SİYASET

Süleyman Özışık : PKK ne istiyorsa onu yapıyorlar!

Tarih
17 Haziran 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

CHP ile HDP'nin kapalı kapılar ardında ittifak yaptığı herkesçe biliniyordu. Milletin tepkisini çekmemek için yapılan gizli pazarlıklar açıktan yapılmaya başlandı nihayet...
Artık her şey gözlerimizin önünde yaşanıyor.
Hapisteki Demirtaş'ı ziyaret ederek miting çalışmalarına başlayan Muharrem İnce, Diyarbakır'da HDP'lilerin doldurduğu meydanda miting yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu kendi seçmenine, "HDP'yi baraj altında bırakmayın" diye yalvarıyor. 
Günlerdir yazıyorum.
"CHP'nin Demirtaş sevgisi boşuna değil. Kandil ve Pensilvanya'dan gelen talimat üzerine iki parti kendi aralarında anlaştı" diyorum.
Dün bu sözlerim, CHP'li Özgür Özel tarafından tescillendi.
Habertürk canlı yayınına katılan Özel, Muharrem İnce'nin ikinci tura kalması hâlinde, hapishanede bulundan HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'a yardımcılık teklif edileceğini açıkladı. 
Şöyle diyor:
"Bir Saadet Partili, bir İyi Partili, bir HDP'li ikinci turda kendinden bir Cumhurbaşkanı yardımcısına ve bakana oy vermek için gider gibi bir motivasyonla sandığa gitmelidir!"
Programda sunucu daha açık konuşmasını istiyor: "Yani ikinci turda Muharrem İnce'nin Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Demirtaş'ı başkan yardımcısı olarak açıklaması ihtimali güçlü mü?"
Cevabı aynen aktarıyorum:
"Bunu açıklamak Muharrem İnce'ye düşer ama her parti, kendilerine gelen teklifleri en iyi şekilde değerlendirirler. Ama olumlu dönüşler olur!"
Yani "HDP oylarını ikinci turda bize versin. Biz de Demirtaş'ı başkan yardımcısı yapalım" diye vaatte bulunuyor. 
Gayet açık ve net mi?
Puzzle'ın parçalarını birleştirmek adına hatırlatayım:
Kandil'den gelen, "HDP baraj altında kalmamalı" talimatından sonra harekete geçen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mayıs'ta NTV'de çok kritik açıklamalar yaptı.
Partisinin seçim beyannamesinde yer alan "özerklik" konusunu ele alan CHP lideri, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP ile bu konuda fikir birliği içerisinde olduklarını gösterdi.
"Bizim iktidarımızda yerel yönetimlerin özerklik şartı uygulanacak" diyerek, PKK'nın kırk yıldır her türlü hainlikle alamadığı şeyi, kendi elleriyle vereceğini söyledi. 
4 gün önce yazdığım yazıda, bir senaryodan bahsetmiş, "Diyelim ki 25 Haziran sabahında Muharrem İnce ya da Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olduğu, Millet İttifakı'nın da Meclis çoğunluğunu ele geçirdiği bir Türkiye'ye uyandık. Böyle bir durumda, Türkiye'yi aslında kim yönetir?" diye sormuştum.
Sorunun cevabını tekrar vereyim: Böyle bir durumda Türkiye'yi HDP ve PKK yönetir!
HDP'nin dışarıdan verdiği destek sayesinde Meclis'te çoğunluğu sağlayabilen Millet İttifakı'nın, PKK'nın isteklerini yerine getirmeden bu çoğunluğu sürdürebilmesi, iktidarını devam ettirebilmesi mümkün değil.
PKK'nın, "Demirtaş'ı hapisten çıkarıp başkan yardımcısı yaparsanız sizi destekleriz" talimatını yerine getireceklerine şimdiden söz verdiler bile. Kazanmaları durumunda HDP’li isimleri bakanlar kuruluna sokacaklarını da açıkladılar.
Geriye ne kaldı?
PKK ve HDP’nin istediği özerkliğin verilmesi. Daha doğrusu sınırımızda bir terör devletinin kurulmasına müsaade edilmesi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli bunun sözünü çok önceden vermiş, “İktidarda yer almamız durumunda Afrin’i geri alacağız” demişti. E, bunu söyleyen adam bakanlar kurulunda yer alacağına göre, bu ihtimal uzakta olmasa gerek değil mi?
