POLEMİK

Süleyman Özışık : Reina katliamcısını kim dövdü?

Tarih
18 Ocak 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Yılbaşı gecesi Reina'yı basarak 39 kişiyi katleden terörist sağ olarak yakalandı. Katilin canlı yakalanması neredeyse tüm dünya medyasında flaş haber oldu. 


Çünkü operasyon hiç de kolay değildi. 

Binlerce polis,16 gün boyunca gece gündüz demeden tam 100 bin saat süreyle mobese kameralarını izledi, yüzlerce adrese baskın yapıp iz sürd.

İki hafta önce o iz bulundu.

Önce saldırganın görüştüğü bir kişi tespit edildi. Bu kişinin gözaltına alınıp sorgulanmasıyla, katilin adresi tespit edilmiş oldu. Ancak daha başka kimlerle görüştüğü, kimlerle bağlantı kurduğu ortaya çıksın diye bir hafta boyunca uzaktan takip edildi.

Bu takiple beraber Türkiye'de operasyon yapmaya hazırlanan yaklaşık 200 Daiş'li militan ve onların kaldığı hücre evleri de tespit edildi.

Ve önceki gece 5 ilçede belirlenen tüm adreslere eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyonun günü, saati ve hatta dakikası bile özenle belirlendi. Esenyurt'taki dairenin ışıkları sönüp, teröristleruyumaya hazırlanırken, nefes kesen operasyon başladı.

Dairede hangi mühimmatların olduğu yönünde bir bilgi yoktu. Bu nedenle polisin kapıyı kırıp içeriye girme süresi toplamda 3-4 saniye olarak hesaplandı. Çünkü içerideki teröristin canlı bomba gibi kendini patlatması veyahut silahına davranması, yeni şehitler vermemize neden olabilirdi.

Plan tıkır tıkır işledi, teröristin bulunduğu odaya saniyeler içinde girildi.  39 kişinin katili, silahına dahi uzanamadan kıskıvrak yakalandı. Bu sırada polislere direnen terörist şiddet kullanılarak etkisiz hale getirildi.

Emniyette yapılan ilk sorgusunda suçunu kabul etti, Reina'da bıraktığı parmak izleri de kendisine ait çıktı.

Diğer detayları gazetelerden ve haber bültenlerinden takip etmişsinizdir.

Tekrar yazmaya gerek yok. 

Sanırım dünya üzerinde ilk kez bir Daiş militanı canlı olarak yakalanıyor. Dünya medyasının olayı flaş haber olarak duyurmasının nedeni de bu zaten...

İstihbaratımızın ve polisimizin bu başarısıyla ne kadar övünsek azdır. Allah onlara kuvvet, kudret, moral ve ilham versin!

Gelgelelim yakalanış haberlerinden sonra sosyal medyada yapılan yorumlara...

Haberin duyulmasının ardından "Bu kişi Reina'yı basan kişi değil" diyen zehir hafiyeler türedi. 

"Saçları selfi yaptığı görüntüdeki gibi taranmamış" diyenler, "Yaptığım yüz analizinde, yüzündeki çizgilerinden biri hafif aşağı bakıyor. Aynı kişi olmayabilir" yorumu yapanlar ve daha neler neler...

Katil "Ben yaptım" diyor, parmak izleri uyuşuyor. Ama Sosyal medya dedektiflerimiz  ikna olmuyor.

"Mehmet Ali Ağca'nın gençliğindeki siyah beyaz resmini kullanıp bizi kandırıyorlar" diyen dingillere bile rastladım.

Gerisini siz hesap edin...

Gazeteci, yazar, sanatçı ve siyasetçilerden oluşan başka bir kesim var ki onların derdi başkaydı.

Neymiş efendim?

"Katil bile olsa polis dayak atamazmış, atmamalıymış!"

Ben de oldum olası böyle medyada entel görünmeye, insan haklarından yanaymış gibi davranmaya çalışan tiplere hastayım!

