır gerçi ama, IŞİD korkusu öyle bir paronayaya sebep olmuş ki gündüz gözüyle kabus görmeye başlamış hanımefendi!. Gece kapısından ramazan davulcusu geçse, "IŞİD yeniden bombalamaya başladı. Diren Kobani" diye twit atacak kıvama gelmiş!..

Silah dediği şey bildiğiniz şemsiye. Ruhsatsız Rus yapımı 7.62 şemsiye! Es kaza sakallı bir genci omuzunda gitarla yürürken görse, herhalde "Bazukayla dolaşan IŞİD'li" diyecekti!

Şu sıralar HDP'ye oy veren Nişantaşı, Etiler ve Bağdat caddesindeki beyaz Türkler, eskiden gördükleri her Kürt'e "PKK'lı terörist" muamelesi yaparlardı. Şimdi devran değişti, HDP'liler gördükleri her sakallıyı IŞİD'li terörist ilan ediyor!

Bakın demedi demeyin!

Bu kafa yakında cem evlerindeki alevi dedelerini de IŞİD militanı ilan edip linç etmeye kalkışabilir! Netice itibariyle bu zihniyet 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşlarını da "IŞİD militanı" diyerek barbarca katletmişti.

İhtimal dahilinde yani...

Beni asıl güldüren şey hanımefendinin, "Bakın sırtında silahıyla kendinden emin bir şekilde dolaşan IŞİD'li terörist" demesi... Bu sözleri duyan, kendileri ülkenin Doğu ve Güneydoğu'sunda orkide sepetleriyle dolaşıyorlar sanacak!

Molotofları da çeşitli davetlerde meyve kokteyli niyetine içmek için yanlarında taşıyor gariban çocuklar! Giydikleri fistanlar ve taktıkları peçeler de "kadına şiddeti protesto"nun simgesi...

Hanımefendinin yürüttüğü mantığa göre artık bizim de her etekliye "IŞİD'den kaçan HDP'li" muamelesi yapmamız gerekiyor herhalde...

Kobani hakkında atmadıkları yalan, uydurmadıkları palavra kalmadı.

Filistinli babanın İsrail askerlerince öldürülen bebeğine sarılmasını "Kobani'de çocuğu öldürülen babanın acısı" diyerek milyonlara yutturdular.

Askerdeki oğlunu ziyarete giden baba ile amca sakallı diye onların fotoğraflarını yayınlayıp, "İşte IŞİD ile fotoğraf çektiren Türk askerleri" diye namertçe yalan uydurdular.

Tunus'ta çarşaflı kadınların toplu namaz kıldığı bir fotoğrafı alıp, "IŞİD Kürt kadınlarını pazarda satışa çıkardı" diyerek Kürtleri galeyana getirdiler.

Katil Esed'in vahşice katlettiği muhaliflerin fotoğraflarını, "IŞİD yakaladığı YPG'lileri böyle öldürüyor" kandırmacasıyla sosyal medyaya servis ettiler.

Eski bakanlardan Suat Kılıç'ın Almanya'da bir Türk restoranında Türklerle çekildiği fotoğraftaki sakallıları ön plana çıkarıp, "Erdoğan'ın bir bakanı IŞİD'lilerle poz veriyor" diyerek yaydılar.

Kobani'ye yapılan son saldırı sonrası, "IŞİD militanları Türkiye sınırından geçti" dediler. YPG'nin başındaki Redur Halil isimli şahıs, "Türkiye'den geçmediler" diye yalanlamasına rağmen bu yalanı dillendirmeye devam ettiler. Üstüne üstlük, "Türkiye IŞİD'in sınırlarından geçmediğini ispat etsin" diye ucube bir teklifte bile bulundular.

Bir yanda Doğu ve Güneydoğu'da PKK'dan güç alan HDP... Diğer yanda batıda çapulculardan ve DHKP-C'lilerden güç alan CHP... Beri yanda paralel yapıdan güç alan irili ufaklı bazı siyasi partiler, medya örgütleri ve STK'lar..  Bunların yanı sıra, "Öcalan'a özgürlük" bildirisi yayınlayan kapkara fikirli sözümona aydınlar...

Tamamı el birliği etmişcesine Türkiye'yi IŞİD üzerinden köşeye sıkıştırmak için uğraşıyor. Bütün teröristler toplanmış, hep birlikte "Terörist Türkiye" diye bağırıyor.

Dede Korkut "Hain içeriden olunca kapı kilit tutmaz oğul!" sözünü sanki bunlar için söylemiş!

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;