SİYASET

Süleyman Özışık : Selahattin Demirtaş ne demek istedi?

Tarih
18 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

18 Mart 2015

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dünkü grup toplantısında yaptığı konuşma herkesin dilinde...

Tek sorunu Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olanlar, Demirtaş'ı yaptığı konuşma nedeniyle yere göğe sığdıramıyor.

Ne demiş Demirtaş, bir bakalım:

"Halklarımıza verdiğimiz demokrasi, barış ve özgürlük ilkelerinden vazgeçmeyeceğimize, asla bundan vazgeçmeyeceğimize dair sözümüzü burada tekrarlamak, hatırlatmak istiyorum. Biz bir pazarlık hareketi, pazarlık partisi değiliz. AKP ile aramızda kirli bir pazarlık olmadı, asla olmayacak. Kirli bir alışveriş, kirli bir işbirliği asla olmadı ve asla olmayacak. tek bir cümleyle ben bütün Türkiye'ye, bütün bu sorunların çözümünün anahtarını hatırlatmak ve bunun sözünü vermek istiyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, HDP var oldukça, HDP'liler bu topraklarda nefes aldığı müddetçe sen başkan olamayacaksın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız" demiş...

İzlerken, "Sakin ol şampiyon!" diyesim geldi. Kusura bakmasın ama, adama "Senin etin budun ne ki böyle afra tafra yapıyorsun?" diye sorarlar. Daha yüzde 10'luk baraja yaklaşamamış, halkın yüzde 52'sinin seçtiği Cumhurbaşkanı'na tehditvari bir üslupla meydan okuyor paşam!

Erdoğan'ı "başkan" yaptırmayacakmış!

Sözün devamını soran yok!

Ne yapacaksın? Milletin oyuna tedbir mi koyacaksın? Yine ortalığı yakmaları için talimat mı vereceksin? Yine sokakta asker mi öldürteceksin? Sokaklarda bombalar patlatıp insanlara korku mu salacaksın? Molotoflu, entarali eşkiyaları 50 kişiyi daha vahşice ve barbarca katletsin diye sokağa mı çağıracaksın?

Şimdi ne yapacaksın onu söyle, biz de bilelim!

Ya birileri de bunun karşılığında çıkıp, "Biz de HDP'yi barajı aşsa bile Meclis'e sokmayacağız" derse ne cevap vereceksin?

Kulağa hiç de hoş gelmiyor değil mi?

Türkiye HDP'ye eş genel başkan seçmeyecek beyefendi. Zaten sen yapmayacaksın, yapamayacaksın. Onu seçerse millet seçer, seçmezse millet seçmez!

Birilerinin muhtarlığa layık görmediği adamı bu millet başkomutanlık makamına layık gördü. Yarın Başkanlık makamına layık görürse, bu iradenin karşısında durmaya senin boyun da oyun da yetmez Selahattin bey!

Sen bütün güvenirliğini ve saygınlığını 6-7 Ekim'de olaylarıyla birlikte yitirdin. Senin talimatın sonucu 51 masum insan görülmemiş bir vahşilikle katledildi. Geçmişini silemezsin Selahattin Demirtaş!

Elinde o masumların kanı var!

Verdiğin o korkunç talimat sonrası İmralı heyetinden çıkarıldın. Öcalan bile seni görmek istemiyor farkında mısın? Bırak Erdoğan'a meydan okumayı. Yat kalk milletvekili olabilmek için dua et! Seni anketlerle fena gaza getiriyorlar ama bu gaz seni ancak 7 Haziran gecesine kadar götürür.

İnan milim ötesi yok!

AK Parti ile kirli bir anlaşma yapmadığınız meselesine gelince. Yüzde 50'lik kesim zaten tam da bunun için AK Parti'nin arkasında duruyor. Bu millet sizinle kirli bir anlaşma yapacak olan AK Parti'ye oyunu haram eder. Hele hele paralel yapıyla ve gezici vandallarla işbirliği yapan sizinle anlaşan AK Parti'yi ceset misali sandığa gömer!

Benden uyarması...

Günden güne Kılıçdaroğlu'na benzemeye başladın. HDP'yi de her geçen gün CHP'lileştiriyorsun. Sen de diğer muhalefet liderleri gibi, "Yaptırmam, ettirmem, taş koyarım, direnirim"den başka birşey söylemediğin sürece bu millet AK Parti'nin arkasında durmaya devam edecek.

Sen de, partin de AK Parti var olduğu sürece teferruat olmaktan, hatta "füruat" olmaktan öteye gidemeyeceksin!

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;