"Sarayın polisleri, Tayyip'in köpekleri" diye küfür ettiği polislere iki laf çakacak diye kendince duyar kasıyor benamus!

 "Adam neden bu halde? Darp izleri evde mi oldu?" diye soruyor! 

Aynen ya, evde olmuş!

Hatta kapıyı kırarak içeri girmişler. İnsan bir zile basar, "Abdülgadiiiir, bak gece gece başımıza iş çıkarma abicim. Teslim olur musun rica etsek!" diye seslenir di mi?

Adam 39 kişinin katili. Arbede anında polisin iki şaplak atması bizimkinin gücüne gidiyor inanabiliyor musunuz?

Bir diğeri, "Bir adamı almak için bin polis gidiyor. Ne gerek var bu kalabalığa? Bir polis bile alır, gelir bea" diyor. Arka Sokaklar dizisini aşırı dozda izlemek insanı bu hale getiriyor demek ki...

Dersin ki polis o adrese kız istemeye gitmiş!

Neyse...

İçimizde bu tip insanlar hep oldu, olmaya devam edecek. Fazla da ciddiye almamak gerek.

Bize düşen, Abdülgadir Masharipov isimli teröristi yakalayarak dünya gündemine oturan polislerimizle ve istihbaratımızla gururlanmak ve onların sevincine ortak olmak.

Bu arada, yakalanan teröristin 4 dil bildiğini hatırlatayım. Duyumlara göre teröristle irtibatlı ajanların kimler olduğu belirlenmiş,arkasındaki iki ülke de net olarak tespit edilmiş.

Bu nedenle, tutukluluk halindeyken de çok dikkatli olmak lazım. Zira O'nu azmettirenlerin bir takım planları olduğu muhakkak...

Fetö'den arandırılan istihbarat ve polisin bundan sonraki her operasyonunun başarıyla bitmesi de kimseyi şaşırtmasın. 

internethaber
18 Ocak 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • pursak

  23 Ocak 2017 16:23
  1 0
  dillerinize sağlık .
 • Arif

  21 Ocak 2017 18:18
  0 1
  İşkence karşıtı tutumu itibarsızlaştırmayın. Türkiye'de son dönemde işkencenin sıradanlaştığı yönünde kuvvetli bir görüntü var. Şiddeti içselleştiren toplumlardan hayır gelmez. Ülkemize yapılacak en büyük kötülük vicdan, ahlak, merhamet, mertlik gibi erdemleri güvenlik için takas malzemesi göstermektir.
 • Nuri Duran

  19 Ocak 2017 02:02
  0 1
  Cazgirlik da bir meslek. Onemli bir meslek ancak guncel cazgirlar yeteneksiz, bir sey uretemeyen ve caresizliklerini ilkokul ogrencisinin bile kuramayacagi mantiksizliklarla anlatmaya calisan tipler. Dinleyin ve gulun gecin.
 • fguler

  18 Ocak 2017 15:09
  5 0
  AĞZINA SAĞLIK ABİCİM
 • misafir

  18 Ocak 2017 14:33
  1 0
  bunlar böyledir. hep aramızda oldular ve olmaya devam edecekler. bize düşen gerçekçi kanunlar çıkarıp vatan-millet düşmanı medyayı anında en ağır para cezalarıyla cezalandırmak cezayı ödeyinceye kadar da faaliyetten men etmektir. dünyada bizde olduğu gibi vatan-millet düşmanı medya asla yaşatılmamıştır. muhasır medeniyetlere ulaşmak istiyorsak bunları bir şekilde hizaya getirmeliyiz. türkiyenin çıkarlarına hizmet etmeyen bu şerefsizleri bertaraf edelimki diğer problemlere odaklanabilelim.
 • Ebubekirrr

  18 Ocak 2017 11:21
  6 0
  Mukemmel tesbit abi..😂😂 " Abdülgadiiiir, bak gece gece başımıza iş çıkarma abicim. Teslim olur musun rica etsek! "
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;