Ve büyük final…
Terörist başı Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması.
Şimdi ben bunları yazdım ya. Birileri, “Habur, Oslo, Çözüm Süreci” falan diye saymaya başlayacak, biliyorum.
Onlara söyleyeceğim şudur:
AK Parti hükûmeti, “Belki özlediğimiz barış bu yöntemle gelir” umuduyla bütün bu hataları yaptı, doğrudur. Ama barışın gelmeyeceğini gördüğü anda, terör örgütünün karşısına geçerek hatasını telafi etmesini de bildi.
Hatadan dönmek erdemdir.
Barışı getirmek için bir masaya oturmakla, terörü yeniden hâkim kılmak için anlaşma yapmak başka şeydir. Hataya hata katmak, o hatayı bile bile yapmak ihanettir.
Hainliktir!
Sizin şu anda yaptığınız da budur!
Ve bu millet 24 Haziran’da bu hainliğe izin vermeyecek. Şimdiden söyleyeyim.
Başaramayacaksanız!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 16:18
  0 0
  HALA BULAMADINIZ Dİ Mİ.. hani şu BU ULKENİN RAHATI VE HZURU İÇİN BUCHPNİN HEMEN KAPATILMASI LAZIM diye DP mebusunun adını.. işte bu kadar p0litikacısınız. umurunuzda değil, gunu kurtarın. yarın SEÇİM KAYBEDİLİRSE İSTİKŞAFİLERLE DAVUD0ĞLU GİBİ CHP İLE 0RTAKLIK ARARSINIZ.allah acıdı da kasımda yırttık. ama bu sefer İYİ BİR T0KAT BİZİ İFLAH ETMEZ UNUTMAYIN.
 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 16:08
  0 0
  barış ç000k k0lay. HDP ve PKKnın istedığı illeri verin,suriye iraktaki afrin, el bab ve kandıl den falan çıkın, ASKERİNİZİ DE D0ĞU İLLERİNİN DE DIŞINA ÇEKİN. s0nra tarafların göruşmesi,AB veya ABDden gözlemci falan..allah bu ulkeyi, bu hala getirecekleri kahretsin. asla başaramayacaklardır.0 K0RİD0RU KURDURUP HATAYDAN DENİZE ÇIKARTMIYACAĞIZ.
 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 16:03
  0 0
  HALA ÇALIŞIY0R MU BİLMİY0RUM ALANYA Y0LUNDA BİR 0TELDE ÇALIŞIRKEN,AP0NUN YAKALANDİĞıNİ DUYDUK. HEMEN D0ĞULU BİR PERS0NELİM DE YANIMA GELEREK, MUDURUM ASARLAR MI DEDİ.yekten s0rdu. ben de merak etme biraz yatar s0nra da bunlar bunu MECLİS BAŞKANI YAPARLAR dedim.inanın 0 elektrikçi rahatladı..DEMEK YUKARDAKİ YAZIDAKİ GERÇEK 20 SENE S0NRA 0LACAK DEMEK. yazıklar 0lsun.allah fırsat vermesin.
 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 15:56
  0 0
  yazara selamımı söyleyin bunlar 4lu k0alisy0n kurup İLK İŞ DEVLET BANKALARINI BÖLUŞECEKLER. ilk şart bu. S0NRA DEMİRTAŞI MEMNUN ETMEK İÇİN HEMEN MIT VE GENEL KURMAYI HDPLİLERE BAGLAYACAKLAR. D0ĞU İLLERİNE ÖZERKLİK VE FEDERASY0N M0DELİ UYGULAYACAKLAR. y0ksa demirtaş yan çizer.CHPnin eli mahkum.NEYSE BÖYLE 0LMAYACAK TABİ AMA 0LURSA GAZZE Mİ, FİLİSTİN Mİ, MYANMAR MI, M0DEL SEÇİN .s0n sözum de bu.
 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 15:49
  0 0
  siz de yapın hemen 2 tane IF0N s0n m0del telef0n alın kredi kartıyla , AKŞENER KART B0RÇLARINI ÖDEYECEK.daha ç0k mujdeleri var, emekli maaşından devlete 0lan b0rçlara kadar. yakında galiba s0n gun. ÖZEL SEKT0RE, GIYIMCILERE, MARKETLERE, 0T0CULARA 0LAN B0RÇLARI DA BİZ ÖDEYECEĞİZ demesini bekliy0rum.hadi akşener, mujde bekliy0ruz.
 • hursit dilaver

  17 Haziran 2018 15:44
  0 0
  bizim yılmaz tuncanın yanında CHPli erdal aksunger var. yuzde 50 +1 le seçim 0lmaaaz. diy0r. dunyada y0k diy0r,ne demek yani diy0r. karşısında talat atıla da yılmaz tunca da ,AMA BU ULKEDE YUZDE 21.75LE İKTİDAR 0LUNDUĞUNU SÖYLEYEMİY0R YAHU..AYIP BE.yılmaz neyse de yahu barı talat atıla da seyrediy0r.DEMİRTAŞ İNCENİN BAŞKAN YARDIMCISDI 0LACAK MI DEDİLER de, aksunger, dem0krası, ABD senat0su, anayasa bilmemnesi diye diye bir turlu EVETT DEMİRTAŞ BAŞKAN YARDIMCIMIZ DİYEMEDİ.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;